Békéscsaba 1912 Előre SE - Rákospalotai EAC II 6 : 1 17:00

2019.02.12, 13:48 (szerk.: 2019.02.12, 19:28)
    A békéscsabaiak egyre közelebb kerülnek a bajnoki címhez

Fél tucat gólt lőttek a lila-fehérek fővárosi ellenfelüknek s ezzel nagy lépést tettek az NB II felé

Békéscsaba 1912 Előre SE - REAC II 6-1 (5-0)
    Békéscsaba, 1000 néző

5. p.: Miklya kiugratta Csekét, aki a büntetőterületen belülről, a védők között lőtt a kapu közepébe, 1-0.
    9. p.: Ursz bal oldali remek beadását Sajben közelről lőtte a kapu bal sarkába, 2-0.
    10. p.: Sajben egy hosszú vágta utáni mértani pontosságú beadását Cseke lőtte a hálóba, 3-0.
    35. p.: Cseke egyéni szóló után tálalt Sajben elé, aki közelről helyezett a kapuba, 4-0.
    39. p.: Szeverényi jobb oldali beadását Cseke 6 méterről higgadtan a jobb sarokba helyezte, 5-0.
    57. p.: Schlafer 30 méterről lövésre szánta el magát és a labda a védőkön irányt változtatva a kapu bal sarkában kötött ki, 5-1.
    76. p.: Pozsár remek labdával ugratta ki középen Csekét, aki jobb külsővel helyezett a kapu jobb sarkába, 6-1.

A mérkőzés 30 perces késéssel kezdődött, mivel a vendégek egy közlekedési baleset miatt - amely az M5-ös autópályán történt - később érkeztek.
    Az első félidőben a hazai csapat nagy kedvvel játszott és szebbnél szebb gólokkal ajándékozta meg a szépszámú közönséget.

A második játékrészben egy picit visszafogottabban kezdett az Előre, ezt kihasználva Schlafer révén a fővárosiak szépítettek.
    Ezt követően ismételten nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a lila-fehérek és egy parádés támadás után mintaszerű találattal fejezték be a találkozót.

A csabaiak esetleges jövő heti győzelmükkel a bajnokság megnyerését ünnepelhetnék.

Jó: Cseke (a mezőny legjobbja), Sajben, Borbély, Ursz, Nyúl ill. Schlafer, Nagy D., Héger.

Szarvas János: Remek győzelem, olykor szép és eredményes játékkal közelítünk célunk felé.
    Hornyák Béla: Örülök, hogy Békéscsabának újra egy jó csapata van, szeretnék gratulálni a bajnoki címhez, de tudom, hogy még nincs vége a pontvadászatnak.

1. Békéscsaba 28 18 6 4 76-28 60