Győri ETO FC - Lombard FC Tatabánya 3 : 2 17:30

2017.10.29, 16:31
    Győr, 2000. augusztus 25., péntek (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló, A-csoport:

Győri ETO-Tatabánya 3-2 (1-1)
    Győr, 4000 néző, V: Juhos
    gólszerzők: Kenesei (16., 64., 74.), illetve Böjte (öngól, 26.), Kovács A. (65. - 11-esből)
    sárga lap: Kiss V. (88.), Szabó V. (90.)

Győri ETO:
    Molnár - Böjte, Győri, Bajusz - Mracskó, Erős (Bognár 90.), Kiser, Rósa (Balla 53.), Vasas - Nagy L. (Károlyi 62.), Kenesei

Tatabánya:
    Gelei - Hornyák, Szabó V., Árki, Szalma - Kovács A. (Tüske 80.), Goncalves, Jeremejev, Zsivóczky (Kiss 61.) - Bajkusa (Potemkin 61.), Vincze

16. perc: Rósa jobboldali szöglete után a lepattanó labdát Kenesei szerezte meg és lőtte a kapu bal oldalába (1-0).
    26. perc: Vasas rosszul fejelte középre a labdát a győri kapu előtt, és az Böjtéről pattant az ETO kapujába (1-1).
    38. perc: Erős-Mracskó-Kenesei akció végén a csatár 5 m-es fejesét Gelei bravúrral ütötte a léc fölé.
    64. perc: Erős indításával Kenesei kilépett a védők közül és 12 m-ről a hálóba lőtt (2-1).
    65. perc: Molnár és Vincze "találkozását" követően Juhos meglepetésre 11-est ítélt, amit Kovács A. értékesített (2-2).
    74. perc: győri támadás végén Kenesei 13 m-es lövéssel vette be a tatabányai kaput (3-2).
    79. perc: Erős 11-esét Gelei kivédte, majd az ismétlésből a győri középpályás mellélőtt.

Szünet után alaposan emelkedett a mérkőzés színvonala és az ETO látványos, izgalmas játékban megérdemelten győzött. A Lombard ezzel elveszítette 17 mérkőzés óta tartó veretlenségét.