Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Nagykanizsa FC 2 : 2 19:00

2017.03.14, 13:17 (szerk.: 2017.10.26, 15:45)
    Zalaegerszeg, 2000. szeptember 20., szerda (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 9. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Waltner (1., 70.), illetve Nagy Cs. (72.), Kocsárdi (öngól) (87.)

ZTE:
    Turi - Csóka, Strasser, Filó - Kocsárdi, Babati, Sabo (Gál, 75.), Balog, Róth - Szabó Cs. (Bagó, 29., Bardi, 47.), Waltner

Nagykanizsa:
    Horváth - Pálfi, Kovács, Zahorecz - Farkas (Mikler, 46.), Svélecz (Lukács, 51.), Popovics, Nagy Cs. Usvat, Buza (Bognár, 63.) - Papp

1. perc: Balog indította a balösszekötő helyén Waltnert, aki 5 méterről a kifutó kapus lába között a kapuba gurított (1-0).
    70. perc: Waltner tört ki a védők közül és 7 méterről a hosszú sarokba lőtt (2-0).
    72. perc: óriási védelmi hiba végén Nagy Cs. 5 méterről gurított a kapuba (2-1).
    87. perc: Bognár egy kapu előtti kavarodást követően 5 méterről lőtt a kapuba (2-2).

Nagy küzdelmet hozott a zalai rangadó, a ZTE gyorsan megszerezte a vezetést, ezután viszont a Kanizsa játszott jobban. A lelkesen küzdő kanizsaiak 0-2-ről is egyenlítettek és megérdemelten vitték el az egyik pontot Zalaegerszegről.