2010.11.13, 14:00 (szerk.: 2010.11.15, 09:35)
    Ide is bemásolom, hátha érdekes lehet.
    "Mane
    # 2
    2010.11.13, 13:58
    Szeretném megjegyezni, hogy a Téglaégető utcában jóval több pálya volt a ma jelzett kb. kettőnél.

A képeken is látható két pályától északra volt - ugyanazon a helyrajzi számon, de kerítéssel elhatárolva a Honvéd-edzőpályától - még kettő nagypálya. Mindkettőt a Volánbusz SC használta, amelynek fő profilja nem annyira a labdarúgás, mint inkább a gyeplabda volt (csapatuk az első osztályban szerepelt, anno a Népsport rendszeresen írt az eredményekről, és a csapatösszeállításokat is közölte).
    A vasúthoz közelebbi pálya jó 3/4 része nyomaiban még látható a google earth-ön. A többit a jelenleg a Fradi által használt Zadony utcai jégcsarnok foglalja el. A pálya kb. 100x55 m-es volt, körbe salakos futópályával. A nyugati hosszanti oldalán egy kb. 2 m magas földtöltés volt, de emlékeim szerint már a 80-as vekben is eléggé elhanyagolt (gazos, gödrös) állapotban, csakúgy mint a kikopott füves pálya. Hogy a töltés mögött mi volt, nem tudom: rengeteg embermagasságú gazra emlékszem. Sokat fociztam a néhai nagypályán gyerekként, illetve atletizáltam a futópályán.
    Tőle északnyugatra, a jégcsarnok és a parkoló határolta részen volt egy feketesalakos edzőpálya, de abszolút nem versenyméret, kb. 80 m hosszú lehetett csak. Ott edzettek a gyeplabdázók. A képen látható fehér klubház legalább 30-40 éves, benne csapatképek, tablók voltak láthatók akkoriban a Volán múltjából. A jégcsarnok helyén vörössalakos teniszpályák voltak (vagy 6-8 db.), mind külön dróthálóval lehatárolva, tán még világításuk is volt.

A Téglaégető utca másik oldalán - ahol most a teniszpályák vannak - egy másik egyesület (nem emlékszem a nevére) pályája volt. Azt hiszem, az földes volt, körbevéve egy salakos futópályával. Ott is játszottunk párszor. Volt a telepen egy közlekedési park is, ott tanultam meg gördeszkázni.
    Mindegyik pályához tartozott labdafogó háló is. Már 20-25 éve veszélyeztetett státuszban voltak, mert akkor kezdődött a most is látható lakópark (tkp. lakótelep) építése.

Szerintem az egykori Volánbusz futballpálya még rekonstruálható (játékra alkalmassá tehető) lenne, mert a jégcsarnok nem, csupán a mögötte kialakított betonozott parkoló veszi el a belőle hiányzó 1/4 részt. A futópálya menthetetlen, de egy labdafogó hálóval elkerítve egész jó kis labdarúgó és gyephoki edzőpálya lehetne belőle."

2. avatar: Girgily
    2009.08.06, 00:51

3. avatar: Ailton
    2009.06.02, 17:27