2017.04.01, 15:54
    Labdarúgó NB I, 35. forduló: az 1-6. helyért:

MTK Hungária-Zalaegerszeg 2-4 (1-1)
    Hidegkuti-stadion, 1000 néző, V: Megyebíró
    gólszerzők: Zavadszky (28.), Juhász (91.), illetve Ljubojevic (44.), Horváth L. (öngól, 59.), Egressy (61.), Róth (87.)
    kiállítva: Buzsáky (64.)
    sárga lap: Lazic (43.), Buzsáky (56., 64.), illetve Nagy L. (17.), Ljubojevic (23.), Egressy (33.), Kenesei (78.)

MTK Hungária:
    Vlaszák - Horváth L. (Mónos 66.), Lazic (Juhász 66.), Komlósi, Smiljanic, Füzi Á. - Madar (Czvitkovics a szünetben), Buzsáky, Illés, Zavadszky - Ferenczi

Zalaegerszeg:
    Turi - Kocsárdi, Urbán, Csóka, Král - Nagy L. (Bonchis 90.), Molnár, Ljubojevic, Egressy (Róth 71.) - Waltner (Sabo 92.), Kenesei

25. perc: Ferenczi fejelte le a labdát a kiugró Zavadszkynak, aki fejjel megtolta azt, majd egy kicsit kisodródva a kapu mellé lőtt.
    28. perc: Illés ugratta ki Füzit a bal oldalon, aki visszagurított a középen érkező Zavadszkynak és a középpályás a kapuba passzolt (1-0).
    44. perc: a Zalaegerszeg végezhetett el szemben a kapuval egy szabadrúgást 17 m-ről. A megpattant lövés után Ljubojevic fejelt a bal sarokba (1-1).
    59. perc: a vendégcsapat bal oldali szöglete után Urbán fejelhetett a hazai védők között. A gólvonalon álló Horváth már csak beljebb segítette a labdát (1-2).
    61. perc: Kocsárdi húzott el a jobb oldalon és középre ívelésénél Vlaszák hibázott, mivel nem mozdult ki a beadásra, így Egressy könnyedén fejelhetett a hálóba (1-3).
    64. perc: Buzsáky felrúgta Urbánt és megkapta második sárga lapját, majd a pirosat is.
    87. perc: Róth szép szóló végén a felső kapufát találta el: a labda a gólvonal mögé, majd onnan kipattant, de a csatár becsúszva másodszor is a kapuba juttatta azt (1-4).
    91. perc: Illés Juhászt ugratta ki a bal oldalon, aki a rövid sarokba bombázott (2-4).

Az első játékrészben az MTK sokkal jobban játszott ellenfelénél, de fölényéből nem tudott előnyt kovácsolni. A Zalaegerszeg második félidei teljesítményével teljesen megérdemelten nyert a kiállítás után szétesett MTK ellen.

Budapest, 2002. május 11., szombat (MTI)