Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Újpest FC 0 : 2 15:00

Zalaegerszeg, 2000. október 14., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 12. forduló, B-csoport:

sárga lap: Szabó Cs. (42.), Babati (63.), Csóka (75.), illetve Dvéri (62.)

Zalahús-ZTE:
    Bardi - Kocsárdi, Róza, Csóka, Filó - Babati, Szabó II, Balog, Róth (Gál, 78.) - Szabó Cs. (Bagó, 55.), Waltner

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási, Lőw - Tokody, Kunzo, Dvéri, Szélesi - Herczeg, Orescsuk (Kovács B., 88.)

21. perc: a tétovázó ZTE védők közül Kunzo lépett ki és 8 m-ről a kifutó Bardi mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).
    44. perc: Kunzo elvette a cselezgető Szabó II-től a labdát, aki a kitörő újpesti játékost gólhelyzetben lerántotta, a játékvezető jogosan állította ki a ZTE középpályását.
    58. perc: Medgyesi futott el a jobb oldalon, beadását Orescsuk kapura pörgette, úgy tűnt, hogy Bardi megfogja a labdát, de addig ügyetlenkedett, míg az a kezei között a kapuba gurult (0-2).

A közepes színvonalú mérkőzésen az enerváltan játszó ZTE ellen az Újpest közepes játékkal is biztosan nyert.