3 2021.10.13 11 Ferencvárosi TC II - Budapest Honvéd FC-MFA LEcserélve 0 : 0
4 2021.10.17 12 Ferencvárosi TC II - Monori SE LEcserélve 1 x gól 4 : 2
5 2021.10.31 15 Balassagyarmati VSE - Ferencvárosi TC II BEcserélve 1 : 3
6 2021.11.07 16 Ferencvárosi TC II - Makó FC LEcserélve 0 : 2
7 2021.11.14 17 Vác FC - Ferencvárosi TC II LEcserélve 3 : 3
8 2021.11.21 18 Ferencvárosi TC II - Paksi FC II BEcserélve sárga lap 3 : 2
9 2021.11.28 19 Dabas-Gyón FC - Ferencvárosi TC II LEcserélve 1 x gól 0 : 2
10 2021.12.05 20 KSE Iváncsa - Ferencvárosi TC II 4 : 0
11 2022.02.27 23 Ferencvárosi TC II - Szekszárdi UFC BEcserélve 1 x gól 1 : 0
12 2022.03.06 24 Hódmezővásárhelyi FC - Ferencvárosi TC II LEcserélve 3 : 0
13 2022.03.13 25 Ferencvárosi TC II - HR-Rent Kozármisleny FC BEcserélve 2 : 3
14 2022.04.10 29 Ferencvárosi TC II - FC Dabas 2 : 0
15 2022.04.13 30 Budapest Honvéd FC-MFA - Ferencvárosi TC II LEcserélve sárga lap 1 : 0
16 2022.04.17 31 Monori SE - Ferencvárosi TC II LEcserélve 2 x gól 1 : 3
17 2022.04.24 32 Ferencvárosi TC II - Erzsébeti Spartacus MTK LE LEcserélve 0 : 2

28 2022.09.04 7 Soroksár SC - BFC Siófok LEcserélve 2 : 1
29 2022.09.11 8 Soroksár SC - Szeged-Csanád Grosics Akadémia LEcserélve 1 x gól 1 : 1

44 2023.05.01 29 Újpest FC - Ferencvárosi TC BEcserélve 1 x gól 2 : 3
45 2023.05.06 30 Ferencvárosi TC - Kisvárda-Master Good BEcserélve 1 x gól 3 : 0

53 2023.09.27 1 Ferencvárosi TC - Kecskeméti TE LEcserélve 1 : 0
54 2023.10.08 9 Ferencvárosi TC - Debreceni Vasutas SC BEcserélve sárga lap sárga-piros lap 2 : 2
55 2023.10.29 11 Ferencvárosi TC - Újpest FC LEcserélve sárga lap 3 : 0
56 2023.11.05 12 Kecskeméti TE - Ferencvárosi TC BEcserélve sárga lap 1 x gól 2 : 1

2024.06.07, 10:55
    A rekordösszegért az Eintracht Frankfurtba igazolt Fradi-nevelés, aki nemrég ünnepelte 19. születésnapját, sok kritikát kapott, még Marco Rossitól és Dejan Sztankovitytól is. Megnéztük, hogy az adatok mit mutatnak ferencvárosi időszakáról – viszonyítási alapokkal.

Krisztián 2022 májusában Gyirmóton mutatkozott be a Ferencvárosban, a 2022-23-as szezon őszén kapott még néhány percet a Shamrock Rovers, majd egy percet a Bayer Leverkusen ellen. Üllői úti bemutatkozásakor a Vadásztölténygyár ellen rögtön megszerezte első, majd második gólját is tavaly áprilisban. A Fradiban 46 meccsen 1911 percet játszott összesen (meccsenként 43 percet, 21 meccsnyi játékidőt), ezeken 15 gólt és 8 gólpasszt szerzett, azaz 127 percenként ért el gólt és 83 percenként volt benne egy gólban. Passzai 77%-a, meccsenként 7.7 cselének 51%-a volt sikeres, 90 percenként 28 párharcot vállalt, ezek 42%-a volt sikeres. 3.9 labdát szerzett és 1.6 passzt lopott. 5.7 védekezőpárharcának 55%-a, fejpárbajainak 38%-a volt sikeres. 90 percenként 2.9 lövése volt (0.42 xG) és 0.81 lövést készített elő (0.16 xA).

Ha valakivel talán érdemes összehasonlítani, az a nála akkor egy (mások szerint több) évvel idősebb Joseph Paintsil 2017-18-as teljesítménye, aki szintén a támadósor balszélén tűnt fel a legtöbbször. A ghánai támadó abban az évben 2190 percet játszott, 10 gólt szerzett és 7 gólpasszt ért el, azaz 219 percenként talált be, és 129 percenként volt benne egy gólban. Ha a második asszisztok sok olvasó által vitatott kategóriáját is számítjuk (mindkettejüknek 3-3 van a Ferencvárosban statisztikáink szerint), akkor Lisztes 73.5, Paintsil 109.5 percenként volt benne egy gólban. Paintsil 84%-kal passzolt, 6.9 cselének 52%-a volt sikeres, 90 percenként 23 párharcot vállalt, ezek 43%-a volt sikeres. 2.9 labdát szerzett és 1.5 passzt lopott. 4.7 védekező párharcának 57%-a, fejpárbajainak 20%-a volt sikeres. 2.5 lövése volt meccsenként (0.3 xG), 1 lövést készített elő (0.15 xA).

A Lisztesnél 5 évvel idősebb, válogatott Csoboth Kevin eddig 4733 percet játszott első osztályú csapatban, 67 meccsen. Ezeken 15 gólt és 15 gólpasszt ért el. Ez azt jelenti, hogy 316 percenként talál be az ellenfelek hálójába és 158 percenként van benne egy gólban. Első osztályú csapataiban 77%-kal passzolt, 4.6 cselének 52%-a volt sikeres, 90 percenként 17 párharcot vállal, ezek 46%-a sikeres. 3.8 párharcot nyer és 2.4 passzt lop. Mindössze 3.9 védekező párharcának 61%-a sikeres, a fejpárbajai 32%-át nyeri meg. 1.9 lövése van meccsenként (0.21 xG), 1 lövést készít elő (0.11 xA). Ha csak az idei szezonját nézzük, akkor 2341 percet játszott, 7 gólt és 5 gólpasszt ért el (334 p/g és 195 p/p). 77%-kal passzolt, 4.1 cselének 53%-a, 15 párharcának 53%-a volt sikeres, 3.4 labdát szerzett, 2.1 passzt lopott. 1.8 lövése volt (0.18 xG), 1 lövést készített elő 90 percenként (0.11 xA), 3.7 védekező párharcának 59%-a, fejpárbajainak 32%-a volt sikeres.

Nincs időm a statokat összehasonlítani,-na jó, nem is értem a fix-gé meghatározást-
    de annyit szeretnék mindenki figyelmébe ajánlani, hogy amíg Krisztián szinte mindig betolt busz ellen játszott, addig ez a felnyalt majom szabadterületeken rohangászott !

Rosszul vagyok a szpíkerektől amikor szopkodják érdemtelenül!
    Tudom, megint gonosz vagyok, de sokat áldoz érte, hogy a maki kispadról a válogatott padjára kerülhessen...!
    Innem már nem off a kopasz kerete, amit sokan nem értünk...vagyis ha Rossi nem emlegeti újabban egyre gyakrabban a fizetését, akkor nem gyártanánk elméleteket, hogy a betegágyról bekerültek jobban osztanak vissza...
    Én szurkolok természetesen a nemzeti 11-nek, de vannak kétségeim.
    Krisztián -Neked meg egy kalappal, Te minig a Fradi kötelékébe fogsz tartozni, lépj apád nyomdokaiba és érj el sok, szép sikert!
    Várunk a válogatottba (IS)

Az utóbbi sikeres éveket nézve is kiemelkedő, hogy idén egyszerre 4 ilyen magas szinten játszó szélsőnk volt a keretben Marqui, Traoré, Zaki és Lisztes személyében.

+ Varga Barni a Csisztu interjúban: "Edzzen, mert ráfér!". Fejben is erősödhetne, ahogy azt a piros lapjából láthattuk. Óriási potenciál van benne, mert nem csak meg tudja, hanem meg is meri húzni a klasszis megmozdulásokat alkalmadtán, de tényleg hosszú út áll még előtte. A másik dolog, hogy külföldön számít a jó nyelvtudás, ezért kicsit kínos volt, amikor Rossival beszélt és két szót alig tudott kinyögni.

Nagy tehetség ez igaz de az éjszakában már háromszor is megverték mert emberkedett.. Sajnos a magatartása miatt nem játszott. Remélem a németeknél agyban is helyrerakják,mert a magyar focinak nagy szüksége lenne rá.

sokat éjszakázott és balhékban vett részt. csak eltussolták ennyi. szilveszter környékén nagyon elverték még kórházban is volt. sokat ivott és erős lett tőle.

Ilyen ritkán történik velünk, de Lisztest még az előtt nagyon jó pénzért értékesíteni tudtuk, hogy a gyengeségei is kidrültek volna. A dinamikája, cselezőkészsége, 1:1 felvállalása kiemelkedő a hazai mezőnyben. Fejben mutatott komoly gondokat, képes volt kifejezetten károsan játszani (pl. kupadöntő) az ellenfél játék tördelését felerősítve a teljesen felesleges szabálytalanságaival, amikor nem ment neki. Szerencsére ez utóbbit lehet orvosolni ebben a korban, a dinamikával, sebességgel ellentétben.
    Ő a magyar futball egy nagy reménysége, és hamar kiderül, hogy ezt be tudja -e teljesíteni, vagy ugyan arra a sorsa jut, mint Némó, Tajti vagy Csoboth. Szurkoljunk neki.

Szerintem simán megoldja Krisz, elindul a karrierje, csak a sérülések kerüljék el!

Kizökken egy picit a "kiskirályi pozícióból", haveri kör, korosztályos társak már hasonló tudású focistákból fognak kikerülni, ez igenis kell a jövőjéhez.
    Meglátjuk sacc 1 év múlva hol tart majd.

Egészen őszintén:
    - Lisztes hatalmas tehetség, ezt a szezon végén pár bajnokin megint megmutatta.
    - De! Sokszor volt kerékkötője is a támadójátékunknak, amikor állandóan rossz döntéseket hozott és öncélúan focizott. Ez normális egy fiatal játékosnál, de lassan ki kell nője, ha nagy játékossá szeretne válni.
    - A kupadöntőn én is lecseréltem volna, mert az előző bekezdésben leírt, rossz arcát mutatta, és ez abban a helyzetben nem fért bele. (Az más kérdés, hogy minek hozta be Stankovic, ha beteg volt előtt...)
    - A következő szezon szerintem meghatározó lesz Lisztes karrierjében. Ha érett, és így az aktuális csapata számára hasznos játékossá tud válni, akkor nagy jövő előtt állhat, de már nincs sok ideje. Azt látni kell, hogy a mai fociban a legnagyobbak közül a legtöbbeknél 18-20 évesen ez bekövetkezik.
    - Nagyon örülök, hogy volt egy Lisztesünk. Végre valaki, de nem szeretnék megint sok-sok évet várni a következő tehetségünkre, aki képes tényleg komoly szerepet betölteni az első csapatban.

2023.08.02, 17:12
    Lisztesről:
    úgy gondolom Krisztiánnak jobban ízlik, ha teljesen feltolt szélsőt játszik. Például ahová a Vasas ellen jött be csereként, szélre de már szinte csatárként.
    Ha szélső középpályára jön be (ahogy az írek ellen is), akkor még nem bírja úgy meghúzni a szélét, mint Adama. Nálam Lisztes egy visszavont csatárt játszana szélről indulva a kapu előterébe

3. avatar: magyarfutball.hu
    2021.07.25, 13:21 (szerk.: 2021.07.25, 13:28)
    Fontos állomásához ért három fiatal labdarúgónk karrierje, ugyanis megkapták életük első profi szerződését.

Fenyvesi Gergely, Godányi Dominik, Lisztes Krisztián, valamint Dragan Cubra is aláírt.
    A 2005-ös születésű Lisztes Krisztián (képünkön) – korábbi remek játékosunk, Lisztes Krisztián fia - még 2011-ben az Újpesti Haladás FK-ban lett igazolt sportoló, majd többek között a Dalnoki Akadémia, az MTK és fiókcsapatunk, a Soroksár után került klubunkhoz 2017-ben. Azóta végigjárta utánpótláscsapatainkat. Támadó középpályásunk a mögöttünk hagyott idényben az U16 mellett az U17-ben, és az U19-ben is pályára léphetett. A három korosztályban összesen 34 mérkőzésen 17-szer volt eredményes.