MATÁV Compaq-Sopron - Ferencvárosi TC 2 : 3 13:00

2017.07.17, 14:55
    Sopron, 2001. március 11. vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, 7. forduló:

Matáv Compaq-Sopron - Ferencváros 2-3 (1-1)
    Sopron, 7000 néző, V: Kassai
    gólszerzők: Sira (42.), Nagy T. (60.), illetve Horváth P. (1.), Gera (73.), Hrutka (82.)
    sárga lap: Prazenica (37.), Salagean (78.), illetve Fülöp (54.), Tóth M. (76.), Dragóner (80.)

Sopron:
    Borsi - Varga K., Szabados, Prazenica - Tóth Miklós, Horváth R., Somogyi, Salagean (Bausz, 87.) - Sira (Tüske, 80.), Preisinger, Nagy T.

FTC:
    Szűcs - Balog, Dragóner, Hrutka - Pinte, Csiszár, Vén (Lipcsei, a szünetben), Keller - Gera, Horváth P. (Fülöp, 27., Gyepes, 70.), Tóth Mihály

1. perc: Vén jobb oldali szögletét Hrutka fejelte kapura, a labda kipattant a soproni kapusról az ötösön álló Horváth P. fejére, aki a hosszú sarokba bólintotta a labdát (0-1).
    42. perc: az FTC 16-osának előterében Szabados indította Nagy Tamást a csatár a kifutó Szűcs kapus mellett Sirához passzolt, aki 6 méterről az üres kapuba helyezett (1-1).
    60. perc: Preisinger Nagy T. elé játszotta a labdát, aki a bal oldalon betört a 16-osra és egy csel után, 12 méterről a hosszú sarokba lőtt (2-1).
    73. perc: Pinte a soproni 16-os vonaláról a bal oldalon felfutó Gerához továbbított és a csatár 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-2).
    81. perc: vendég szabadrúgást követően a hazaiak nem tudtak felszabadítani, a labdát a szabadon álló Hrutka 5 méterről az üres kapuba passzolta (2-3).

Az átlagosnál valamivel jobb iramú mérkőzésen a Ferencváros némi szerencsével, de megérdemelten nyert a helyzeteit sorra kihagyó Sopron ellen.