Kispest-Honvéd FC - Dunaferr SE 3 : 4 17:00

2017.07.06, 09:22
    Budapest, 2001. május 12. szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, 16. forduló:

Kispest-Honvéd - Dunaferr 3-4 (2-2)
    Bozsik-stadion, 2000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Sasu (18.), Piroska (40.), Szabó T. (49.), illetve Tököli (10., 28.), Penksa (60., 61.)
    sárga lap: Téger (76.), illetve Pomper (1.), Bagoly (42.)

Kispest:
    Nota - Szekeres, Lőrinc, Téger, Müller - Piroska, Pintér (Lipták, 34.), Kovács B. (Faragó, 63.), Németh (Torghelle, a szünetben) - Szabó T., Sasu

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár (Nikolov, 47.), Pomper, Bagoly, Kiss Gy. - Zavadszky, Lengyel, Ja:kl, Penksa (Kóczián, 65.) - Nicsenko (Rósa, 59.), Tököli

10. perc: Kiss Gy. futott el a bal oldalon, beadását Tököli 10 m-ről vágta a léc alá (0-1).
    18. perc: Piroska adott a 16-oson belül, csaknem az alapvonalról középre, Sasu két lépésről az üres kapuba lőtt (1-1).
    28. perc: Molnár jobboldali beadása után Tököli fejese a bal kapufáról pattant a hálóba (1-2).
    40. perc: Piroska cselezgetett a 16-os előtt, majd 17 m-ről kapura lőtt, a labda egy védőt érintve vágódott a jobb felső sarokba (2-2).
    49. perc: Gyors jobboldali akció után Szabó T. került helyzetbe, 14 m-es lövése egy dunaújvárosi hátvédről pattant az elmozduló Rabóczki mellett a hálóba (3-2).
    60. perc: Lengyel csúsztatott Tökölihez, aki estében középre adott, Penksa 14 m-ről, laposan a kapu közepébe lőtt (3-3).
    61. perc: Egy kapu előtti kavarodás után a hazai védők sorozatos hibáit kihasználva Penksa gyötörte a labdát a jobb kapufánál a gólvonalon túlra (3-4).

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a szervezettebben játszó Dunaferr jobb helyzetkihasználásának köszönheti a győzelmet.