Nagykanizsa FC - MTK-Hungária FC 0 : 5 15:00

2017.10.25, 13:30 (szerk.: 2017.10.25, 13:30)
    Budapest, 2000. szeptember 21., csütörtök (MTI) - A Hivatásos Labdarúgó Alszövetség hozzájárult, hogy az NB I alapszakaszának B-csoportjában, a 10. fordulóban szombatra kiírt Nagykanizsa-MTK bajnoki mérkőzést október 8-ra, vasárnapra halasszák.

Az időpontmódosítást az MTK kérte, hogy megfelelően fel tudjon készülni a bolgár CSZKA Szófia elleni csütörtöki, budapesti UEFA Kupa-visszavágóra. A két együttes első párharcát Szófiában a magyar együttes nyerte 2-1-re.

2017.10.25, 13:28
    Nagykanizsa, 2000. október 8., vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, a 10. fordulóból elmaradt mérkőzés, B-csoport:

Nagykanizsa-MTK Hungária 0-5 (0-2)
    Nagykanizsa, 1100 néző, V: Dubraviczky
    gólszerzők: Bükszegi (7.), Füzi Á. (21.), Ferenczi (57., 70.), Popovics (87., öngól)
    sárga lap: Usvat (70.), illetve Szilveszter (8.), Jezdimirovic (50.)

Nagykanizsa:
    Horváth G. - Farkas, Popovics, Svélecz, Mikler (Koller, 25.) - Nagy Cs., Kovács L. (Papp, 61.), Buza - Bognár (Gordian, 79.), Lukács, Usvat

MTK Hungária:
    Vlaszák - Schindler, Kuttor, Jezdimirovic (Horváth, 75.), Szamosi - Madar (Balaskó, 29.), Szilveszter, Erős, Füzi Á. - Bükszegi (Kincses, 71.), Ferenczi

7. perc: Madar baloldali beadását Bükszegi fejelte a kapu bal oldalába (0-1).
    21. perc: Popovics eladott labdáját Ferenczi ügyesen gurította a hazai védők között kilépő Füzi Á. elé, aki senkitől sem zavartatva lőtt a jobb alsó sarokba (0-2).
    57. perc: Füzi baloldalról középre lőtt labdájára Ferenczi robbant be és a vendégcsatár 7 m-ről perdített a kanizsai kapuba (0-3).
    70. perc: Szamosi jobboldali szabadrúgását követően Ferenczi három lépésről bólintott a zalai kapu bal felső sarkába (0-4).
    87. perc: Szamosi passzolt keresztbe a nagykanizsai kapu előtt és a menteni igyekvő Popovicsról saját hálójába pattant a labda (0-5).

A többet támadó MTK hamar megszerezte a vezetést a gyengén játszó Nagykanizsa ellen. A kérdés csak az volt, hogy hány gólt lő a budapesti csapat. A második játékrész döntő fölényét követően megérdemelten nyert az MTK.