Lombard FC Tatabánya - Kispest-Honvéd FC 2 : 0 15:00

Tatabánya, 2000. október 14., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 12. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Jeremejev (24.), Zirakadze (34.)
    sárga lap: Kovács A. (7.), Zirakadze (39.), illetve Piroska (9.), Faragó (32.)

Lombard:
    Gelei - Hornyák, Cseri, Szalma, Varga L. - Kiss B. (Zirakadze 26.), Kovács A., Árki, Jeremejev (Zsivóczky 63.) - Süveges (Potemkin 59.), Vincze I.

Kispest-Honvéd:
    Tóth J. - Plókai, Lőrincz, Téger, Szekeres J. - Torghelle (Füzi 64.), Pintér, Szabó T., Piroska (Horváth Gy. a szünetben) - Faragó, Kovács B.

24. perc: Szalma hatalmas jobboldali bedobása után Jeremejev 8 m-ről, fél fordulattal vágta a léc alá a labdát (1-0).
    34. perc: Kovács A. szabadrúgása üresen találta a jobb oldalon Zirakadzét, aki az alapvonal közeléből, 8 m-ről a kapujából kifutó Tóth fölött a hálóba emelte a labdát (2-0).
    54. perc: Zirakadze jobboldali szabadrúgását követően Süveges 5 m-ről csúsztatott kapura, Tóth bravúrral védett.
    56. perc: egy előrevágott labdára Gelei feleslegesen mozdult ki kapujából, Torghelle 16 m-ről lőtt, de a tatabányai kapus mellett a jobb kapufát találta el.
    78. perc: Faragó 17 m-es, bal felső sarokba tartó szabadrúgását Gelei szögletre tenyerelte.

A látottak alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt, sőt, ezen a találkozón alkalmuk lett volna a gólkülönbség javítására is.