Profi I. liga 1933/1934, 15. forduló
  1. nela: 2.500

2024.05.14, 19:14
    Szeged-Atilla 1:0 (0:0)
    Az I. félidő 29. percében Mester súlyosan megsérül s innen kezdve 10 emberrel küzdött az Attila Góllövő: Havas
    Miskolc, 2500 néző. Bíró: Hürnberger
    Szeged FC: Pálinkás — Sirály, Raffai — Gyurcsó, Somogyi, Varga — Korányi II., Bognár, Szojka, Gerle, Havas.
    Attila: Hidasi — Bán, Sziklai — Miskolci, Buzássy, Virág — Ormos, Bakk, Szabó, Mester, Magyar.
    Szeged kezdi a játékot és már a 2. percben Havas jó beadását Korányi élesen lövi, de Hidasi szépen vetődve kitolja a labdát. (Egyetlen veszélye védése Hidasinak az egész mérkőzés alatt.) A 4. percben kornert ér el a miskolci csapat, ezt Ormos mögé rúgja. Az 5. percben Hidasi kirúgásába Szojka belép, nagy az ijedelem, de Sziklai az utolsó pillanatban kornerre ment. Havas követi Ormos példáját, ugyancsak mögé lő. A 10. percben Szabó éles lövése kerül kapu mellé. Most
    Somogyi tűnik ki sorozatos faultjaival.
    „Dákó faulttal” akasztja Bakkot. Nagy a felzúdulás a közönség körében, de bírói figyelmeztetést kap a szegedi cemterhalf és ez lecsendesíti a felizgult kedélyeket. Szojkának kínálkozik nagy helyzete, de közelről toronymagasan fölé lő. A 20. percben Ormos nagyon szép beadását csak nehezen menti a szegedi védelem. Magyar sarokrúgását Ormos lövi kapura, de Pálinkás szögletre ment. Ezt Ormos mögé lövi. Buzássy tűnik mindinkább ki az Attilából, a Szegednél pedig
    Pálinkás van nagy munkában s meg kell hagyni, pompásan végzi.
    A 27. percben Ormos éles szabadrúgását Szabó fejelné jó helyzetben, de Pálinkás idejében közbeveti magát s a labda a kapu mellett süvít el. A 29. perc
    sorsdöntő
    eseményt hoz. Somogyi sorozatos durvaságainak
    Mester az áldozata, kiviszik a fiatal miskolci csatárt, nem is tud visszajönni
    s innen kezdve 10 emberrel küzd az Attila. (Mestert időközben orvosok vizsgálják, súlyos sérülést szenvedett a bokáján, nem lehetetlen, hogy törése van. Mentők kórházba szállítják.) Somogyit már harmadszor figyelmezteti a bíró. A Szeged most ügyes sakkhúzást csinál, hogy elejét vegye a nagyobb bajnak: Somogyit balszélre teszi, Havas lesz a balösszekötő, Gerle pedig hátramegy centerhalfnak.Az izgalom azonban a nézőtéren óriási, a bíró sípja folyton szól. Közben folyton az Attila támad, még 10 emberrel is. A 37. percben, hosszú idő után támad a Szeged, de Bognár fölé lő. A 38. percben a 16-osról szabadrúgás a Szeged ellen, Bakk fölé lövi. A 44. percben kornert ér el a helyi csapat, Ormos lövi a labdát sarokról nagyon jól, Szabó valósággal a kapuból húzza vissza a gólnak látszó akciót.
    Szeged-támadással indul a játék, de az Attila-védelem jól szerel. Az 5. percben Korányi mögé lő egy sarokrúgást. A 12. percben nagy az ijedelem a tribünön és állóhelyen: Gerle 20 méteres szabadrúgása a kapufa tövét súrolva megy a vonal mögé. Utána az Attila ér el kornert, de ez sem hoz eredményt. A Szeged most erősen szorongat, az Attila visszaesett. A 20. perc kornert hoz Szegednek, ez is mögé kerül. A 30. perc hozza meg a győztes gólt.
    Korányi II. éles beadását Havas az összekötőbe húzódva várja, leállítja a labdát és élesen a kapuba lövi. 1:0!
    Az Attilánál Ormos helyet cserél Bakkal, ennek eredménye: korner. Ezt Pálinkás tisztázza. Utána Szabó—-Miskolczi helycsere következik, ez is kornert eredményez. De hiába, ez is mögé megy. Szorongat, szorongat az Attila, de a szegedi védelmi trió hibátlanul rombolja szét az erőtlen támadásokat.