tippjáték
tippek
  1. 1 : 2 (1)

2024.03.01, 15:55 (szerk.: 2024.03.03, 15:31)
    Zaklatott mérkőzés volt. Nem játszottunk jól, rengeteg labdát szórtunk el a középpályán. Mélyebb rotációt vártam. Jelenleg Maigának és Abu Faninak egyáltalán nincs alternatívája, de Zaki és Marqui is kirobbanthatatlannak látszik. Mindenesetre 3 meccsen 9 pont az parádé, jöhet az Olympiacos elleni párharc.

Pedig Zachariassen ma is elég haloványan játszott,de óriási akarásával a saját hajánál fogva rángatta ki magát a középszerűségből,és fejelt egy parádés,mindent eldöntő,nagyon fontos három pontot érő gólt !

Tipikus nemzetközi előtti meccs volt, a csapat, vagyis egy része fejben már nem itt volt, de most már volt egy olyan alapjátékunk, ami, ha darálósan is, de hozta a győzelmet.

Ez a meccs gyenge volt a mi szempontunkból, de erős a Lákiéból. Az eredmény örömteli.

A Loki - magyar szinten - kifejezetten jól játszott, szemmel láthatóan zavart minket a letámadásuk. Ez egy értékes győzelem.

Jó bemelegítés volt ez a görögök ellen. Sokszor letámadtak minket, próbaltak magasan védekezni. Ott valószínűleg még ennél is nagyobb nyomás lesz rajtunk.
    Magabiztos, megérdemelt győzelem volt, de a csütörtöki meccsen ennél pontosabbak kell legyünk.

A konda gólja jól mutatja a hazai mezőny színészteljesítményét. Fetreng a kondás a földön, az is csapkodja a füvet földönkívüli fájdalmában, majd rá 2 másodperce a gólnál fölpattan, s ugrik három méter magasba örömében.
    No, ha én játékvezető lennék, azonnal adnék ezeknek sárgalapot.

Csak azt nem értem, miért nem cseréltük 5-t. A padon azért voltak még játékosok, illetve lehetett volna meg kicsit tobbet pihentetni 1 valakit.

Nem néztünk jól ki ezen a meccsen, de szerencsére nagy küzdéssel, meg a konda balfaszsága miatt behúztuk (kaptak két tök egyforma gólt). Marqui, Abu, Barni jól muzsikál együtt, Wingo jól szállt be, de összességében nem játszottunk jól. Nagyon sok labdát lőttünk bele a blokkoló lábakba, amiből rendre leindítottak. Nem rendeződtünk jól vissza, Maiga nagyon nem találja még a helyét. Vezetés után nem tudtuk tartani a labdát, hagytuk, hogy folyamatosan jöjjenek ránk. Fel kell pörögni a görögök ellen, mert hatalmas nyomás alatt leszünk, amit csak nagyon pontos játékkal és tökéletes ritmusban visszalépésekkel lehet elbírni.

Nem néztünk ki rosszul. Nem a loki balfaszsága miatt rúgtunk két gólt. Általában jól rendeződtünk vissza és Maiga uralja a középpályát. A pörgéssel nem volt gond. Pontosabbnak kell lenni a görögök ellen. Szivesen

Értékes a győzelem, mert a Loki mindig csíp-harap...jobban értékelném őket, ha nem lennének alattomosak, hanem a játékra koncentrálnának. Viszont fejlődniük is kéne, ha hosszabb távon tényezők akarnak lenni, de valamiért az az érzésem, hogy amíg Dzsudzsák és Bódi ott vannak, addig ennek mindig lesz valami gátja.
    Mindenesetre mindig jó azt látni, ha hátrányból fordítunk és úgy még inkább nagy siker ez, hogy az első perctől futnunk kellett az eredmény után. Azért ez sem sikerül mindenkinek.

Én döntetlent vártam, mert nk-i kupameccs előtt már fejben nem vagyunk ott általában. Ma is voltak koncentrációs problémák, de a küzdeni akarassal nem volt gond és végül meglett a 3 pont.
    Biztos vagyok benne, hogy akár ugyanezek a játékosok a görögök ellen sokkal jobban játszanak majd.
    A nyilatkozatokból annyit, hogy a konda vezér elég korrekt volt. Azzal nem értek csak egyet, hogy kemény harcra késztettek minket. Ha egy edző nem látja, hogy ez a Fradi ma csak 60-70%-os volt, akkor nagy a baj. Ha meg látta, akkor ne egesse magát azzal hogy hülyeségeket beszél

Nyertünk! De, ez borzasztó volt. Hatalmas területek rendre a középpályán, szétszakadtunk, rendezetlen/szervezetlen védekezés. Nem igazán látszik, hogy Stanko mit szeretne játszani.
    Hajrá Fradi!

Rendre három támadójuk maradt a védelmünkön, akkor is, amikor mi támadunk, így azt nem lehetett jobban előre tolni az egész csapatot, ezért alakultak ki ekkora területek a pálya közepén. Nem minden ellenfél ellen jöhet ki az alapjátékunk a karaktere, mint az MTK ellen. El kell fogadni, hogy olykor az ellenfél akarata is tud valamelyest érvényesülni, így nem mindig alakul úgy a játék képe, ahogy szeretnénk.

Szerintem a tavasz legrosszabb teljesítményével vittük el a 3 pontot, rengeteg "ki nem kényszerített" hiba volt, jobb oldalunk főleg kilógott lefelé. Zakót én nem hagytam volna fent az első félidő után... ezért nem én vagyok a csapat edzője...

Kodro ígéretesen mozgott - ha jól emlékszem- szabályosan nem tudták szerelni, többször is lerántották! Nagyszerű, hogy a kispadról ilyen minőség tud beszállni!

szerintem pont erre is játszott, ezért küldték be, hogy sokat szabálytalankodjanak vele, megfogta a meccs végét azzal, ahogy tördelni tudta a játékot

4-2-3-1-ben játszottunk, 54%-ban birtokoltuk a labdát, 84%-kal passzoltunk (passztempó: 14.6, hosszú passzok aránya: 10.7%, PPDA 7.3). A párharcok aránya 130-114 volt oda, 34 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (Mmaee 6, Abu Fani és Maiga 5-5), a hazaiaknak 27-szer sikerült ugyanez. 9 labdavesztésünkből lett DVSC-lövés, mi 2-szer kerültünk így helyzetbe. 90 támadópárharcunk 36%-a, 87 védekezőpárharcunknak mindössze 56%-a volt sikeres. A fejpárbajokat 19-18-ra hoztuk. Berke szerint mi 14-szer, a hazaiak 17-szer szabálytalankodtak. 16-szor kellett tisztáznunk (Cissé 5, Mmaee 3).

24+2 támadásból 9 lövésig jutottunk, 3 talált kaput (DVSC 24+2 / 14 / 5). Az xG-arány 0.49 – 1.16 volt oda, az xcG-arány viszont 1.23 – 0.75 volt ide.

Dibusz 5 lövésből (0.75) 1 gólt kapott, mind a 29 passza pontos volt, 1-szer jött ki.

Makreckis 48 percet kapott, 43 akciójának 67%-a volt sikeres, 89%-kal passzolt, 15 párharcból 5-öt nyert meg. 6 labdát vesztett, 3-at szerzett, 2 passzt lopott.

Cissé 89 akciójának 70%-a volt sikeres, 90%-kal passszolt, 28 párharcból 16-ot nyert. 8 labdát vesztett, 11-et szerzett, 7 passzt lopott.

Mmaee 66 akciójának 77%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.04). 98%-kal passzolt, 15 párharcból 10-et nyert meg. 3 labdát vesztett, 17-et szerzett, 4 passzt lopott.

Ramírez 54 akciójának 74%-a volt sikeres, 82%-kal passzolt, 17 párharcból 11-et nyert meg. 9 labdát vesztett és szerzett, 3 passzt lopott.

Maiga 74 akciójának 55%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.02). 85%-kal passzolt, 22 párharcból 10-et nyert m,eg. 11 labdát vesztett, 10-et szerzett és 8 passzt lopott.

Abu Fani 84 percet volt a pályán, 87 akciójának 63%-a volt sikeres, 1 lövése volt. 84%-kal passzolt, 30 párharcból 15-öt nyert meg. 11 labdát vesztett, 8-at szerzett, 3 passzt lopott. 4 helyzetet készített elő (0.24), ebből egy gól lett.

Zachariassen 66 akciójának 32%-a volt sikeres, 3 helyzetből (0.23) 1 gólt szerzett. 54%-kal passzolt, 20 párharcból 7-et nyert. 7 labdát szerzett, 7 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.02).

Loncar 74 percet játszott, 52 akciójának 52%-a volt sikeres, 71%-kal passzolt, 9 párharcból 3-at nyert meg. 1 labdát szerzett. 2 helyzetet készített elő (0.05).

Marquinhos is 84 percet szerepelt, 60 akciójának fele volt sikeres, 1 helyzete volt (0.04). 86%-kal passzolt, 10 cseléből 2 sikerült,. 30 párharcból 10-et nyert meg. 6 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 1 gólpasszt adott (0.14).

Varga 56 akciójának 46%-a volt sikeres, 2 helyzetből (0.16) 1 gólt szerzett, 13 passzából 8 volt pontos (62%), 35 párharcából 16. 4 labdát szerzett.

Wingo 52 percet kapott, 39 akciójának 74%-a volt sikeres, 86%-kal passzolt, 9 párharcból 4-et nyert. 4 labdát vesztett és szerzett.

Kodro ezúttal 25 percet kapott, 12 akciójából 5 volt sikeres, 2 passzából 2, 6 párharcból 3-at nyert meg, 2 labdát vesztett.

Botka 15 percet kapott, 3 akciója nem sikerült (1 passza, 1 párharca sikertelen volt), de 1 passzt lopott, 1-szer tisztázott.

Besicnek is 15 perc jutott, 4 akciójából 1 sem sikerült. 2 párharcot vesztett, 1-szer tisztázott.

2024.02.16, 17:04
    Rettentesen vérszegény és elképzelést nélkülöző támadójátékunk volt. Úgy is alig tudtuk áthozni a félpályán a labdát az utolsó 15-20 percben, hogy a térfelünkön nem is volt senki a fradisták közül. A spori meg persze támogatta az időhúzást, ahogy azt "illik"...

Nyert a jobb csapat sajnos, de meggyőződésem, hogy Erikkel az x meglett volna. Azt pedig nem értem, hogy Oliveirában mit lát Blago és eddig Somától sem láttam egy értelmes megmozdulást sem. Ennyire nem illik a játékunkba vagy wtf?

Ne vitassuk már, hogy megérdemelték... semmi veszélyt nem jelentettünk a kapujukra, a gólunk is mák volt.

Az a baj hogy a támadó harmadban nagyon gyengék vagyunk. Játszatunk egy gólképtelen Bárányt,a padon van egy cseréje nagyjából aki nem tudta felvenni még a ritmust. Középpályánk nincs! Van egy lassú DZSB és nincs más aki a támadásokat tudná segíteni. Mivel passzolni nem tudunk így a szélsőket megjátszani sem tudjuk de ha sikerül is akkor nem értem hogy miért nem tud egyik sem beadni. Szóval a probléma az hogy nincs futballista a középpályán aki a támadó focihoz értene. Loncar nem játszásának őszintén örülök de Oliveirát,alibi Manrique-t sem szívesen látom a csapatban...teljesen mindegy hogy most az utóbbi belebotlott véletlen a labdába.

Az a csapat amelyik vezet az első percben hazai pályán és még egy döntetlent se tud kiharcolni megérdemli a sorsát. Pedig ez egy nyerhető meccs volt. Nem tudom mit lát a mester Oliveirában, de ennyit Bódi is tud vagy Vajda. Balázs összeveszik mindenkivel, pedig ő is adott el labdát. Baranyai nagyon jól nyomta.

Kint voltam egy visszautasíthatatlan meghívásnak eleget téve.

Negatívumok: Szécsi, Oliveira, Dreskovics, Megyeri

Pozitívumok: Baranyai, Ferenczi, Bárány, Thor

Blagojevics miért jelöli a kezdőbe egyszerre Szécsit és Dzsudzsákot? Két ennyire statikus játékost nem bír el semelyik csapat támadójátéka. A két szélső védő szerintem jól játszott. Dzsudzsák nem árnyékék. Thor viszont tökéletesen játszott árnyékéket. Február 28-án eldől, hogy lehet-e nemzetközi idén.

Megyeri mindkét gólnál bent ragadt a vonalon, pedig mindkettő az 5-ös környékéről érkezett. Ezekre szerintem illet volna kimozdulnia. Én leginkább RandomSzabónak szurkoltam, hogy sikerüljön neki legalább kétszer azonos döntést hoznia. :P

Benne volt az iksz, de a helyzetkihasználásuk az jó volt meg hát van egy Vargájuk aki fél helyzetből gólt szerez.

Én inkább úgy mondanám, mezőnyben partiban voltunk, a kapu előtt jobbak voltak, azzal nyertek, mi ritkán tudtunk értelmes akciót vezetni.

Szégyenre nincs ok, így ki lehet kapni a Fraditól, csak hát ez is ugyanúgy 0 pont mintha 0-4 lett volna a meccs.

A mai meccsen a fradi győzelmet, a Loki vereséget nem érdemelt. Kaptunk két ostoba fejes gólt, mindkettő elkerülhető volt. Ami inkább fájt, hogy a játékosok nem hittek abban, hogy ez a meccs meglehet. A legnagyobb pozitívum Baranyai játéka volt, a negatívum pedig Szécsi játéka. Ha kicsit tartalékos lesz a kupameccsen a fradi, akkor meglehet a továbbjutás.

A legjobb jelenet viszont a meccs után zajlott, amikor vagy 10 néger kiment a vendégszektor elé, és a tirpákoktól fellendült, hogy "Ez Budapest!".

Nagyjából egyetértek, viszont én nem éreztem hogy nem hittünk volna abban hogy ezt tudnánk hozni, legalább egy döntetlenre. Én azt láttam hogy az utolsó pillanatig toltuk felfelé, az más kérdés hogy mekkora hatékonysággal.

Nekem a negatívum Oliveira volt, már nem először. Megy az ember becsülettel, de gyakorlatilag hasznos megmozdulás nélkül hozza az összes meccsét.

Bárányról meg le kellene szállni, itt elég sokan megtalálták az utóbbi időben. Feltoljuk egyedül vergődni 2-3 védő közé, aztán várjuk tőle a csodát. Szerintem amit ebből ki lehet hozni azt kihozza, én inkább azon gondolkodnék hogy hogyan tudnánk helyet csinálni neki. Ezért lenne nagyon fontos egy-egy gyors szélső, akire ki kellene húzódni a védőknek, így Donátnak is több helye lenne. Én nagyon várom pl Kocsist, ő tökéletes lenne erre.

Továbbra is azt érzem egyébként hogy a mezőnyben jók vagyunk, de a 16-os környékén elfogyunk, és jön a raklapnyi beívelés, ami nekem mindig a tanácstalanság jele. Ráadásul tegnap Balázs is gyakorlatilag az összes beíveléséből fejbe találta az első védőt, ez így nem megy.

Egyébként Blagónak volt egy nyilatkozata télen, gyakorlatilag pont erről beszélt, hogy látja elől a tanácstalanságot, és hogy ezen kell még sokat dolgozni. Én azt látom hogy most sikerült nagyon jól igazolni, az izlandi és az albán gyerek már most nagyon jó, de Szuhodovszki és Kocsis is jó lesz, ebből már csak össze kellene gyúrni valami használhatót, úgyhogy hajrá Blagó!