MATÁV Compaq-Sopron - Lombard FC Tatabánya 3 : 4 16:00

2017.10.27, 11:20
    Sopron, 2000. szeptember 16., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 8. forduló, A-csoport:

Sopron-Tatabánya 3-4 (1-1)
    Sopron, 3500 néző, V: Arany
    gólszerzők: Szalma (29. - öngól), Somogyi (69.), Bausz (72.), illetve Süveges (43.), Szalma (60.), Vincze I. (80., 82.)
    sárga lap: Somogyi (45.), illetve Szabó V. (32.), Árki (45.)

Matáv Sopron:
    Borsi - Sifter (Horváth S., 64.), Szabados, Horváth R. - Perger, Tóth, Somogyi, Kulcsár (Kovács a szünetben) - Takács, Preisinger (Bausz, 65.), Sira

Lombard FC Tatabánya:
    Gelei - Cseri (Letenyei, 77.), Szabó V., Szalma, Varga - Tüske (Zirakadze, 77.), Kovács A., Árki, Jeremejev - Süveges (Potemkin, 73.), Vincze I.

29. perc: Somogyi ugratta ki Preisingert, közben Gelei kifutott kapujából, s a menteni akaró Szalma az üresen maradt kapuba gurított (1-0).
    43. perc: Vincze két-három csel után a 16 m-ről lőtt, Szabadosról a labda Süveges elé pattant, s ő 12 m-ről a kapuba talált (1-1).
    60. perc: Jeremejev jobb oldali szögletét Varga visszafejelte, és Szalma 3 m-ről a hálóba fejelt (1-2).
    69. perc: Takács visszagurított labdáját Somogyi 17 m-ről vágta a jobb felső sarokba (2-2).
    72. perc: Takács átadását Horváth S. középre emelte, s Bausz 8 m-ről fejelt a hálóba (3-2).
    80. perc: Árki baloldali beadását Vincze 10 m-ről perdítette Borsi kapujába (3-3).
    82. perc: Vincze 16 m-ről jobbal a bal felső sarokba bombázott (3-4).

A gólgazdag mérkőzésen Vincze István remek teljesítménye döntötte el a három pont sorsát.