Ferencvárosi TC - Zalaegerszegi TE FC 2 : 1 17:30

2022.11.28, 20:38 (szerk.: 2022.12.07, 21:11)
    Ezen a meccsen nagyon nem ment Paszkanak, valoszinuleg a Monaco utan sok volt. Az o oldalan volt folyamatosan veszely. Lesz jobb, de nem erdemes tagadni.

Azt hogy sokan nem voltak elesek adom, es ez azert ertheto is a csutortok utan. Boli szegeny lehet hogy hajtott de egyetlen jo megmozdulasara nem emlekszem ezen a meccsen. Volt mar o ennel sokkal jobb

Nyertünk azt annyi. A hangulat 10/3. Bolinak jobbulást.

Az király volt, hogy Jenner a végén kijött a B közép elé éltetni a Fradit.

Bolinak gyors felépülést! Esitit, Tokit, Márkit és Zakit emelném ki a mai meccseből. Márki mindig lendületet hoz a játékunkba és Tokival nagyon jó az összhang. Megvan ma is a kötelező győzelmünk ez a lényeg!

Gratulálok mindkét csapatnak, izgalmas, jól fogyasztható találkozó volt. Három pont zsebben, bár hiányérzetem azért van. Az első félidőben nagyon nem ízlett nekünk a Zete letámadása. Sem kipasszolni, sem átrúgni nem tudtuk a középpályájukat, ami azért ilyen játékosminőség mellett működhetne. Ezt a meccset, nem először a szezonban sokkal hamarabb lezárhattuk volna. Ryantől kifejezetten többet várnék, egy ilyen meccsről neki gól- és gólpasszokkal kellene távozni. Pár szó a lesről: nagyon kellemetlen nézni, hogy két gólunkat is lesre húzta a partjelző. Az első kb. centiken múlhatott, a VAR előtt ezt egyvonalnak és gólnak mondták, ma annyi elvárható lenne, hogy a pályán legyen gól, a VAR pedig ellenőrizze. A második kb. érthetetlen kategória, csak a szurkolók hergelésére alkalmas. Egyébként a mai bíráskodás normál színvonalú asszisztensek mellett rendben lett volna.

Nálam az izgalmas, jól fogyasztható ott kezdődik, ahol a pufla elleni meg az EL-meccseink vannak. Ez egy babazsúr volt, egy könnyed teadélután, ahol még a teába is beleszartak páran. Csatlakozhatnál a stábhoz a stúdióban ahol mindig eladják a szart is aranyként smiley

Szerintem a góljuk legalább annyira véleményes volt, mint a Zakié, de még csak nem is varozták.

Csak ezek a kirúgások elötti gyászszünetek minek kellenek ?
    Áll ott hátul mindenki hosszú másodprcekig,mint a megmeredt lófasz,ezután Dénes int,hogy "mindenki előre",majd kirúgja az ellenfélhez.
    Amúgy jól mentek a fiúk !Lehetett volna akár 6:3 is !

Remélem Boli sérülése nem súlyos és mihamarabb felépül.A pályán látott jelenetsor engem Lovrencsics Gergő esetére emlékeztetett.

Érdekes meccs volt. 6-8 gólt erőlködés nélkül rúghattunk volna, persze 2-3 kapott is benne volt. Nagy igényeim nem voltak, csak a győzelem. Az jött.
    Ami szembetűnő, hogy mennyivel koncentráltabbak vagyunk nemzetközi meccseken.

Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Szerencsénk volt, hogy Esiti gólját nem vették el. Ha ma 6/7-2 a javunkra a ZTE egy szót sem szólhatott volna. De a lényeg, hogy a 3 pont a zsebben, de jó lenne már sima megnyert meccseket is látni

A vasárnapi meccsen 4-2-3-1-ben játszottunk, 51%-ban birtokoltuk a labdát, 79%-kal passzoltunk (hosszú labda 12.5%, 15.9 passz/perc). A párharcarány 133-131, támadópárharcok 49% (103/50), védekezőpárharcok 61% (88/54), fejpárbajok 15-21 oda. Csak 32 passzt loptunk (ZTE 55), 16-szor szabálytalankodtunk (Besic, Esiti 4-4, Botka 3). 28 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (ZTE 43). Hat eladott labdánkból lett ZTE-lövés (a másik oldalon 4 ilyen eset volt).

25+6 támadásból 15 lövésig jutottunk, 9 talált kaput (ZTE 29 / 18 / 6), az xG-arány 2.9 – 2.76, az xcG-arány 2.89 – 1.88. a PPDA 5.97 volt.

Dibusz 6 lövésből (1.88) 1 gólt kapott, 4-szer jött ki, 30 passzából 28 ment emberhez.

Botka 62 akciójának 48%-a volt sikeres, 65%-kal passzolt, 28 párharcból 13-at nyert meg, 11 labdát vesztett, 8-at szerzett, 6 passzt lopott.

S. Mmaee 48 akciójának 83%-a volt sikeres. 89%-kal passzolt, 6 párharcából 4-et nyert meg. 5 labdát vesztett, 10-et szerzett, 1 passzt lopott.

Knoester 46 akciójának 83%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.15). 97%-kal passzolt, 11 párharcból 6-ot nyert meg. 3 labdát vesztett, 10-et szerzett, 2 passzt lopott.

Pászka 59 percet játszott, 37 akciójának 57%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.1). 59%-kal passzolt, 11 párharcból 7-et nyert meg. 15 labdát vesztett, 5-t szerzett, 1 passzt lopott.

Besic 91 akciójának 53%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.07). 81%-kal passzolt, 35 párharcából 10-et nyert. 9 labdát vesztett, 11-et nyert, 3 passzt lopott. 1 gólpasszt adott (0.44).

Esiti 93 akciójának 69%-a volt sikeres, 1 lövése (0.44) gól lett. 89%-kal passzolt, 45 (!) párharcból 30-at nyert. 6 labdát vesztett, 25-t (!) szerzett, 7 passzt lopott.

Marquinhos 64 percet kapott, 51 akciójának 63%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.3). 70%-kal passzolt, 19 párharcból 10-et nyert. 5 labdát szerzett, 4 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.57), 1 gól lett.

Mercier 52 percet játszott, 35 akciójának 51%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.15). 65%-kal passzolt, 4 párharcból 2-t nyert meg. 3 labdát szerzett. 2 lövést készített elő (0.29).

Tokmac 64 percet játszott, 39 akciójának 51%-a volt sikeres, 2 lövésből (0.87) 1 gólt szerzett, 69%-kal passzolt, 13 párharcból 5-t nyert meg, 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.31).

Boli a sérüléséig 52 percet volt a pályán, 42 akciójának 26%-a volt sikeres, 8 passzából 5 (63%) volt pontos. 26 párharcból 5-ot nyert meg, 2 labdát szerzett. 1 lövést készített elő (0.1).

Zachariassen 47 percet játszott, 30 akciójának 53%-as volt sikeres, 8 passzából 6 volt pontos (75%), 12 párharcból 8-at nyert meg. 5 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

R. Mmaee 47 percet kapott, 41 akciójának 56%-a volt sikeres, 5 lövése volt (0.81), 60%-kal passzolt, 18 párharcból 11-et nyert meg. 1 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.4).

Wingo 40 percet játszott, 26 akciójának 69%-a volt sikeres, 86%-kal passzolt, 8 párharcból 4-et nyert meg. 1 labdát vesztett, 2-t szerzett, 3 passzt lopott.

Auzqui 35 percet kapott, 23 akciójának 61%-a volt sikeres, 79%-kal passzolt, 6 párharcából 2-t nyert meg. 2 labdát szerzett. 2 lövést készített elő (0.53).

Laidouni is 35 percet kapott, 29 akciójának 59%-a volt sikeres, 62%-kal passzolt (13/8). 10 párharcból 7-et nyert meg, 3 labdát szerzett. 1 lövést készített elő (0.1).

Nagyon komoly gondok voltak a labda kihozatalokkal. Ket maniam hogy ha kell idoben rugjuk elore a labdat amikor a tovabbi passzolgatas mar tul rizikos es hogy amikor atjatszuk az ilyen 6 emberes letamadast akkor buntessunk es direkt menjunk kapura, ne varjuk meg hogy visszarendezodjenek.

Egyebkent a szerbek elleni hazain mar volt elorelepes az elsoben, Knoesterre volt kiosztva az eloreiveles. A ZTE elleni masodik felidoben pedig mar kicsit jobban mukodott a letamadas megbuntetese meg ha golokban nem is, de helyzetekben megmutatkozott