magyarfutball.hu

bajnoki szereplések

szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
1935/1936 Északmagyarországi LASz, II. osztály, Mátravidék-Egri csoport 3 Egri Vasas SC 3 19
1934/1935 Északmagyarországi LASz, II. osztály, Mátravidék-Egri csoport 3 Egri Vasas SC 4 16
1933/1934 Északmagyarországi LASz, II. osztály, Egri csoport 3 Egri Vasas SC 2 19

összes eredmény, részletek »

címer helye
teljes név
Egri Vasas Sport Club
címkék
cím
 
alapítás
1921
klub színei
bajnokság
- (megszűnt csapat)
stadion
névváltozások
  1. Egri Munkás Torna Club
    1921 - 1921
  2. Egri Munkás Testedző Egyesület
    1921 - 1923
  3. -1923-ban megszűnt
  4. -1928-ban újjáalakult
  5. Egri Vasas Sport Club
    1928 - 1936
  6. -1936-ban egyesült az Egri Dobó István SE -vel
dicsőséglista
hivatalos honlap
kapcsolódó weboldalak
szurkolói csoportok
segítség
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

hozzászólások

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2009.09.24, 16:34 (szerk.: 2009.09.24, 16:52)
    Különös módon, az első világégés után is a diákok szorgalmazták a folytatást. Az Egri Torna Egylet rövid ideig működött, helyette Egri Testgyakorló Kör alakult számos szakosztállyal, benne labdarúgással. Miskolc és Losonc csapatát nyerték meg ellenfélnek. Az eredményekről már az Egri Újság is beszámolt. Az egri labdarúgás fejlesztésének alapvető követelménye azokban az időkben egy állandó játéktér kialakítása. A Tanácsköztársaság idején a pálya az Érsekkert közepén volt, ahol később szovjet emlékmű állt, majd utóbb szökőkút és park létesült. Gondoltak a mai stadion helyére is, ám a vizes terület lecsapolása sok pénzbe került volna. Ezért évi 1 aranykorona eszmei díjért az érsekségtől megkapta a klub a jelenlegi salakos pálya helyét, ami akkor bokros, fás terület volt. Elfogadható körülmények megteremtése társadalmi összefogással történt. Tervezték, hogy mielőbb belépnek a Magyar Labdarúgó Szövetségbe. Az Egri Munkás Testedző Egyesület neve alatt folyt a tervezés, ám a politikai változások számos elképzelést meghiúsítottak. A Tanácsköztársaság bukása után ismét Egri Torna Egylet lett a klub neve. Közben országos szervezésben létre hozták a MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) klubokat, hozzá társult az Egri Sport Egylet, kialakult a legendás MESE, még 1919-ben.


    Érdekesség, hogy a MESE helyben tovább rivalizált az ETE csapatával. A játékosokat ide-oda csábították. Megjegyzést érdemel, hogy magas színvonalú és rendszeres volt Egerben a középiskolai csapatok bajnoksága. Gondot jelentett, hogy csak egyetlen pálya állt rendelkezésre. Számos kísérlet történt stadion építésére, a szükséges anyagiak azonban továbbra is hiányoztak. Még az országos sajtó is foglalkozott az egri pályaviszonyokkal.


    Az 1944. évi küzdelmeket megzavarta a háború, bár szervezésekkel igyekeztek biztosítani a játék menetét. Ez nem mindig sikerült. Amikor a harcok Egert is elérték, a pálya is bombatámadást kapott. Szerencsére a felszerelést megmentette Tompos Bertalan és Horváth István, mégpedig egy borpincében.

    Politikai okokból megszűnt a MESE elnevezés, az újjászervezés idején számos név is felmerült a jövőre vonatkozóan (Vasas, Dobó, stb.). Végül az Egri Sport Egyesület kezdte meg működését, de nem sokáig. A politikai viták tovább élesedtek, az újabb név: Egri Munkás Testedzők Köre.


    Vasutas klub is alakult Egerben, így rövidesen bekövetkezett egy összevonás.
    A (sokadik) új név: Egri Vasutas Munkás Klub. Nem telt el sok idő, hogy az egri labdarúgók Egri SZTK feliratú mezben léptek pályára. Szerencsére ezek a momentumok nem zavarták a mérkőzéseket.


    Az Egyesület új Neve: Egri Építők (1951. január). A tavaszi szezont mégis Egri Pedagógus néven kezdi a csapat, majd májustól, Egri Fáklya néven folytatja.


    A bajnokság azonban nem sikerül fényesre, sőt kiesett az NB II-ből az Eger, és 1955-ben csak a megyei bajnokságban indulhatott. Az Egri Petőfi nevet vette fel a klub, néhány hónap elteltével Egri Bástya lett.


    Az 1956-os esztendő nem sikerült jól, mert a Bástya az utolsó helyen végzett az NB II-ben, ám „szerencséjére” kitört a forradalom, és nem lett kieső. Egri Sport Club alakult 1957-ben.




    forrás:
    http://egerfc.gportal.hu/gindex.php?pg=28878455