Ferencvárosi TC - Debreceni Vasutas SC 2 : 0 18:00

1. fradi.hu: -
  2. dvsc.hu: 10.857
  3. nso.hu: 10.857

2022.10.16, 19:01 (szerk.: 2022.10.31, 13:08)
    Lehettünk volna élesebbek is, akkor még simább győzelem, remélhetőleg csütörtökön jobban ki leszünk hegyezve! Ma ez is elég volt!

ha azt terveztük, hogy nem akarunk tempósan focizni, hogy Ryan igazi tahóként, foci helyett pofázik fűvel fával, akkor tényleg sikerült a terv mester :-DDD

Túl van ez a köpés kicsit fújva, szerintem. Persze nem elegáns köpködni, finoman szólva sem, de azért ne feledjük, hogy Zsuzsi kezdre a balhét, Ryan csak lereagálta. És a lényeg, hogy nem akarta leköpni, csak azt akarta, valóban kicsit prosztó módon jelezni, hogy neki szól a csula. Ha tényleg le akarta volna köpni, akkora arcot, pláne heftit, mint Zsuzsié, nem tévesztett volna el.....

Tényleg tahó volt. Persze Dzsudzsi is beszólhatott neki valamit, nem hallottuk, hogy mi volt a szóváltás. De köpködni akkor sem kell, ez a gesztus a hidrogénezett hajú Balázsnak szólt, az biztos. Ráadásul gyengén is játszott a "közlegény". Több foci, kevesebb flegmázás és arcoskodás - ez lenne a recept neki.

Fél óra után le kellett volna cserélni, de kegalább a szünetben. A szokásos,- ha jó formában van csibészségnek tűnő flegmasága mellett most volt egy "leszarom" hozzáállása is. Ilyen mentalitással itt nem lenne szabad pályára lépni.

Azert ne tegyunk ugy mintha nem rugdostak volna ossze egesz meccsen buntetlenul a szaros kondasok. Ugy eleg nehez focizni. Kopni nem kellett volna

Összességében sima győzelem, fekszik nekünk a Debrecen kicsit eszetlen támadó stílusa. Viszont hátul továbbra is sok hibával játszunk, a Zvezda ellen nagyon kell majd figyelni, ott ez könnyen végzetes lehet.

Jó volt kint a hangulat, vissza kell még néznem a meccset, de kint azt állapítottam meg, hogy ennél hülyébb bírót ritkán hordoz a Föld a hátán...

Zaki gól és gólpassz. Második gólnál a flegma Mmae szorgalmas letamadasabol jott az egész helyzet.

Ennel joval tobb kell. Meg midnig nem vagyunk eleg elesek valahogy ez a valogaott szunet nekunk most rohadtul nem jott jol. Amugy hozzatennem meg azt hogy jatekban a Zvezda nem tudnt jobbnak Belgradban. Ha tenyleg kihozzuk magunkbol amit tudunk akkor visszatudunk nekik vagni itthon. Rettentoen kellene az a 3 pont es ezt most a taborral a hatuk mogott tehetik meg. Szoval meglehet probalni.
    Meg egy erdekes eszrevetel. Zaki es Vecsei a beluket kifutottak a Debrecen ellen viszont peldaul MMae elol nagyon lusta volt..Remelem osszekapja magat mert a testbeszeden az latszik hogy elvan csak..

Ez volt az átmozgató edzés, és, a látottak alapján, opcionális foglalkozás. Legalábbis a többség így vette... Zakariás és Vécsei csak azért tűnt ki, mert nekik ez a normális munkatempó. Semmi extra... szeretném azt hinni, hogy csütörtökön fenomenális meccset játszunk majd. Kérdés, milyen előjellel?

Bálint lövése tökéletes helyre ment, le a láb mellé, a hónalj alá.
    Ha a súlypont a labda felőli lábon van már, akkor szinte védhetetlen.
    A láb nem tud korrigálni, a kéz nem ér le oda. Dini és más kapus is kapott már ilyen gólt, és rendszerint a kapus hibájának veszik.
    Ha a kapufa környékére ment volna a lövés, sokkal nagyobb eséllyel lett volna hárítható.
    A második gólban már inkább benne volt Gróf. A passz se volt jó választás, bár ott a védő hibázott nagyobbat, de a kapura pöcizett labdát nem szerencsés helyre ütötte.

Az első 10 percben valóban volt gond hátul, de aztán alig volt momentuma a Lokinak.
    Örülhetnek, hogy megúszták ennyivel!
    A blogjukon meg sírnak, hogy akár X is lehetett volna, ha így na meg úgy!

A meccs végi leköpte-nemköpte történet előtt is már többször megjegyeztem a meccsen, hogy Dzsudzsák felvette a hazatérő Juhász stílusát a rugdosódás kivételével.
    Sporival cimbizés, jópofizás, mutogatás ítéleteknél, folyamatos kommunikáció vele. A focit inkább csak szájal művelte.
    Az pedig nevetséges volt, hogy amikor tisztán szerelik még ő van felháborodva. Aztán a meccs végén pedig duzzogás, hiszti.

Bármilyen irányba ment a köpés, nagyon nem kellett volna.

Kétszer 10-15 perc jó focival is lehetett volna ez könnnyedén 4-5, főleg ha 1-2x Zakira jön ki a helyzet, mert gyakorlatilag minden jött neki tegnap.
    Gojak jó kis spíler, a többiek még talán nem mindig bíznak benne gondolkodás nélkül, de nem sok kellett neki, hogy a gól is összejöjjön.
    Ryan meg Ryan. smiley
    A másodikban negyedórára elűnt, majd könnyedén került lövőhelyzetbe egy olyan mozdulattal,. amit a pályán lévők közül kábé csak ő tud. A kapufa is zseniális megoldás volt, volt egy ziccerpassza Traorénak. Ez hirtelen 3, ilyenekkel több meccset is lehet nyerni.
    És még a rágótól is megszabadult a meccs végén!

A győzelem ellenére még mindig azt gondolom, hogy tart a mélypontunk. A meccs első felében katasztrofálisan védekeztünk, ha nem egy ilyen kutya másodosztályú öregfiúk az ellenfél, hanem akár egy 'csút vagy várda, mentek volna kettővel.
    Elkezdtük aztán összeszedni magunkat, úgy a 25. perc környékétől már rendesen domináltunk, de így is túl sok volt a gólhelyzete a disznópásztoroknak. Elkezdtünk üzemi hőmérsékletre pörögni, de még nagyon sokat kell feszesíteni a védekezésen, hogy a Zvezda ellen legyen keresnivalónk.
    Bálintnak pedig csak így tovább, örülök, hogy kijött belőle a potenciál, remélem a egyszer a válogattotnak is nagy erőssége lesz!

Nem tudom mentálisan mi történt a csapattal, de alakulunk, újrakezdésnek nem volt rossz ez a meccs, erre kell rátenni még jó pár lapáttal!

Töki tegnap (nekem) nem hiányzott, Traoré és Ryan ennél többet tud, főleg közlegénynek kellene "robbantania" - de úgy általánosan: ha mindenki annyit tenne bele mint Bálint és Zaki, sima lenne a Zvezda legyőzése!

Hajrá, meg tudjátok csinálni!!!

A tegnapi meccsen 4-2-3-1-ben játszottunk, 57%-ban birtokolva a labdát, 83%-kal passzolva (DVSC 80), a passztempónk 16.3, ennél magasabb szeptember eleje óta csak a Kisvárda ellen volt. A párharcok aránya 87-101 volt oda. Mi 33 (Vécsei 9, Esiti 6, Zachariassen és Traoré 4-4) labdát szereztünk az ellenfél térfelén, a DVSC-nek ez 30-szor sikerült. 101-szer adtuk el a labdát (Vécsei 15, Botka 14, Civic és R. Mmaee 11-11), a vendégek 14-szer lőhettek kapura eladott labdáink után, ez nekünk 10-szer sikerült. A támadópárharcok csupán 35%-át nyertük (83/29), a DVSC-nél ez a szám 47% (49/23). A fejpárbajok aránya 18-12 ide. Ezúttal 48 passzt loptunk (a Crvena Zvezda ellen csupán 20 sikerült), 16 szabálytalanságot fújt ellenünk be Berke.

37 támadásból 20 lövésig jutottunk, ebből 9 talált kaput (25 + 2 / 16 / 3). Az xG-arány 2.28 – 1.57. 12 szögletből 4-szer lőttünk/fejeltünk kapura, 20 beadásból 9 volt pontos. A PPDA-nk 6.97 volt.

Dibusz 3 lövést/fejest kapott (1.16, ez hibás), 14 passza pontos volt, egyszer kellett kijönnie.

Botka 66 akciójának az 56%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.15). 71%-kal passzolt, 11 párharcból 4-et nyert meg. 16 labdát vesztett (10-et a saját térfelén), 6 labdát szerzett, 10 passzt lopott.

S. Mmaee 73 akciójának 79%-a volt sikeres, 1 helyzete volt. 88%-kal passzolt, 11 párharcból 8-at nyert meg. 8 labdát vesztett (6), 8 labdát szerzett, 7 passzt lopott.

Knoester 76 akciójának 80%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.14). 94%-kal passzolt, 17 párharcból 10-et nyert meg. 6 labdát vesztett (5), 8-at szerzett, 6 passzt lopott.

Civic 89 percet volt a pályán, 66 akciójának a kétharmada volt, 48 passzának a háromnegyede. 13 párharcból 7-et nyert meg. 11 labdát vesztett , 5 labdát szerzett, 4 passzt lopott. 3 lövést készített elő (0.27).

Esiti 56 percet kapott, 55 akciójának 56%-a volt sikeres. 83%-kal passzolt, 17 párharcból 6-ot nyert. 5 labdát vesztett (4), 10 labdát szerzett (6-ot az ellenfél térfelén), 6 passzt lopott.

Vécsei 89 percet játszott, 79 akciójának 72%-a volt sikeres. 3 lövésből (0.14) 1 gólt szerzett, 84%-kal passzolt, 16 párharcból 9-et nyert. 15 labdát adott el, 13-at szerzett (9), 9 passzt lopott. 1 lövést készített elő.

Traoré 83 percet volt a gyepen, 58 akciójának 57%-a volt sikeres, 4 lövése volt (0.6), 71%-kal passzolt, 24 párharcának a felét nyerte meg. 7 labdát szerzett (4), 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.11).

Zachariassen 55 akciójának 55%-a volt sikeres, 1 lövésből (0.49) 1 gólt szerzett. 90%-kal passzolt, 23 párharcból 9-et nyert meg. 5 (4) labdát szerzett, 2 passzt lopott. 3 lövést készített elő (0.53), ebből egy gól lett.

Gojak 83 percet kapott, 83 akciójának 57%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.16). 84%-kal passzolt, 23 párharcból 8-at nyert, 2 labdát szerzett (1). 1 lövést készített elő (0.12).

R. Mmaee 59 akciójának 47%-a volt sikeres, 4 lövése volt (0.5). 80%-kal passzolt, 29 párharcból 10-et nyert meg. 5 labdát szerzett (3). 1 lövést készített elő (0.06).

Besic 38 percet játszott, 29 akciójának 55%-a volt sikeres, 15 passzából 10 volt pontos, 7 párharcból 3-at nyert. 4 labdát vesztett, 2-t szerzett (1), 1 passzt lopott.

Marquinhos 11 percet játszott, 5 akciójából 2 volt sikeres. 1 lövése volt (0.12), 1 passza pontatlan volt, 2 párharcból 1-et nyert.

Sigér is 11 percet játszott, 4 akciójából 1 volt sikeres, 2 párharcát elvesztette.

Mercier 5 percet kapott, 5 akciójából 3 volt sikeres, mind 3 passza jó volt, 2 párharcát elvesztette.