Puglits Gábor utolsó NBI-es bajnoki mérkőzése.

Nyíregyháza, 2000. szeptember 30., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 11. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Kondora (92.), illetve Sira (24., 59.)

Nyírség-Spartacus:
    Celeszki - Lilik, Szatke, Nagy - Turóczi, Kondora, Dican (Bessenyei, 16.), Karkusz - Csernijenko, Kulcsár (Károlyi, 34.), Novák (Fülöp, 73.)

Sopron:
    Borsi - Vincze, Szabados, Horváth R. - Perger, Kovács I. (Kulcsár, 81.), Tóth M., Somogyi, Salagean (Puglics, 88.) - Sira, Preisinger (Takács, 77.)

24. perc: Preisinger a jobb oldalon lefordult Nagyról, középre gurított, a labda a kaputól 5 m-re helyezkedő Siráról pattant a jobb alsó sarokba (0-1).
    59. perc: a tétovázó hazai védőktől Sirához került a labda, aki egy csel után 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (0-2).
    92. perc: Nagy baloldali beadását Csernijenko visszafejelte Kondora elé, aki 22 m-ről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (1-2).

A hazaiak számára létfontosságú mérkőzésen a higgadtabb és taktikusabb vendégek megérdemelten nyertek.