Vasas Danubius Hotels - Matáv Compaq-Sopron 0 : 2 19:00

2017.08.08, 21:35
    A Nemzeti Sport Salageannek írja Tóth I. lapját a 45. percben (MTI, futbalmanach).

2017.06.26, 11:34
    Vasas-Sopron 0-2 (0-2)
    Fáy u., 1000 néző, V: Arany
    gólszerzők: Somogyi (14.), Tóth M. (16.)
    sárga lap: Szili (44.), Tóth A. (70.), illetve Tóth I. (45.)

Vasas:
    Nota - Herczeg, Juhár, Tóth A., Cvetkovic (Orosko 67.) - Schindler, Simek, Szili, Gyánó (Mitrovic 60.) - Nagy S., Zrlic (Vincze I. a szünetben)

Sopron:
    Horváth T. - Orabinec, Vincze G., Szabados, Salagean - Csiszár, Horváth R., Somogyi, Tóth I. (Varga 74.) - Tóth M. (Nagy T. 90.), Sira (Bausz 69.)

14. perc: egy távoli előreívelést Nota a mezőnybe akart öklözni, a labda éppen Somogyi elé került, s a soproni irányító 19 m-es lövése a kapus hasa alatt a hálóba csúszott (0-1).
    16. perc: az előretörő Orabinec jobboldali beadását Tóth Mihály közelről fejelte a kapuba (0-2).
    49. perc: Vincze I. 20 m-es lövését Horváth T. szögletre ütötte.
    53. perc: Nagy S. 5 m-es fejesét a soproni kapus a keresztlécre ütötte.
    85. perc: A hazai szurkolótábor legvérmesebb része a díszpáholy elé vonult, ahol tüntetni kezdett a vezetőség tagjai ellen. A rendkívül elkereseredett fiatalemberek a teljes vezetőség, de leginkább Gyalog András klubelnök lemondását követelték..

A kultúráltan futballozó vendégegyüttes gyakorlatilag két perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. A sorozatban ötödik vereségét elszenvedő Vasas ismét értékelhetetlen teljesítményt nyújtott.

A Vasas-Sopron (0-2) bajnoki mérkőzést követően 50-60 elkeseredett hazai szurkoló gyűlt össze a díszpáholy előtt. A zúgolódó emberek nem okoztak botrányt, de ehhez az is kellett, hogy Penz András rögtönzött eszmecserét folytasson velük.

A Labdarúgó Kft. ügyvezetője kifejezte abbéli reményét, hogy a vezetőség hétfőn sorra kerülő rendkívüli ülésén szentesítsék az öt nappal ezelőtt egyszer már meghozott döntést, vagyis Slavko Kovacic vezetőedző menesztését.