Zalaegerszegi TE FC - Ferencvárosi TC 1 : 2 18:30

játékvezető: 2.5 (2 szavazat)

hangulat: 3 (2 szavazat)

1...5

2023.01.27, 20:10 (szerk.: 2023.02.21, 20:33)
    Nehéz szülés volt, de megvan a győzelem! Kezdetnek nem volt rossz! Szép volt fiuk, hajrá drága csapatom, Ferencvárosom!

Jobb ez a Zalaegerszeg, mint amire szamitottam mikor Moniz odament, de szimatikusabb nem lett. Marmint Ricardo.

Teljesen lényegtelen, hogy Márki bizonyíthatóan egyszer ért a labdába, az elbulvárosodott szutyok médiának muszáj valamin lovagolnia, az ellenünk életük meccsére készülő csapatok - edzőjükkel karöltve - pedig nem tudják lenyelni, hogy ellenünk legtöbb erőfeszítésük kudarcba fullad.
    Moniz hisztije olyan, mintha valahol összefutnál a volt csajoddal (aki nem volt ugyan az igazi, csak találtál azóta sokkal jobbat), és nekiállná csinálni a műsort. Miközben a második félidőben kb. 3x jöttek át a félpályánkon - már amennyire három pálinka és négy sör után emlékszem.

Az elmúlt két évet verességgel kezdtük, már csak emiatt is pozitívum volt a tegnapi meccs. Na, meg 11 pont az előnyünk -1 meccsel, lapozhatunk is.

Ricardo, Ricardo, te melyik meccset nézted? Ki nem kényszerített hibákból volt pár helyzetetek és találtatok egy gólt, nekünk meg volt egy rakás helyzetünk, amikor akartunk játszani akkor betoltunk titeket a kaputokba (4 szöglet pár perc alatt) és azt mondod nem volt különbség a két csapat között? Meg egy olyan büntetőt magyarázol ami jól láthatóan szabályos volt, csak a fogyatékos hbé és te láttad másképp. Sajnállak.

első tavaszi meccshez képest korrekt teljesítmény volt, győzelemmel megspékelve, ennél jobbra nem lehetett számítani. Támadásban az utsó momentumok hiányoztak, védekezésben pedig az egyetlen bajom az volt, hogy a Zetének tucatnyi oldalszabadrúgást ajándékoztunk, de belefért. Szombaton is nyerni kell!

messze van a bal lába a labdától, a földbe rúgja a labdát, onnan a szokatlan ív. A lövés pillanatában a labda mellett van a bal láb, és mivel előre rúgta, nem érhetett hozzá a bal lábával a labdához.

Amugy pont azon gondolkodtam tegnap, hogy Traore mennyire szar uristen, szinte semmi nem jon be neki, eladogatta a labdat, de nem szabad lehozni, mert tobbszor volt mar, hogy szarul jatszott es a vegen o lotte a golt. Erre Csercseszov is rajott.

Minden első tèli meccs, meccsek tètje a túlèlès Most ráadásul volt is idő klasszikus alapozàsra is Nem tegnapra készültünk. Messze nem vagyunk mèg kèszen a tavaszra. Azon kívül szinte nem is tudom, mikor jàtszottunk klasszikus kilences nélkül, ráadásul Aissa nélkül is.
    Erő terèn nincs gond, ez jó alap. Az átmenetek, a labdakihozatal lesz sokkal jobb. Abena remélem sokat fog tudni segíteni ebben is. De a döntő Aissa pótlàsa lesz. Nyomjuk le a kiesés ellen küzdő Stuttgàrtot!

A mindössze 47:35 tiszta játékidejű meccsen 4-2-3-1-es felállásban játszottunk, 47%-ben birtokoltuk a labdát, egyik csapat sem passzolt pontosan (76% ill. 75.5%), mi azonban sokkal gyorsabban járattuk a labdát (17.75 passz/perc ill. 13.66 passz/perc). A mieink passzainak 13.2, a ZTE-nek 18.7%-a volt hosszú labda. A párharcokat 143-123 arányban “vitték” a hazaiak – Besic (58%), Botka (57%) és Kovacevic (52%) volt 50% felett. A támadópárharcaink mindössze 30.1%-át (93/28) nyertük meg. A védekezőpárharcaink 62.4%-át viszont hoztuk (85/53), a fejpárbajokat 25-30 arányban a ZTE nyerte. Mi 33 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (Besic 6, Botka, Vécsei, Traoré és Marquinhos 4-4), a ZTE 45-t. A mieink ellen 12, a hazaiak ellen 9 szabálytalanságot fújt be Erdős.

A mieink 37 támadásból 16 lövésig jutottak, 4 talált ebből kaput, (ZTE 34+4, 12/1). Az xG-arány 2.75 – 1.12, az xcG-arány 1.97 – 0.77 volt. A beadásaink az átlagosnál pontosabbak voltak (19/7, 36.8%). A letámadás intenzitását mutató PPDA mindkét csapatnál jobb volt az átlagosnál (8.1 ill. 7.9). Míg a mieink 15, addig a hazaiak 20.4 méterről lőttek kapura átlagosan.

Dibusz 1 lövésből (0.77) 1 gólt kapott, háromszor jött ki, 25 passzából 22 volt pontos (hosszú passzok 9/6).

Botka 49 akciójának 61%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.18). 73%-kal passzolt, 21 párharcból 12-t nyert meg. 8 labdát vesztett, 10-et szerzett, 3 passzt lopott. A tizenegyest ő harcolta ki.

Kovacevic 62 akciójának 69%-a volt sikeres. 89%-kal passzolt, 21 párharcból 11-et nyert meg. 6 labdát vesztett, 15-t szerzett, 3 passzt lopott.

Knoester 65 akciójának 55%-a volt sikeres, 76%-kal passzolt, 20 párharcból 10-et nyert meg. 10 labdát vesztett, 15-t szerzett, 8 passzt lopott. 1 gólpasszt adott.

Civic 59 akciójának 54%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.39). 76%-kal passzolt, 23 párharcból 11-et nyert meg. 10 labdát vesztett, 14-et szerzett, 3 passzt lopott. 5 lövést készített elő (0.72), 1 második asszisztja van.

Besic 101 akciójának a 72%-a volt sikeres, 85%-kal passzolt, 5 cseléből 4 volt jó. 31 párharcból 18-at nyert meg. 13 labdát vesztett, 17-et szerzett, 9 passzt lopott.

Vécsei 79 akciójának 59%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.04). 76%-kal passzolt, 24 párharcából 11-et nyert meg. 11 labdát vesztett, 13-at szerzett, 8 passzt lopott.

Zachariassen 77 percet játszott, 43 akciójának 37%-a volt sikeres, 65%-kal passzolt, 19 párharcból 5-t nyert. 2 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.32).

Mercier 64 percet volt a pályán, 45 akciójának 56%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.21). 68%-kal passzolt, 13 párharcából 6-ot nyert meg. 3 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.21).

Traoré 96 percet játszott, 90 akciójának 52%-a volt sikeres, 2 helyzetből (0.57) 1 gólt szerzett. 66%-kal passzolt, 8 cseléből 4 volt jó, 35 párharcból 14-et nyert meg. 8 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

Marquinhos 77 percet játszott, 70 akciójának 40%-a volt sikeres, 3 lövéséből (1.04) 1 gólt szerzett (11-es), 63%-kal passzolt, 7 cseléből 3 volt sikeres, 39 párharcból 12-t nyert meg. 5 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

Tokmac 33 percet játszott, 23 akciójának 48%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.29). Mind az 5 passza pontos volt, mind a 4 csele sikeres. 12 párharcból 6-ot nyert meg. 1 labdát szerzett. 1 lövést készített elő (0.03)

Auzqui 20 percet játszott, 12 akciójának fele volt sikeres, 1 lövése volt (0.04). 9 passzából 6 volt jó, 2 párharcát elvesztette, 1 labdát szerzett.

Laidouni is 20 percet játszott, 23 akciójának 43%-a volt sikeres, 7 passzából 5 volt pontos. 11 párharcból 4-et nyert. 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.12)

Abenának 1 perc alatt nem volt ideje egy akcióra sem.

Besic a kapott gól előtti hibáját leszámítva nagyon jó volt, ahogy Knoester és Botka is. S ki ne hagyjam Merciert, aki végre megcsillantott sok mindent abból, amit tud.smiley Ha lennének csatáraink is, már az első félidőben eldőlt volna... A többiek lehozták, ahogy kell... Lényeg a 3 pont.smiley

"nem játszottunk jól, de nagyon harcosan, januárban, Egerszegen ez elég volt. Reméljük Zaki és Márki hamar visszatérhet, az pedig nem lenne meglepő, ha ez a 15 perc volt az utolsó Aissától a Ferencvárosban."
    Hát Marqi eléggé húzta a lábát, de legalább saját lábon ment le, nem hordágyon vitték, szóval csak nem olyan súlyos. Ha Lajosnak ez volt az uccsó momentuma nálunk, azt nagyon sajnálom, de abszolút megérdemli, hogy magasabb szintre lépjen, jobban keressen. Kösz mindent, Laja, nehéz lesz pótolni.... De remélem Tomi megoldja. Hajrá, Fradi!!!!

Jó iramú kicsit rozsdás szezonkezdet. Mindenki hozott egy átlagot. Nálam felfelé kilógott Botka, Besic és Knoester. Abena pedig igen tekintélyt parancsoló.

ELHALASZTOTTÁK A ZTE ELLENI BAJNOKINKAT

A Magyar Labdarúgó Szövetség elhalasztotta az NB I 2. fordulójára kiírt Zalaegerszeg-FTC mérkőzést.

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk augusztus 6-án, szombaton 17.45-től a Zalaegerszegi TE otthonában játszott volna az OTP Bank Liga 2. fordulójában. A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága határozata értelmében a találkozót egy másik időpontban rendezik meg.

Az MLSZ Versenybizottsága később jelenti be a mérkőzés új időpontját.