XVII. Ker. Rákosmenti TK - Ácsi Kinizsi SK 1 : 1 17:00

Területi Bajnokság, Duna csoport 1985/1986, 2. forduló

2017.09.22, 08:19 (szerk.: 2017.09.22, 09:51)
    XVII. Ker. Rákosmenti TK - Ácsi Kinizsi SK 1-1 (0-0)
    Rákoscsaba. Péceli út. 800 néző. Vezette: Szabó K.
    Ácsi Kinizsi: Nagy — Papp, Sebestyén, Tóth J., Bocskai, Fiszli, Kocsis, Lakatos, Szabados (Kelemen), Bogár, Erdős. Edző: Bajos Aladár.

A Rákosmenti TK csapatában több volt NB I-es játékos is szerepelt. A Kinizsi tudatos védekezéssel, Sebestyén irányításával ügyesen szűrte meg a hazaiak rohamait. A 12. percben Kocsis szép cselek után fölé lőtt. A 18. percben a pálya közepén Fiszli összefutott Némethtel. a játékvezető szigorúan sárga lapot adott az ácsi játékosnak. A 27. percben Erdős beadása elcsúszott Bogár lába alatt, újabb nagy helyzet maradt ki. A 32. percben Papp keresztlabdáját Lakatos százszázalékos helyzetben mellé lőtte.

A második félidőt Gőgicz hatalmas kapufája vezette be. Az 55. percben Fiszli Bogár remek labdájával két védő között kiugrott, és a kiinduló kapus mellett a bal sarokba gurított. 0:1. A hazaiak gyorsan egyenlítettek, Vad volt a gólszerző. 1:1. Az egyenlítő gól nem zavarta meg az ácsiakat, fegyelmezett játékkal tartani tudták az eredményt. A 75. percben Rácz, a 85. percben Lakatos kapott sárga lapot reklamálásért.

Tóth J., Fiszli és Erdős nyújtott kiemelkedő teljesítményt az ácsi csapatból.

Megjegyzés: A Rákosmenti TK összeállítása nem szerepelt a tudósításban.
    Forrás: Dolgozók Lapja, 1985. augusztus 22.