Békéscsabai 1912 Előre SE - Túrkeve-Veteriner 1 : 1 16:30

2019.03.14, 21:59 (szerk.: 2022.06.22, 22:22)
    Nem bírt a Túrkevével az Előre
    Békéscsaba 1912 Előre SE - Túrkeve 1-1 (1-1)

Békéscsaba, Kórház utcai műfüves pálya, 700 néző V.: Rácz B.

6. p.: Lengyel bal oldali szögletét Kocsis 6 méterről a jobb sarokba fejelte, 1-0.
    44. p.: Kormos jobb oldali szabadrúgását Ökrös fejelte 6 méterről a hálóba, 1-1.
    Juhász Patrik (sötét mezben) igyekszik ellőni a labdát a túrkevei védők mellett. A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Békéscsaba 1912 Előre SE hiába támadta végig a mérkőzést, csak egy pontot volt képes begyűjteni a hét végén (D-Fotó Kovács Erzsébet)

A Békéscsaba jól kezdte a találkozót, rögtön a 2. percben óriási helyzet adódott Kocsis előtt, aki elhibázta ezt, nem úgy mint a hatodik percben, amikor szép gólt fejelt.
    Ezután feltámadt a vendégcsapat, de az első félidő igazából a hazaiak fölényével telt.
    Ennek ellenére a 44. percben a vendégek a második kapura lövésükből gólt értek el, pedig az egész békéscsabai csapat a saját 16-osán belül tartózkodott, mégis volt egy üresen fejelő vendégjátékos.
    A második félidőben a hazaiak mindent megpróbáltak, de a betömörülő vendégek remekül védekeztek, s amikor a békéscsabai csapat helyzetbe került, ezeket a hazai játékosok újfent elhibázták.
    A cserék sem tudtak lendíteni a hazaiakon, az utolsó tíz percre három-négy-három hadrendbe át állt a hazai csapat, mindent egy lapra feltéve rohamozott, még szerencse, hogy ebből nem lett probléma, mert a Túrkeve egy remek kontra után majdnem gólt szerzett.

Maradt tehát az 1-1, ha a Békéscsaba bajnok akar lenni, akkor jobb teljesítményt kell nyújtania a hazai mérkőzéseken.

Jó: Brlázs, Czira ill. Rónyai, S. Nagy, Tóth, Kormos.

Jakab Péter: A mai mérkőzés nehezebb részét a Békéscsaba vállalta, többet próbáltunk építeni, mint a vendégek, de nem tudtunk mit kezdeni a Túrkeve lelkes rombolásával. Ennek ellenére győznünk kellett volna. Elnézést kérünk a szurkolóktól!
    Csillag László: A bajnokaspiráns otthonában rászolgáltunk a döntetlenre.

1. Békéscsaba 17 12 4 1 35-13 40