Videoton FC Fehérvár - Újpest FC 1 : 4 20:10

2017.11.01, 13:20
    Székesfehérvár, 2000. augusztus 4. péntek (tud) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 3. forduló, B-csoport:

Videoton FC-Újpest FC 1-4 (0-2)
    Székesfehérvár, 5000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Zombori (94., -11-esből), illetve Herczeg (12., 45.), Dvéri (63.), Orescsuk (85.)
    sárga lap: Lévai (34.), Szalai Cs. (65.), illetve Medgyesi (47.), Orescsuk (85.)

Videoton:
    Milinte - Csordás (Gáspár, a szünetben), Szalai Cs., Lévai - Szalai T., Fodor, Csató S., Zombori, Németh - Földes (Gyurováth, 70.), Ilea (Csehi, 70.)

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási - Ulrich (Tokody, 66.), Dvéri, Kozma (Deme, 89.), Kunzo, Korsós - Herczeg, Granov (Orescsuk, 33.)

12. perc: Korsós indította a bal oldalra átlopakodó Herczeget, aki faképnél hagyta a hazai védőket és 15 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (0-1).
    46. perc: Orescsuk az alapvonalról visszagurított, s a védők gyűrűjéből Herczeg 8 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt (0-2).
    63. perc: Herczeg baloldali beadását Dvéri 7 m-ről fordulásból lőtte a kapu bal oldalába (0-3).
    85. perc: Orescsuk egy erővel lőtt labdát 14 m-ről kapásból vágott a kapu jobb oldalába (0-4).
    94. perc: Büntetőhöz jutott a Videoton, a 11-est Zombori értékesítette (1-4).

Az újpesti együttes főleg Herczeg révén remekül használta ki helyzeteit és ilyen arányban is megérdemelten győzött a gyengén futballozó és helyzeteit rendre kihagyó Videoton ellen.