13 Budafoki MTE-Törley 30 8 8 14  26 -  48 32
14 Keszthelyi ATE Haladás SC 30 5 12 13  26 -  43 27
15 Tapolcai Bauxitbányász SE 30 5 7 18  24 -  59 22
16 Paksi SE 30 3 9 18  28 -  59 18

Zöld adatsor : Feljutott vagy egyéb okból (például MLSZ döntés, klubegyesülés), a klub a következő bajnoki szezonban magasabb osztályban folytatja.

Piros adatsor : Kiesett vagy egyéb okból (például kizárás, klubegyesülés, megszűnés), a klub a következő bajnoki szezonban nem indul ebben a bajnoki osztályban.

Osztályozó az NB I-be jutásért/maradásért az NB II két csoportjának (Keleti, Nyugati) második ill. az NB I 13-14 helyezettei részvételével:

Dunaferr SE – Debreceni VSC 1-1 /0-0/
Debreceni VSC – Dunaferr SE 1-0 /0-0/
sources

Magyarország futballtörténete (1976-2001)

1. avatar: Damian72
    2012.04.10, 11:49
    A Volán és a Dunaferr kiemelkedett a bajnokságból! Az Oroszlány még küzdött, a ZTE pedig hiába próbálkozott, nem sikerült a feljutást kiharcolni....
    A Soproni SE remek meccsekkel szórakoztatta népes szurkolótáborát hazai környezetben: SSE-ZTE 4-2, SSE-Budafok 6-0, SSE-Keszthely 4-0, SSE-Paks 4-1, SSE-Szekszárd 2-1, SSE-III.Kerületi TVE 2-1, SSE-Mohács 2-1, SSE-Nagykanizsa 2-0, SSE-Tapolca 3-1, SSE-Ajka 2-1. Háromszor szenvedett vereséget a Káposztás utcai sporttelepen a Keszei Ferenc által irányított alakulat: a Volán 3-1-re, a Dunaferr 1-0-ra, míg az Oroszlány szintén 1-0-ra nyert Sopronban.

2. avatar: AMiUtunk
    2011.06.05, 12:25
    A Nemzeti (Nép)Sport 1990. június 11-i száma szerint az első osztályozó mérkőzés félidei erdeménye 0:1 volt, nem 0:0.

A napilap szerint a dunaújvárosi meccsen 4.000 néző volt jelen, a gólokat Csiszár (36´) és Gróf (78´) szerezték. A meccs utáni nyilatkozatok szerint a defenzíven játszó hajduságiak egy hárítható szabdrúgásgóllal szereztek vezetést és az első 45 percben több gólt is lőhettek volna. A hazaiak az első félidőben görcsösen játszottak és csak a fordulás után játszottak "bíztatóan" - különösen az egyenlítő gól után. Az első félidő a Lokié, a másodika Dunaferré volt.

Maroknyi debreceni szurkoló népies rigmusaira ébredt ebéd utáni szunyókálásából a dunaújvárosi lakosság. Ekkor még aligha gondolhatták volna, hogy ez a 15 fanatikus fiatal túlénekli majd a több ezer hazai rajongót.
    (...)
    VB ide, futballdömping oda, a dunaújvárosiak nem hagyták cserben csapatukat. Jöttek szép hosszú sorokban (...) s várták, hogy csapatuk nekieshessen a Debrecennek. Valahogy úgy lehettek ezzel a dunaújvárosiak, hogy hiába esélyesebbek a vendégek, ha már csapatuk eljutott a nagy lehetőség kapujába, csak megpróbál bejutni rajta. Aki így gondolta, annak csalódnia kellett. A Dunaferr játékosai (...) lassan, komótosan játszottak a találkozó nagy részében, s a Debrecennek félgőz is elég volt a biztos vezetéshez.

Forrás: Nemzeti (Nép)Sport, 1990. június 11. (hétfő)

3. avatar: Sanyi-Hungaria
    2010.01.15, 22:10
    Feljutott: Volán
    Osztályozó: Dunaferr
    Kiesett: Keszthely, Tapolca, Paks