Dunaferr SE - MATÁV Compaq-Sopron 4 : 1 16:00

2017.10.25, 11:22
    Dunaújváros, 2000. szeptember 23., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 10. forduló, A-csoport:

Dunaferr-Sopron 4-1 (2-1)
    Dunaújváros, 2000 néző, V: Makai
    gólszerzők: Zavadszky (13.), Rósa (45.), Nicsenko (78.), Nagy T. (82.), illetve Kulcsár (16.)
    sárga lap: Molnár (18.)

Dunaferr:
    Bita - Molnár Z. (Bagoly, 50.), Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky (Nagy T., 66.), Pomper, Lengyel, Rósa H. - Nicsenko, Mozgovoj (Orosz, 79.)

Sopron:
    Borsi - Vincze G., Szabados, Horváth R. - Perger, Tóth M., Somogyi, Salagean (Kovács I., 85.) - Sira (Szakács, 85.), Bausz (Preisinger, 64.), Kulcsár

13. perc: Rósa jobboldali szöglete után Zavadszky 6 m-ről fejelte a kapuba (1-0).
    16. perc: Perger a jobb oldalról adott középre, Kulcsár 11 m-ről a léc alá bombázott (1-1).
    45. perc: Nicsenko a 16-oson belül a balösszekötő helyén érkező Rósa elé gurított, a dunaújvárosi középpályás 15 m-ről erős, lapos lövést küldött kapura, mely Borsit érintve a bal alsó sarokba vágódott (2-1).
    78. perc: Lengyel indította Rósát a jobb oldalon, pontos beadását Nicsenko 5 m-ről a hálóba fejelte (3-1).
    82. perc: a kiváró Salagean elől a becsúszó Nicsenko Rósa elé tolta a labdát, a középpályás pontosan adott középre, Nagy T. 8 m-ről bombagólt lőtt a jobb felső sarokba (4-1).

Óvatosan kezdett a bajnokcsapat, vezetése után pedig gyorsan egyenlített a Sopron. A találkozó további részében ha nem is diktált öldöklő iramot a Dunaferr, az idő múlásával az eredményben is megmutatkozott a két együttes közti tudáskülönbség.