Debreceni VSC - Nagykanizsa FC 3 : 0 20:00

2017.11.02, 14:04 (szerk.: 2017.11.02, 14:04)
    Debrecen, 2000. augusztus 12. szombat (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 4. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Bajzát (39., 47.), Kerekes (54.)
    sárga lap: Sándor (27.), Aleksic (41.), illetve Pálfi (16.), Usvat (48.), Kocsis (58.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Aleksic, Turján, Szatmári - Flick, Sándor (Schmidt, 64.), Vadicska, Böőr - Kerekes, Bajzát

Nagykanizsa:
    Gelencsér - Pálfi (Koller, a szünetben), Toleszki, Svélecz (Kovács, 57.), Zahorecz - Farkas, Popovics, Nagy Cs., Usvat (Mikler, 57.) - Lukács Z., Kocsis

1. perc: Baloldali bedobás után Böőr került helyzetbe, lövését Gelencsér bravúrral hárította.
    23. perc: Flick 25 m-ről váratlanul lövésre szánta el magát, a labda a jobb kapufáról vágódott ki.
    39. perc: Jobboldali debreceni szöglet után Vadicska fejelt kapura, Gelencsér még hárított, ám a kipattanót Bajzát az ötösről belőtte (1-0).
    46. perc: Kerekes lépett ki egyedül, még a kapust is kicselezte, de a gólvonalon ülő Zahoreczbe lőtte a labdát.
    47. perc: Sándor passzolt Bajzáthoz, a csatár 8 m-ről, ballal a jobb sarokba lőtt (2-0).
    54. perc: Flick lőtte jobbról keresztbe a labdát, a hosszú oldalon érkező Kerekes 2 m-ről a hálóba passzolt (3-0).

Több, mint fél órán keresztül álmosan játszadoztak a csapatok, aztán a debreceniek ritmust váltottak és a második félidő elején gyorsan eldöntötték a 3 pont sorsát. A Nagykanizsa összeroppant és már csak a gólkülönbség volt kérdéses.