2. nso.hu: 7.014
  3. ulloi129.hu: 7.014
  4. mtkbudapest.hu: 7.104

2024.02.27, 14:49 (szerk.: 2024.03.01, 15:23)
    Még most is Barna-show pereg a szemem előtt. Tudjátok mennyi idő kellett a második félidei 3 góljához? 3 perc 38 másodperc. Bámulatos este volt!

Barninak nem is a 4 gólja volt a csúcs, hanem az a pimasz gólpassza, félig bokából, félig sarokkal, milliméterre pontosan a 4 védő közé, amivel Loncarral gólt lövetett!

Jöttek, mentek az utóbbi időben a labdazsonglőrök és pengés játékosok, de Gera Zoli óta nem volt ilyen intelligens klasszis játékosunk!
    Megkockáztatom, ilyeneket csak annó Varga Zoli varázsolt az Üllői úton...

Külön tetszett, hogy ma Ádám állt a kapuban. Remélem a tavasszal kap még 3-4 meccset, hogy Dinit is frissen tartsuk.

Egyébként Dhonata tökösen szállt be. A sebessége és a technikája megvan a poszthoz. A védekezési képességeit nem a mai MTK tette próbára, arról nehéz lenne nyilatkozni.

A bemelegítéskor szembetűnő volt, hogy milyen könnyű lábakon fut nagyon gyorsan, olyan mintha "siklana" a füvön. Amikor becserélték, figyeltem a játékát. Nagyon betartotta a taktikai utasítást végig a vonal mellett mozgott, szerintem nagyon jó játékos lehet belőle.

Két részre bonthatjuk a meccset:
    1. félidő - az MTK-t hatalmas malaca és a ganajtúró meccsben tartotta...
    Volt legalább három ítélete, ami nehezen magyarázható!
    Az első Abu láthatatlan szabálytalansága, amikor őt rúgták talpon, és egy ígéretes kontra helyett az MTK jöhetett szabadrúgással.
    Barni második gólja, aminél az MTK-s védő alakítását egész Európában kiröhögik, persze itt szabad kifelé.
    A harmadik egy szögletből lett kirúgás, ami nem volt jó ítélet, pláne úgy, hogy a helyes ítélet egyébként tizenegyes lett volna, mivel az MTK védő kezéről pattant ki szögletre a labda...
    Ezek után a második félidőben azt vártam, hogy ganajtúró még jobban elcsalja a meccset, de szerencsére esélye sem volt!
    Azért vártam, hogy a harmadik gólnál szabálytalanságot fúj Barninál, vagy az ötödiknél - mert túl szép volt a sarkazás - szintén kitalál vmt...
    Mindent egybevéve így kell nekimenni minden hazai bajnokinknak! Még véletlen sem szabad hagyni, hogy azt érezze az ellenfél, hogy egy fikarcnyi esélye is van!
    Szép volt fiúk!

Hát Srácok, köszönöm a mai estét, ez durván jó volt. Írtam a meccs előtt, hogy Rami cáfoljon rám. Megtette. Barni egy igazi kincs és ma nagyon tetszett Loncar játéka is.
    Persze kellemes ellenfél volt az MTK, de most láttam mit is tervezhetett Sztankovics, tisztán kivehető taktikai elemek, durva erőnlét és folyamatos presszing a 70. percig, aztán meg már csak játszottak. Mint macska az egérrel. Mume ahogy bejött, megölelgette Bogárt, aztán amikor kellett lebirkózta a kilépő emtékást és megköszönte a sporinak a sárga lapot...ez a meccs a labdarúgást népszerűsítő show volt. Köszönöm Srácok! Hajrá Fradi!

Somi óta nem volt Maigához fogható vkp nálunk.Sebesség,szerelőkészség, fejjáték nagyon rendben.És még előrejátékban sem vak.Óriási segítség lehet a csapatjátékban.

Varga ma is továbbírta a legendáját. Elképesztően hatékony. Klasszis. Abu Fani és Marquinhos ma is nagyot fociztak, remekül mozgatják a csapatot. Két meccs alapján egyértelmű miért hoztuk Maigát, a labdaszerzési képességei kiemelkednek a mezőnyből, fegyelmezett, tapasztalt, jól fejel, jól ütközik és gyors. Loncar ma játszott magasan a legjobban mióta nálunk van. Jó helyeken vette fel a labdákat és jó ütemben továbbította. A kapu elé is odaér. Ha mindezt komolyabb védelem ellen is megtudja csinálni, akkor lehet még karrierje nálunk.

Hát a kezdőt meglátva lefordultam a székről, de parádésan sült el a meccs. A második félidőre nagyon helyére került a szerkezet is, az nb1-ben bőven lehet helye ennek az ultra offenzív felállásnak. Szép volt fiúk!

Remelem a ket csataros jatekon meg dolgozunk, mert latvanyosan nem mukodott es vetek lenne 3 ilyen csatarbol 2-ot mindig padoztatni.
    Igaz Panicsekat ismerve arra az eves szinten par napra, amikor mindharom egeszseges, lehet feleselges keszulni.

Mondjuk azért egy normál 3-5-2 vagy 4-4-2 esetén jobban működött volna. A tegnapi egy nagyon fura felállás volt

Lehet, hogy telhetetlen vagyok, de mindig ilyen játékot várok a csapattól. Tőgázzal előre, betolni az ellenfelet a saját térfelére, hogy törje a hátukat a háló és kész. Abu óriási formában játszott, akárcsak Márki, elképesztő lendületet adtak az egész támadó szekciónak, amit az MTK képtelen volt a középpályán levédekezni és ezért a csatárok lendületből érkezhettek a kapu elé. Varga Barnabás pedig egy klasszis, csúcs, top meg minden. Ha sikerül ezt a formáját hoznia a szezonban és a válogatottban is kijön a lépés, akkor a klubnak mélyen a zsebébe kell nyúlnia, ha marasztalni akarjuk majd.

3-1-4-2-ben kezdtünk, majd a második félidőben 4-1-4-1-re váltottunk, 72%-ban birtokoltuk a labdát, 89%-kal passzoltunk (16.6 passz/perc, 5.1 PPDA, 5% hosszú labda). A párharcarány 111-101 volt ide, 90 támadópárharcunk 40%-át, 65 védekezőpárharcunk 72%-át nyertünk, 11-14 volt az MTK javára a fejpárbaj-arány. 44 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (Maiga 8, Zachariassen 6, Abu Fani és Wingo 5-5), az MTK mindössze hetet a miénken.

55 támadásunkból 25 lövésig jutottunk, 8 talált kaput (MTK 7+2 / 2 / 1 – 10-nél kevesebb támadást 2015 nyara óta egyik meccsünkön sem vezetett egy csapat sem, tegnapig). Az xG-arány 3.98 – 0.05, az xcG-arány 3.94 – 0.03 volt. 31 beadásunk 32%-a volt sikeres.

Varga Ádám egy megpattant lövésből (0.03) 1 gólt kapott, mind a 7 passza pontos volt.

Wingo 109 akciójának 88%-a volt sikeres, 3 helyzete volt (0.13), 94%-kal passzolt, 16 párharcból 12-t nyert meg. 3 labdát vesztett, 12-t szerzett, 2 passzt lopott.

Cissé 72 perc alatti 64 akciójának 86%-a volt sikeres, 96%-kal passzolt, 9 párharcból 7-et nyert meg. 2 labdát vesztett, 12-t szerzett, 2 passzt lopott.

Ramírez 83 percet játszott, 96 akciójának 85%-át nyert meg, 1 helyzete volt (0.04). 89%-kal passzolt, 14 párharcból 10-et nyert meg. 6 labdát vesztett, 8-at szerzett, 2 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.06).

Maiga is 83 percet volt a pályán, 97 akciójának 75%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.09). 92%-kal passzolt, 21 párharcból 13-at nyert meg. 7 labdát vesztett, 12-t szerzett, 4 passzt lopott.

Zachariassen 65 akciójának 65%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.43), 84%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et nyert meg. 7 labdát vesztett, 6 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

Loncar 111 akciójának 75%-a volt sikeres, 4 lövése volt (0.34), egy gólt szerzett. 90%-kal passzolt, 13 párharcból 6-ot nyert meg, 12 labdát vesztett, 8-at szerzett, 3 passzt lopott. 2 lövést készített elő, egy gól lett.

Abu Fani 115 akciójának 54%-a lett sikeres, 3 lövése volt (0.12). 73%-kal passzolt, 39 párharcból 17-et nyert meg. 17 labdát vesztett, 9-et szerzett, 4 passzt lopott. 4 lövést készített elő (0.75).

Marquinhos 102 akciójának 67%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.16). 86%-kal passzolt, 15 cseléből 9 volt sikeres, 29 párharcból 16-ot nyert meg. 12 labdát vesztett, 4 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 4 helyzetet készített elő (0.84), ebből 2 gól lett.

Kodro 50 percet játszott, 14 akciójából 3 volt sikeres, 2 passza jó volt. 4 párharcból 1-et nyert, 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.01)

Varga Barna 72 percet játszott, 47 akciójának 28%-a volt sikeres, 7 lövésből (2.66) 4 gólt szerzett, 8 passzából 3 volt pontos, 25 párharcból 6-ot nyert meg. 2 labdát szerzett. 1 gólpassza volt (0.11).

Makreckis 47 percet kapott, 63 akciójának 78%-a volt sikeres, 87%-kal passzolt, 7 párharcból 2-t nyert meg, 9 labdát vesztett, 1-et szerzett, 1 passzt lopott.

Samy Mmaee 25 percet volt a pályán, 34 akciójának 94%-a sikeres volt, mind a 30 passza pontos volt, 4 párharcából 2-t nyert meg, 2 labdát szerzett.

Lisztes is 25 percet volt a pályán, 24 akciójának fele volt sikeres, 6 passzából 5. 14 párharcának felét nyerte meg, 2 labdát szerzett.

Besic 15 percet kapott, 29 akciójának 90%-a volt sikeres, 26 passzából 25. 2 párharcából 1-et nyert, 1 labdát vesztett, 3-t szerzett.

Dhonata is 15 percet kapott debütálásakor, 19 akciójából 16 volt sikers, mind a 14 passza, 5 párharcból 2-t nyert, 1 labdát szerzett.