hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
helyszín : Amman, King Abdullah International Stadium
játékvezető : Marshoud Hassan (Jordánia)
  1. nb1.hu: 3.000
  2. nso.hu: 3.000
  3. MTI: 4.000

2014.03.19, 12:46
    Bicskei Bertalan kijelölte 18 tagú keretét a jövő szerdai, Jordánia elleni idegenbeli barátságos mérkőzésre.

A névsor:
    kapusok: Sáfár Szabolcs (SV Salzburg), Szűcs Lajos (FTC)
    védők: Hrutka János (FTC), Sebők Vilmos (FC Energie Cottbus), Juhár Tamás (Vasas), Pető Zoltán (Újpest), Mátyus János (FC Energie Cottbus)
    középpályások: Fehér Csaba (NAC Breda), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart), Vasile Miriuta (FC Energie Cottbus), Erős Károly (MTK), Illés Béla (MTK), Tóth Norbert (Vasas), Rósa Henrik (Dunaferr), Nagy
    Tamás (Sopron)
    támadók: Dombi Tibor (Utrecht), Fehér Miklós (Braga), Kabát Péter (Vasas)

2. avatar: fgymat
    2013.05.24, 20:07
    Amman, 2001. március 7., szerda (MTI) - Bicskei Bertalan szövetségi kapitány az eredeti tervekkel ellentétben Hrutka János helyett Dragóner Attilát jelölte kezdőcsapatába a Jordánia elleni barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzésre.

sárga lap: Ali Jaber (24.)

14. perc: Ali Jaber indította Ibrahimot, a menteni igyekvő
    Sáfárról visszapattant a labda a hazai támadóra, róla pedig
    akadálytalanul gurult a kapu felé. Mátyus a gólvonalról mentett.

25. perc: Illés lépett ki a hazai védők közül, a becsúszó
    Mahadeen a tizenhatoson belül becsúszva szabályosan szerelte a
    magyar középpályást.

27. perc: Abu Abed 24 méteres, léc alá tartó lövését Sáfár
    ütötte szögletre.

40. perc: Gyors kontratámadás után vezetést szereztek a hazaiak:
    Ali Jaber indította Abu Abedet, aki Shilbayehhez passzolt és a
    támadó 12 méterről Sáfár mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1-0).

Az első tíz percben a magyar együttes birtokolta többet a
    labdát, a folytatásban azonban a házigazdák vették át az irányítást.
    A vendégek pontatlanul, sok hibával játszottak, a jordánok két nagy
    helyzetet is kihagytak, és megérdemelten vezettek az első 45 perc
    után.

A Litvánia elleni március 24-i világbajnoki selejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott idei második barátságos mérkőzésén is döntetlent ért el: Bosznia-Hercegovina után Jordánia ellen is 1-1-et játszott.
    61. perc: Ali Jaber végzett el szabadrúgást a jobb oldalról:
    élesen belőtt labdáját Tadrus 8 méterről a magyar kapu mellé
    perdítette.

64. perc: Lisztes 25 méterről a kapufát találta el.

65. perc: Illés tört be a jordán tizenhatoson belülre, de bal
    sarokra tartó lapos lövését Al-Khazaleh magabiztosan hárította.

67. perc: Erős 20 méteres szabadrúgása után a hazaiak kapusa
    bravúros mozdulattal ütötte ki a labdát a bal felső sarok elől.

76. perc: Lisztes baloldali szöglete után Mátyus 5 méterről a
    léc alá fejelte a labdát, amibe a gólvonalon álló Al-Shboul csak
    beleérni tudott (1-1).

85. perc: Sowunmi lapos beadása után Illés 12 méterről a kapus
    kezébe emelte a labdát.

A második félidőben a magyar válogatott játszott fölényben, a
    házigazdák egyre inkább elfáradtak. Alacsony iramú és színvonalú
    mérkőzésen a vendégek több helyzetet dolgoztak ki, de az összkép
    alapján a döntetlen igazságosnak mondható.

Barátságos válogatott mérkőzés:

Jordánia-Magyarország 1-1 (1-0)

--------------------------------

gólszerzők: Shilbayeh (40.) illetve Mátyus (76.)

sárga lap: Ali Jaber (24.) illetve Dombi (37.)

Érdekesebb momentumok:

4. p.: Alshuabiat keményített az elején, Kabátot reptette.

6. p.: Dombi már az elején bemutatta a szokásos figurát, látványosan elhasalt a 16-oson belül, de a bíró nem "ette" meg.

12. p.: Al-Jaber ugratta ki jó ütemben Ibrahimot, ő betört a 16-oson, a kifutó Sáfár mellett a kapura pörgetett, Mátyus a gólvonalról kanalazta ki a labdát.

17. p.: Újabb akciót indítottak a jordánok, Shilbayeh a baloldalon nyomult a labdáért, de nem érte el.

18. p.: Illés 22 méterről lőtt szabadrúgást, a labda megpattant a sorfalon és fölé vágódott.

23. p.: Lisztes balról lőtt be szögletet, Al-Khazaleh azonban kilépett a kapujából és a mezőnybe öklözte a labdát. Először munkálkodott a jordán kapus.

24. p.: Ali Jaber miután lesre futott, dühében elrúgta a labdát, a játékvezető sárga lappal nyugtatgatta.

27. p.: Tadrus simán feljött középen, feleszmélt, hogy ember nem támadja, így 20 méterről lőtt, Sáfár fölé ütötte a labdát.

30. p.: Shilbayeh próbált ollózni, ha a célt nem számítjuk sikerült is neki.

33. p.: Remek rövidpasszos játékkal jöttek fel a jordánok, végül Al-Jaber szemfülesen 45 méterről kapura emelt, labdája fölé szállt.

38. p.: Dragóner nagy nyugiban várta a labdát, aztán mégis óriási lyukat rúgott, nagyobb gond nem lett belőle.

40. p.: A jordánok szép kontrával könnyen lefutották a teljes magyar védelmet. Az akció végén kettő az egy ellen, Shilbayeh jobbról tisztán kapott labdát és 14 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-0.

45. p.: Illéséknek sikerült helyzet nélkül letudniuk a félidőt.

51. p.: Kissé grund jelleget öltött egy magyar akció. Történt, hogy a 11-es pont tájékán óriási tömörülés alakult ki, végül felszabadítottak a jordánok.

57. p.: Semmi sem változott, talán a jordánok többet védekeztek.

60. p.: Majd előre mentek… Jobbról lőttek be egy szabadrúgást, belül Tadrus elé került, ő azonban mellé durrantott.

63. p.: Lisztesé az első magyar helyzet, 22 méterről a jobb kapufát találta el.

64. p.: Felpörögtünk, Illés 14 méterről, balról tüzelt a hosszú sarokra, a kapus elcsípte.

67. p.: Sebők öt méterről, fél fordulattal az oldalhálóba vágta a labdát.

75. p.: Egy jobb oldali magyar szögletet követően Mátyus hat méterről kapura fejelt, az egyik jordán játékosról pedig a léc alá vágódott a labda. Mátyus az esetnél fejsérülést szenvedett, 1-1.

80. p.: A gól után nem maradtunk támadásban, mintha a döntetlennel bőven megelégedtek volna a fiúk.

87. p.: Sowunmi a jobb oldalon három jordánt is átvágott, középre passzolt, Illés tisztán vette át a labdát, ám nagy helyzetben a kapusba lőtt.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 17:20
    Hát ez elég iralmas.
    Most meg jobb híján a veretlenségi sorozattal vagyunk nagyra. Hát nem mondom, hogy ez volt a legerősebb magyar válogatott, de azért vooltak olyanok is, akik játszottk pl. az olaszok ellen.
    Bicskeit nem kéne elzavarni, ez egy próbameccs volt. Rájött, hogy igaza van, és a légiósokat kell játszatni, mégpedig ugyanazokat, akiket eddig is. Hrutka visszakerülhetett volna a csapatba, miért nem játszott?
    Bicskei a meccs után a védelmet dicsérte. Nem azért mondom, de látva a jordánok gólját... 2 csatár 1 védőre... :((
    Baromi gyenge volt a játék, és ezt nem lehet semmire ráfogni. A talaj kifogástalan minőségű, nem is volt akkora meleg, hogy ne lehetett volna játszani. Egyszerűen az akarás nem volt meg.
    Lisztes kapufája azért szép volt. De amit Illés kihagyott... Nevetséges.

Mondjuk egy ilyen válogatottnak örülnék:

Király (Szűcs L.) - Mátyus, Sebők, Hrutka, Fehér (?) - Dárdai - Lisztes, Lendvai, Illés (Gera) - Horváth F., Fehér M. (Horváth P.)

TI hogy vagytok vele?
    Nem hiszem, hogy BIcskeit el kéne zavarni.

Tudod, hogy ki nem válogatott szintű? hát leginkább BB meg az ő kedvenckéi, mátyus, sebők... meg a többi leszerepelt, leégett falábú...
    És Kabát Peti meg Tóth Norbi nevét szádra ne vedd!!! Ha ezek nem válogatott szintű, illetve fejlődésre szoruló focisták, akkor te fehér bottal jársz a világban, annyira vak vagy....

SZÉGYEN!!!!

Egyébként pedig az a véleményem, hogy bicskeit el kell zavarni!!!

És ha láttad a jordánok elleni meccset, akkor légyszi ne fárassz Erőssel és Kabáttal. Illetve (annak ellenére, hogy Fradi-drukker vagyok) azt isnel kell ismerni, hogy Dragóner is tré volt.
    Melyik cspatból válogatnál még?

Újpest? ::::(

MTK? ::::::::::(((((((((

Fradi? Kb. mindenkit leírtam, aki onnan számításba jöhet.

Dunaferr? Rósa szerintem nem jobb, mint Miriuta, Lisztes, Dvéri vagy Vincze Ottó.
    Molnár Zoli csak a bunkóságával tűnik ki, Salamon lassú, mint az öreganyám.
    Tököli? Na jó, őt elfogadom.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 17:14
    A futballtörténelem első jordániai-magyar
    összecsapását az előzetes információk szerint a Magyar Televízió is közvetíti.

24-26 fok körüli hőmérséklet várható. Az összecsapás színhelye az egy évvel
    ezelőtt átadott King Abdullah-stadion lesz, ahova 15 ezer néző fér be.

6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 17:12
    Bicskei Bertalannak sérülések miatt három helyen is meg kellett változtatnia a szerdai Jordánia elleni barátságos labdarúgó mérkőzésre készülő magyar válogatott keretét. A szövetségi kapitány Vasile Miriuta, Fehér Csaba és Rósa Henrik helyett Ferenczi Istvánt, Thomas Sowunmit és Dragóner Attilát hívta be az együtteshez.
    - A jordánok ellen a középpályán szerettem volna Miriutát és Illést együtt szerepeltetni, sajnálom, hogy erre nem lesz lehetőségem. Vasile csapata, az Energie Cottbus hétvégi bajnoki mérkőzésén a 75. percben szenvedett könnyebb sérülést, de végig kellett játszania a találkozót. Állapotáról hétfőn kapok bővebb információt, miután a kórházban is alaposan megvizsgálták.
    A jordánokról Bicskei nem rendelkezett sok információval, annyit mondott róluk, hogy játékerejük a szaúd-arábiai válogatottéhoz hasonló (a szaúdiakkal tavaly a magyarok Győrben 2-2-es döntetlent játszottak).
    - Ellenfelünk játékosai technikailag képzettek, főleg egyéni megoldásokra törekednek. Argentin szövetségi kapitányuk volt, aki azonban két héttel ezelőtt szívinfarktust kapott és elhunyt. Az új szakvezetőjükről nincs semmilyen információnk.
    A magyar válogatott hétfőn délután 15.50 órakor Frankfurton keresztül utazik el a találkozóra és kedden hajnalban fél 2-kor érkezik meg Ammanba. A jordán fővárosban a szerdai összecsapás magyar idő szerint 18 órakor kezdődik.

7. avatar: fgymat
    2009.05.26, 21:06
    Új ország a labdarúgó ellenfelek palettáján. A Közel-keletre utaztunk, hogy felkészülő mérkőzést játszunk a soron következő világbajnoki selejtező előtt. Nyilvánvalóan az volt a cél, hogy olyan válogatottat találjunk, aki körülbelül azonos erőt képvisel, de mégis legyőzhető. Ma már ilyen csapatokat nehéz találni. Bíztunk benne, hogy ez most sikerült.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy nem lesz könnyű dolga a magyar válogatottnak. Az egész első félidőben többet birtokolta a labdát a hazai csapat, és ami a nagyobb probléma, többet is támadtak. Az erőviszonyokat jelezte, hogy kapuvédőnknek már a tízedik percben, míg a jordán portásnak csak a félidő közepén kellett játékba avatkoznia. Az egyik magyar próbálkozás után a hazaiak gyors ellentámadást indítottak. Ennek végén Silbayeh a kaputól tizennyolc méterre tisztán vehette át a labdát és a jobb sarokba továbbította.
    A második játékrész ugyanúgy folytatódott, mint ahogy az első befejeződött. Bár az volt az érzésünk, mintha kicsit többször lett volna nálunk a labda. Ez az érzés az utolsó félórában határozottabbá vált. Megélénkült a játékunk és egy jobboldali szöglet után Mátyus fejese az egyenlítést jelentette. Sajnos ez a gól nem feltüzelte, hanem megnyugtatta a csapatot. Nem támadtak tovább, hanem csupán az eredmény megtartására törekedtek.

A mutatott teljesítmény nem volt megnyugtató az előttünk álló világbajnoki szereplés szempontjából. Válogatottunknál hiányzott a lendület, az akarás. A mérkőzés legnagyobb részében hátrányban játszottunk, és amikor végre átvehettük az irányítást, akkor sem volt elég nagy az elszántság. Ezzel a játékkal a döntetlennek is örülhettünk.

mafoci

8. avatar: fgymat
    2009.02.28, 20:04
    A helyszín Amman, King Abdullah International Stadium (még King Malek Hussein (Abdullah) Sports Complex-nek is szokták nevezni).

9. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.12, 00:04
    Bicskei Bertalan: Az első félidő óriási csalódás volt a számomra. Ilyen gyengén soha többet nem játszhat a válogatott. Hátul túlságosan kinyíltunk, ennek következtében kaptuk a gólt is. Az volt az érzésem, hogy a játékosok nem elég motiváltak, ezért nem vállalták fel a párharcokat és 45 perc után teljesen megérdemelten vezettek a jordánok. A szünetben rendeztük a sorokat, a második játékrészben már nagyjából azt a teljesítményt nyújtották a fiúk, amit vártam tőlük. Az agresszív letámadás eredményeként sok labdát szereztünk az ellenfél térfelén és egymás után alakítottuk ki a helyzeteket. Ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk. A Jordániában pályára lépő csapatból a március 24-i, litvánok elleni budapesti vb-selejtezőn hárman vagy négyen kaphatnak helyet a kezdő tizenegyben.
    Mindenki tudja, hogy nem a legerősebb összeállításban játszottunk. Azt azonban elvártam volna, hogy valamennyi játékos az első perctől maximális erőbedobással küzd és igyekszik bebizonyítani, hogy jogos volt a beválogatása. Az ammani mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy sikerült megőriznünk a veretlenségünket.