Békéscsabai Előre SC - Szolnoki MTE 2 : 1 16:00

2023.12.07, 21:20 (szerk.: 2023.12.14, 21:18)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MTE 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 2500 néző
    V: Srej
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Süle, Sárhegyi. Edző: Szombati György.
    SZMTE: Nagy — Sári, Makai, Molnár, Papp I, Papp II, Wilisch, Gazsó, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Kovács Sándor.

A mezőnyben a szolnokiak jobban adogattak. A győztes gólt a 90. percben szerezte a hazai csapat.
    G: Dobó, Miklya, ill. Nagy F.
    Jó: Litauszky, Zahorán, Kiss, ill. Papp I, Nagy F., Molnár.

7. Békéscsaba 20 9 5 6 31:27 23
    ...
    12. Szolnoki MTE 20 6 5 9 22:34 17

Népsport, 1966. augusztus 22. (Arcanum DT)
    Bcs Előre - Szolnoki MTE 2:1 (1:0)

V.: Srej
    Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Süle, Sárhegyi. Edző: Szombati György.
    MTE: Nagy P. — Sári, Makai, Molnár, Papp I, Papp II, Wilisch, Gazsó, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Kovács Sándor.

A 8. percben Bócsik lőtt jó helyzetből kapura és a labda csak centiméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot.
    Az ellentámadiás végén Nagy F. lőtt jó helyzetből kapu mellé.
    A 15. percben nagy volt a tömörülés a szolnoki kapu előtt, lövés lövést követett, végül is a védők tisztáztak.
    A 19. percben Dobó mintegy 18 méterről váratlanul lövésre szánta el magát és a labda a leguggoló szolnoki kapus előtt felpattanva került a hálóba, 1:0.
    A 25. percben Szűcs megsérült és csak ötpercnyi ápolás után tért vissza.
    Fordulás után meleg helyzet alakult a csabai kapu előtt, végül Zahorán tisztázott, majd Bócsik lapos lövését a kapufa tövénél csípte el a szolnoki kapus.
    Az 54. percben egyenlített az SZMTE. Nagy kavarodás volt a csabai kapu előtt és Nagy F. mintegy 14 méterről lőtte a labdát a hálóba, 1:1.
    A gól után az Előre rohamozott, majd a hajrában a vendégek veszélyeztettek.
    A győzelmet jelentő gólt az utolsó percben szögletrúgás után Miklya fejelte a hálóba.

Az Előre a szerencsés győzelem ellenére sem játszott kielégítően.
    A csatársor minden támadást középen próbált megoldani, s így a vendégek jól záró védelme tömörült. Kucsera hibátlanul védett, a gólról nem tehet. A hátvédek közül Litauszki játéka dicsérhető, a győzelem a két fedezet kitűnő játékának köszönhető, akik közül Zahorán volt a jobb.
    A vendégek közül Papp I, Nagy F. és Molnár játéka dicsérhető.

Békés Megyei Népújság, 1966. augusztus 23.