Debreceni VSC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 1 19:00

2017.07.11, 11:09 (szerk.: 2017.07.11, 11:09)
    gólszerzők: Siklósi (4.), Radojicic (92.), illetve Nagy L. (49.)
    sárga lap: Siklósi (42.), Szatmári (44.), Balogh (44.), Vadicska (46.), illetve Csóka (34.), Nagy L. (86.)

Debrecen:
    Balogh J. - Bernáth, Aleksic, Szatmári (Hanák 81.) - Siklósi, Vadicska, Radojicic, Szabó Zs. (Schmidt 65.), Böőr (Máté 79.) - Bajzát, Ulveczki

Zalahús-ZTE:
    Turi - Udvari, Balog Cs., Filó (Gaál 28.) - Kocsárdi, Nagy L., Csóka, Bonchis, Róth (Sabo 75.) - Waltner, Egressy

4. perc: Szatmári jobboldali szöglete után Siklósi csúsztatta a labdát a hosszú sarokba (1-0).
    44. perc: Waltner a kifutó Balogh mellett megtolta a labdát, a menteni igyekvő kapus eltalálta a lábát, s a játékvezető 11-est ítélt. Némi kakaskodást követően a büntetőt Egressy gyatrán a bal sarok mellé lőtte.
    49. perc: már mindenki a félidő végét jelző sípszóra várt, amikor a hosszabbítás negyedik percében Nagy L. egyenlített (1-1).
    92. perc: Vadicska cselezgetett a zalaegerszegi 16-oson belül, buktatták, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Radojicic ballal a jobb sarokba lőtte (2-1).

Vezető gólját követően a Debrecen sorra hagyta ki helyzeteit, s az első játékrész végén a Zalaegerszeg egy kontratámadás végén egyenlített. A második félidőben a vendégcsapat behúzódott saját kapuja elé, s a hazaiaknak a hosszabbításig kellett várniuk a győzelmet jelentő és bentmaradási reményeket erősítő találatra.