Pécsi Munkás SC - Újpesti Dózsa SC 2 : 2 17:00

PMSC—Ú. DÓZSA 2-2 (1-1)

PMSC: Katzirz — Hüber, Toma, Schultheisz, Gallai — Lutz, Lőrincz, Dobány, Dárdai — Nagy I., Mészáros.
    Ú. Dózsa: Kollár — Herédi, Kovács J., Kardos, Tóth — Szebegyinszky, Törőcsik, Kisznyér, Nagy L. — Árky, Kiss.

Pécs 10 000 néző. Jv.: Hartmann.

Az első veszélyes támadást a lila-fehérek vezették, de azután sok helyzetet dolgoztak ki a hazaiak. A PMSC feltűnően bátran kezdett, az újpesti ellentámadásoknál pedig ügyesen alkalmazták a lestaktikát. Az első félóra főszereplője Nagy I. volt, aki előbb kapufát lőtt, majd nem sokkal később átjátszotta a kifutó Kollárt is, ám közelről az oldalhálóba talált. A 28. perc meghozta a fölényben játszó pécsi csapat vezető gólját. Nagy I. beadását Dobány futtából továbbította a hálóba. A gól után fokozta iramát az addig óvatos Ú. Dózsa, és a 35. percben sikerült egyenlítenie.

A második játékrész lendületes pécsi támadásokkal folytatódott, de kimaradtak a helyzetek, és amint ilyenkor lenni szokott, az ellenfél szerzett újabb gólt. Katzirz a pécsi 16-oson belül vétett a négylépéses szabály ellen, s a megítélt pontrúgás után az újpestiek értek el előnyt. Ez azonban nem sokáig tartott, mert nyolc perccel később egyenlítettek a hazaiak. A jó iramú, változatos mérkőzés kielégíthette a szép számú közönséget (2-2).

Gól: Dobány (28. p.), Kiss (35. p.), Nagy L. (61. p.). Nagy I. (69. p.).