Debreceni VSC - Kispest-Honvéd FC 2 : 4 16:30

2017.07.14, 12:49
    Debrecen, 2001. április 7., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, 10. forduló:

Debrecen - Kispest-Honvéd 2-4 (1-1)
    Debrecen, 3000 néző, V: Dubraviczky
    gólszerzők: Téger (46., öngól), Bajzát (50.), illetve Sasu (10., 88.), Téger (76., 91.)
    kiállítva: Siklósi (61.)
    sárga lap: Siklósi (14., 61.), Bernáth (52.), Szatmári (73.), Böőr (91.), illetve Lőrincz (64.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Frida, Szatmári - Aleksic, Vadicska - Siklósi, Radojicic (Sándor 64.), Ulveczki (Böőr a szünetben) - Kerekes (Szabó Zs. 85.), Bajzát

Kispest-Honvéd:
    Nota - Babos, Lőrincz, Téger, Müller - Füzi (Torghelle 76.), Pintér, Kovács (Szabó 75.), Németh (Piroska a szünetben) - Sasu, Faragó

10. perc: Baloldali Kispest-szöglet után a hazaiak nem tudtak felszabadítani, Sasu pedig közelről a hálóba passzolta a labdát (0-1).
    28. perc: Bajzát cselezgetett a 16-oson belül, majd 11 m-ről a jobb kapufát találta el.
    46. perc: Kispesti támadás végén Sasu lőtt a felső lécre, a labda Feketét érintve a gólvonalon megállt, így a kapus háríthatott. Az ellenakcióból Szatmári beívelése után Téger fejelt saját kapujába (1-1).
    50. perc: Jobboldali szöglet után Bajzát fejelt a hosszú sarokba (2-1).
    61. perc: Siklósi ütközött egy kispesti védővel a 16-oson belül, a bíró műesésért fölmutatta neki a második sárga lapot.
    76. perc: Kispesti szabadrúgás után Téger helyezkedett jól, és közelről kiegyenlített (2-2).
    88. perc: Sasu szerelte Vadicskát, majd 14 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-3).
    91. perc: Baloldali Kispest-szöglet után Téger elé került a labda, aki a kapu közepébe emelt (2-4).

Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Kispest megérdemelten nyert.