Magyarország - Szaúd-Arábia 2 : 2 20:30

1. Magyarország - Szaúd-Arábia 2000

2014.03.20, 10:28
    A szaúd-arábiai labdarúgó-válogatott pörgős, brazilos focit játszik - hangzott el a szerdai győri Magyarország - Szaúd-Arábia barátságos találkozó vasárnapi sajtótájékoztatóján. Bicskei Bertalan szövetségi kapitány arról számolt be, hogy Sáfár Szabolcs belázasodott, ezért az ő szereplése még bizonytalan.
    - Szabolcs az osztrák bajnokság szombati zárófordulójában sem védett az SV Salzburg együttesében, vasárnap este érkezik meg Budapestre és az orvosi vizsgálat után dől el, hogy velünk marad-e - mondta a kapitány. - Ha nem számíthatunk rá, akkor a B-válogatott keretéből Szűcs Lajos, vagy Vezér Ádám csatlakozik hozzánk.

A szaúd-arábiai együttessel kapcsolatban a szakvezető kiemelte, hogy nagyon összeszokott a csapat és játékosai technikailag rendkívül képzettek.

- Rengeteg brazil edző dolgozik az országban és ez érződik a válogatott stílusán is - hangsúlyozta Bicskei. - Idegenben általában sokkal gyengébb teljesítményt nyújtanak, mint saját közönségük előtt. Ennek ellenére nem lesz könnyű dolgunk, mert gyorsabban játszanak nálunk, és a magyar labdarúgók az idény végére fizikailag és idegileg is nagyon el szoktak fáradni. Most is azt tapasztaltam, hogy a fiúk motiváltak, szeretnének bizonyítani, de rettentő fáradtak.

A Magyarország - Szaúd-Arábia összecsapás jövő szerdán 20.30 órakor kezdődik Győrben. Az előmérkőzésen 18 órakor a Weimper István és segítője Gunyhó Ferenc vezette B-válogatott lép pályára a szlovák Dunajska Streda együttese ellen.

2014.02.26, 12:05 (szerk.: 2014.03.20, 10:38)
    Bicskei Bertalan, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette a Szaúd-Arábia elleni jövő szerdai, győri barátságos mérkőzésre készülő keretet. A szaúdiak ellen 1-1-es döntetlent játszó szlovák válogatottat kifütyülte a nyitrai közönség.
    A szurkolóknak minden okuk megvolt az elégedetlenségre, mert nagyon gyengén játszott a szlovák csapat - írták a csütörtöki pozsonyi lapok. Igaz, ismerik el a kommentárok, az irányítást végig kezében tartotta a hazai együttes, de helyzetek sokaságát hagyta ki. A szaúdiak el-Temjat góljával vezetést szereztek a 12. percben, s a hazaiak csak 8 perccel az első félidő vége előtt tudtak egyenlíteni Kozuch révén. A második 45 percben "szétesett" a játék, a hazaiak továbbra is gyengélkedtek, alig lőttek kapura, és nem játszottak jól a cseh kapitány, Macala által irányított vendégek sem.

Bicskei Bertalan a helyszínen tanulmányozta a jövő heti ellenfelet. A szövetségi kapitány szerint nem csak az elején, hanem a második játékrészben is a vendégek voltak fölényben, van néhány tehetséges, jó futballistájuk, és stílusuk leginkább a brazilokéra emlékeztet.

A magyar keret: kapusok: Király Gábor, Sáfár Szabolcs,

védők: Korsós György, Dragóner Attila, Hrutka János, Sebők Vilmos, Fehér Csaba, Pető Zoltán,

középpályások: Halmai Gábor, Vincze Ottó, Illés Béla, Lisztes Krisztián, Dárdai Pál, Lendvai Miklós,

csatárok: Dombi Tibor, Hamar István, Fehér Miklós, Preisinger Sándor, Horváth Ferenc.

A csapat vasárnap 11 órakor találkozik a Népstadion toronyépületében, majd a dunavarsányi edzőtáborba megy. A vendégválogatott pozsonyi szállásáról utazik Győrbe, és egyelőre nem jelezte, hogy kedden igényt tart-e edzéslehetőségre a mérkőzés időpontjában.

A győri előmérkőzésen 18 órakor a Weimper István és segítője, Gunyhó Ferenc vezette B válogatott (Szűcs Lajos, Vezér Ádám, Kiss György, Medgyesi László, Molnár Zoltán, Hornyák Vendel, Salamon Miklós, Szamosi Tamás, Pető Tamás, Kabát Péter, Szili Attila, Erős Károly, Rósa Henrik, Zavadszky Gábor, Herczeg Miklós, Vayer Gábor, Tóth Mihály és Tököli Attila) lép pályára a szlovák Dunajska Streda együttese ellen. A játékosok hétfőn 11 órakor találkoznak a Népstadionban. A keret tagjai egyben az A válogatott biztonsági tartalékjai.

3. avatar: fgymat
    2013.05.21, 09:17
    Győr, 2000. május 31., szerda (MTI) - Győrben Szaúd-Arábia ellen játszotta idei negyedik mérkőzését az ősszel kezdődő világbajnoki selejtezőre készülő magyar labdarúgó válogatott. A csapatok 4000 néző előtt a szlovén Drago Kos sípjelére az alábbi összeállításokban kezdtek.

sárga lap: el-Tamjat (33.)

10. perc: Lendvai jó ütemben ugratta ki Horváthot, de a csatár
    nagy helyzetből a szaúdi kapus lábába lőtt.

16. perc: el-Dzsaber tört előre, jól passzolt O.
    el-Davsszarihoz, aki közelről Dragónerbe vágta a labdát.

17. perc: Fehér bedobása Horváthhoz került, aki 8 méterről
    félfordulatból a kapuba emelt (1-0).

36. perc: Ügyes vendégakció végén Nur lövése a becsúszó
    Dragónerről szögletre pattant.

39. perc: Hrutka 29 méteres lapos szabadrúgását hárította
    el-Daijah.

41. perc: Ügyes szabadrúgás kombináció után a jobb oldalon
    felfutó Fehér beadását Preisinger és Horváth sem érte el.

Jól kezdett a magyar válogatott, s a mezőnyfölény a 17. percben
    Horváth gyönyörű mozdulata után gólt eredményezett. A félidő
    közepétől kezdve a vendégek is egyre ügyesebben játszottak, de a
    magyar csapat biztosan őrizte egygólos előnyét.

Bicskei Bertalan szövetségi kapitány értékelése az első
    félidőről:

- Elégedett vagyok a csapat játékával, bár a középpályán kicsit
    többet kellene mozognunk a 2. félidőben, mert itt túl sok labdát
    vesztettünk el. A folytatás várhatóan hasonlóan küzdelmes lesz,
    bízom benne, hogy erővel is bírni fogjuk a 90 percet.

Végeredmény:

Magyarország - Szaúd-Arábia 2-2 (1-0)

-------------------------------------

gólszerzők: Horváth (17., 79.), illetve Mechal (90.), el-Dzsaber
    (91.)

sárga lap: Lendvai (53.), illetve el-Tamjat (33.), Nur (73.)

cserék: Preisinger helyett Fehér M. (65.), Fehér Cs. helyett
    Korsós (78.), illetve el-Tamjat helyett el-Muvalad (a szünetben),
    Sz. el-Davsszari helyett el-Selhub (66.), O. el-Davsszari helyett
    el- Selia (74.)

51. perc: Lendvai 18 méterről alig csavart a kapu mellé.

54. perc: el-Duhi indításával el-Dzsaber egyedül ugrott ki, de
    13 méterről Királyba lőtt.

56. perc: Lisztes a jobb oldalon futott el, középre cselezte
    magát, közeli lövését el-Daijah szögletre ütötte.

79. perc: Lisztes 35 méteres szabadrúgása egyedül találta
    Hrutkát az ötös sarkán, a védő keresztbe fejelt, és a berobbanó
    Horváth közelről a hálóba bólintott (2-0).

90. perc: Egy hosszú indítással Mechal lépett ki, s 11 méterről
    a hosszú sarokba lőtt (2-1).

91. perc: el-Duhi a jobb oldalon futott el, s középreadását az
    érkező el-Dzsaber 10 méterről a rövid sarokba lőtte (2-2).

- Borzasztóan sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. Azt hittük, már
    megvan a győzelem. A hosszabbításban nem koncentráltunk megfelelően.

Milan Macala, Szaúd-Arábia szövetségi kapitánya:

- Mindkét csapat számára tanulságos mérkőzés volt. Az első
    játékrészben is dolgoztunk ki helyzeteket, de csak a találkozó végén
    sikerült betalálnunk a nagyon jól védő Király Gábor kapujába. Örülök
    a döntetlennek, amit a játék képe alapján igazságosnak érzek.

4. avatar: Zsorzsinju
    2011.08.20, 07:46
    A magyar B-válogatott ugyancsak szerdán, Gyôrben barátságos mérkôzésen fölényes gyôzelmet aratott a szlovák elsô osztályú bajnokságban 14. helyen végzô – és kiesô – Dunaszerdahelyi DAC csapata ellen: Magyarország B–Dunaszerdahely (szlovák) 8–1 (5–0), Gyôr, 300 nézô, vezette: Hanacsek. Gólszerzôk: Erôs (22. és 25. p.), Tóth M. (26., 42., 77. és 87. p.), Böôr (36. p.), Zavadszky (51. p.), illetve Németh (72. p.). A magyar együttes az alábbi összeállításban játszott: Vezér (Posza 46. p.) – Salamon – Böjte, Medgyesi (Simek 59. p.), Hornyák (Bognár 46. p.) – Erôs, Böôr (Zavadszky 46. p.), Rósa, Szamosi – Egressy (Herczeg 45. p.), Tóth M.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 17:44
    A MÉRKŐZÉS

A mérkõzés kezdõrúgását az egykori labdarúgó olimpiai bajnok, nagyszerû FIFA-játékvezetõ, Palotai Károly végezte el.

8. perc: Petõ végezhetett el szabadrúgást az oldalvonal mellõl a bal oldalról, a szaúdiak kapujától harminc méterre. A beívelésre Hrutka emelkedett a legmagasabbra, ám a magyar védõ Mesalt megelõzve hat méterrõl a kapu fölé fejelte a labdát.

10. perc: Lendvai szerzett labdát a vendégtérfél közepén, a lassan kimozduló védõk közül remekül ugratta ki Horváth Ferencet, a Genk támadója azonban 11 méterrõl, a balösszekötõ helyérõl bal lábbal a kapuból kijövõ ed-Diaja bal lábát találta telibe.

16. perc: el-Dzsaber a balösszekötõ helyén betört a büntetõterületen belülre, a keresztezõ Sebõk mellett középre passzolt, de szerencsénkre O. ed-Doszari egy ütemet kivárt, majd nagy helyzetben a becsúszó Dragónerbe rúgta a labdát.

18. perc: Fehér végezhetett el partdobást a jobb oldalról a tizenhatos magasságából. A bedobott labdát egy pattanás után Horváth Ferenc fejjel vette át, majd õrzõjét, Mesalt megelõzve nyolc méterrõl, fél fordulattal, jobb lábbal úgy lõtt a kapuba, hogy a labda középen, a felsõ léc élérõl vágódott a hálóba.

1-0

25. perc: Lisztes bal oldali, jobb lábas szabadrúgása után Preisinger nyolc méterrõl alig fejelte a labdát a jobb kapufa mellé.

36.perc: Nour indult meg a balösszekötõ helyén, középre passzolt, de O. ed-Doszari nem tudta megjátszani a labdát, mert Sebõk a büntetõterület elõtt lerántotta õt. A passz így viszont jó lett el-Dzsabernek, a szaúdi játékost Dragóner szerelte, ám a labda visszapattant a helyzetben lévõ Nour elé, akinek nyolcméteres bombájába Dragóner ismét belelépett, és szögletre mentett.

42.perc: Lendvai a vendégtérfél közepérõl az elõre húzódó Hrutkához passzolt, a frankfurtiak légiósa sarokkal a jobb oldalon felfutó Fehért játszotta meg, akinek a beadásáról a bevetõdõ Horváth Ferenc csak centiméterekkel maradt le a szaúdi kaputól négy méterre.

51. perc: Petõ szerzett labdát a szaúdiak térfelének közepén, a bal oldalon. Megjátszotta a mélységbõl feljövõ Lendvait, aki tizenhét méterrõl, jobb lábbal a behátráló el-Muvalad mellett jobb lábbal nem sokkal csavarta a labdát a bal kapufa mellé.

55. perc: el-Dzsaber a rosszul helyezkedõ magyar védelem mellett teljesen egyedül törhetett kapura a jobbösszekötõ helyén, tizenöt méterrõl, jobb lábbal a jobb sarok felé lõtt, ám a kapuból kilépõ Király remekül zárta a szöget, és magabiztosan hárított.

57. perc: Lisztes a jobb oldalon betört a büntetõterületen belülre, az alapvonal közelében csinált egy cselt el-Hilaivi mellett, majd éles szögbõl, bal lábbal hat méterrõl lõtt, ed-Diaja azonban szögletre ütötte a bal alsó sarokba tartó labdát.

79. perc: Lisztes végzett el szabadrúgást a jobbösszekötõ helyérõl, a szaúdi kaputól harminc méterre. Jobb lábas elõreívelésére Hrutka emelkedett ragyogóan, az öt és feles bal oldali sarkáról keresztbe fejelte a labdát, és Horváth Ferenc Zubromavit megelõzve a bal oldali kapufa mellõl a hálóba bólintotta a labdát.

2-0

91. perc: Mesal a bal oldalon kilépett a rosszul helyezkedõ magyar védõk között, és 11 méterrõl a becsúszó Hrutkát megelõzve, jobb lábbal a kapu bal alsó sarkába lõtte a labdát.

2-1

92. perc: el-Doukhi ment el a jobb oldalon, jól kanyarította középre a labdát, és el-Dzsaber Sebõköt megelõzve, tíz méterrõl, jobb lábbal a bal sarokba lõtt.

2-2

A MÉRKŐZÉS KRÓNIKÁJA

Kemény, és igencsak tempós letámadással kezdett válogatottunk, ám a csapat az elsõ félidõben mindvégig jól bírta az iramot, és ennek tizennyolc perc múlva meglett az eredménye: Horváth Ferenc parádés gólt szerzett.

Addig, persze, történt egy és más. Azt például nem lehetett nem észrevenni, hogy a szaúdiak a korábbi beharangozásnak megfelelõen valóban technikásan futballoztak, ám a taktikai repertoárjuk igencsak szûkösnek bizonyult. A vendégek a középpályán próbáltak meg fölényt kiharcolni, bízva abban, hogy majd ott megállítják a lelkesen rájuk rontó magyarokat. Ez az elgondolás nem jött be, így gyorsan kiütközött a szaúdiak legnagyobb hibája, az, hogy ingatag lábakon áll a védekezésük.

Mint ahogy az is bebizonyosodott, hogy nem volt hiábavaló Bicskei Bertalan nyitrai kémkedése, ugyanis beigazolódott: a technikás szaúdi támadókat az elõretolt, erõszakos védekezéssel lehet kikapcsolni a játékból, míg a hátvédeket érdemes határozott letámadással megijeszteni. A magyar kapitány az új játékrend apropóján átszervezte kicsinykét válogatottunkat, hiszen Sebõk elõtt ezúttal ketten biztosítottak. A középsõ védõk közül Hrutkának egyenes vonalban, majdhogynem a felezõvonalig kellett kilépnie akkor, amikor O. ed-Doszari a csatárposztról a labdáért visszament a középpályáig.

Miután a szaúdiak a széleken erõltették a játékukat, így hatásos volt lesre állítani a középen berobbanó támadóikat. Ám veszélyes módi volt ez, mert amikor egy alkalommal nem volt teljes az összhang, akkor el-Dzsaber rögvest ziccerbe hozta O. ed-Doszarit. Ám, amit a szaúdiak nem tudtak megvalósítani lábbal, azt Fehér Csaba megtette kézzel, ugyanis a tavasszal a belga Geelben szerepelt MTK-játékos egy bedobása után Horváth Ferenc a vérbeli csatárokra jellemzõ, mesteri félfordulatos gólt szerzett.

Az elsõ félidõ végén aztán már többször zavarba jöttek a magyarok, és a nem túl magas színvonalú, de intenzív játék olykor kapkodást eredményezett.

Aztán a pihenõ után is a maradt az enyhe szaúdi fölény, úgy, hogy a támadásban szintúgy aktív válogatottunk elõtt adódott kecsegtetõ lehetõség. Ám míg a vendégek kapusa, ed-Diaja tehetetlenül nézte a Lendvai által nyesett s laposan felé suhanó labdát, addig az ellenoldalon Király Gábornak már határozott vetõdéssel kellett tisztáznia a lesreállításnál beragadó védõink hibáját kihasználó és ziccerbe kerülõ el-Dzsaber elõl.

Eztán a meccs nagy részében már nem volt túl nívós a játék, s bár a magyar szem számára nagyobb iramban játszottak a csapatok, az sok mindent elárult, hogy a szélekrõl belõtt, beívelt labdákról rendre lekéstek a mélységbõl érkezõ csatárok, avagy támadó középpályások. Ami viszont ezen a meccsen korszerûnek volt mondható: egyik csapat sem a sablon, emberfogásos védekezést alkalmazta, hanem területet védve próbált visszazárni. Miután e taktika mellett a beadásoknak nem volt túl nagy értéke, így egyre inkább erõsödött a hiányérzet, hogy vajon miért hiányzott errõl a meccsrõl a jó átlövés.

És aztán hiába volt Horváth Ferenc újabb gólja, a találkozó végére szétesett a magyar válogatott. Sõt, a meccs hosszabbításában, a 91., illetve a 92. percben teljesen összeomlott a válogatott, s a szaúdiak két villáûmgyors akcióból kiegyenlítettek... Újfent bebizonyosodott, hogy egy nemzetközi meccsen, ilyen szinten mindvégig koncentrálni kell, nem lehet soha lebecsülni a már megvertnek hitt ellenfelet...

Van még mit tanulniuk a játékosainknak.

Drago Kos játékvezetõ mindvégig határozottan, a megfelelõ ítéleket hozva bíráskodott.

KAPITÁNYI NYILATKOZATOK

BICSKEI BERTALAN: - Ez borzasztó... Kár volt a hosszabbítás perceiért, a csapatom úgy érezte, megnyerte a meccset és elaludt. Ennek ellenére nem vagyok elégedetlen, mert nagyszerû meccset játszottunk. Amikor azt mondtam a szaúdiakról, hogy jó csapatuk van, nem tévedtem. A tanulság az, hogy mindig ilyen bátran kell játszani, de az utolsó percig figyelni kell.

MILAN MACÁLA: - Fiatal csapatom egyenrangú ellenfele volt a magyar válogatottnak. Több helyzetet is kidolgoztunk, kár, hogy csak kettõt tudtunk berúgni. Dícséret illeti játékosaimat, végig frissen, és megnyugtatóan futballoztak.

ÍGY JÁTSZOTTAK A MIEINK

KIRÁLY GÁBOR ziccereket fogott, számára a legnagyobb tragédia, hogy két góllal büntettek a mindvégig ritt szaúdiak.

HRUTKA JÁNOS alighanem ,,kiéhezett" a játékra, amelyet mostanában leginkább Bicskei Bertalan biztosít a számára. Játszott õ már ennél jobban is, de az a gólpassz Horváth Ferencnek mestermunka volt, és ezúttal is bebizonyította, hogy kihagyhatatlan.

SEBÕK VILMOS a kapunk elé érkezõ labdák nyolcvan százalékot elfejelte, vagy elrúgta, ám a hajrában a szaúdiak elsõ góljánál nagyot hibázott.

DRAGÓNER ATTILA a kezdeti bizonytalankodás után egyre határozottabban játszott, hûséges párja volt Sami al Jabernek, aki ennek aligha örült.

FEHÉR CSABA minden mozdulatán látszik, hogy remek formában van, alig várja, hogy újabb nyugati klub szerzõdtesse. Bejátszotta a pálya jobb oldalát, és gyakran ért fel a vendégek kapuja elé.

LENDVAI MIKLÓS csapatunk egyik legjobbja volt, futómennyiségét érdemes lett volna mérni. Fõleg a védõmunkában vette ki a részét, és bizony nem rajta múlott, hogy a közönség füttykoncerttel búcsúztatta a csapatot.

DÁRDAI PÁL hasznos és harcos tagja volt a válogatottnak, játéka nem volt látványos, de annál fontosabbnak tûnt. Ha többet vállalkozik az ellenfél kapuja elõtt méginkább kitünhetett volna.

PETÕ ZOLTÁN rendkívül idegesnek tûnt, az összjátékból kevéssé vette ki a részét, amikor lövésre vállalkozott felhördült a publikum, de ez nem az õ napja volt.

LISZTES KRISZTIÁN sokkal jobban játszott, mint korábban. Megpróbált szervezõként kitûnni, csaknem minden támadásban benne volt, bár olykor-olykor eltûnt a mezõnyben.

HORVÁTH FERENC csak dicséretet kaphat, hiszen két bravúros gólt szerzett, az elsõ találatát alighanem sokszor megismétli majd a televízió. Úgy tûnik, az észak-írországban szerzett gólja visszaadta hitét és önbizalmát.

PREISINGER SÁNDOR nem találta a helyét, és nem tudott méltó társa lenni Horváthnak, s fõleg a második félidõben rontott sok szituációban...

PERSZE HOGY EMLÉKSZÜNK RÁJUK

Talán még kicsit drukkoltunk is nekik azon a forró nyáron, 1994-ben, akkor, amikor az Egyesült Államokban meghökkentették a világot. Csak jöttek a hírek meg a képek az Újvilágból, ahogy legyõzték Belgiumot, Marokkót, majd Hollandiával együtt továbbmasíroztak a legjobb tizenhat közé, ahol a svédek állították meg õket 3-1-es gyõzelemmel. Rég volt, nekik szép volt, s abból a csapatból (rohan az idõ és mégis...) itt volt Gyõrben Mohamed el -Diaja, valamint Sami el -Dzsaber. A mostani csapatuk fiatal és számunkra ismeretlen, de ha az ember böngészte a szaúdiak keretét, rábukkant egy fiatalemberre, bizonyos Khamis Ovairanra, akinek az unokatestvére, Szaid Ovairan 1994-ben a belgáknak lõtte a gyõztes gólt.

Szóval itt voltak a szaúdiak, egy érdekes színfolt a világ labdarúgásából (zöld-fehér), és bár késtek egy kicsit, végül is jókedvûen kászálódtak le a buszról, majd néhány burnuszos férfi kíséretében bevonultak az öltözõ rejtekébe. Õk az õszi, Libanonban megrendezendõ Ázsia-bajnokságra, mi pedig a világbajnoki selejtezõsorozatra készültünk. Az ember pedig elgondolkodhatott, hogy az a sok menedzser és közismert személyiség vajon a magyar, avagy a szaúdi válogatott tagjai miatt érkezett Gyõrbe. Az ETO-stadion aulájában egymás után bukkantak elõ az ismert emberek, külföldön és hazánkban élõ menedzserek, játékosügynökök. Közöttük volt például a belgák sokszoros válogatottja, a Bruges egykori játékosa, Franky van der Elst. Nagy volt a nyüzsgés és a tanácstalanság, az évet rosszul kezdõ, ám Észak-Írországban gyõzelmet szerzõ magyar csapat mire lesz képes a számára ismeretlen ellenféllel szemben. Az is kérdéses volt, hogy Bicskei Bertalan fanatizmusa elegendõ lesz-e ahhoz, hogy a szezont befejezõ, már nyári pihenésre készülõ játékosokat újra és újra (szerdán és szombaton) felrázza és harcba küldje. A gyõri közönség, az ötezer ember otthagyva a hûvös tavaszi estében is kényelmesnek tûnõ tévéfotelt, a Rába-stadionba indult biztatni a kedvenceket. Talán szóba került a lelátón az egy évvel ezelõtti, szlovákok elleni 0-1, amikor ebben a stadionban, zsúfolt ház elõtt kaptak ki legjobbjaink, végérvényesen elbúcsúztatva az Európa-bajnoki álmainkat.

Azóta sok minden történt itthon, csak a futballunk nem lett jobb. Most mégis itt volt ez az ötezer ember, a himnuszokat hallgatva azzal a gondolattal, hogy hátha...

6. avatar: magyarfutball.hu

7. avatar: fgymat
    2009.05.25, 21:32
    Szaúd-Arábia ismét egy olyan ország, akit még nem ismertünk a labdarúgó pályáról. Persze a szakemberek sokat tudnak ezeknek az országoknak a csapatairól is, de mi szurkolók keveset. Annyit talán, hogy hat éve a világbajnokságon a legjobb tizenhat közé jutottak és ez azért valami. Ettől függetlenül most is győzelemre számítottunk.
    A találkozó elején a labdát Palotai Károly, egykori FIFA játékvezető és olimpiai bajnok labdarúgó indította útjára.

Előzetes várakozásunk nem volt alaptalan. Nyugodtan, de erőteljesen játszottunk és vezetést szereztünk. Fehér a 16-os magasságából végezett el egy bedobást, amit Horváth fejjel átvett, majd fordulásból, nyolc méterről a felsőlécre vágta, ahonnan a labda a kapuba csapódott. A játékrész utolsó harmadára válogatottunk kicsit visszaesett zavarodottan, sok hibával játszott.
    Lelkes, de sok veszélyt nem jelentő csapat volt az ellenfelünk. Nem kellett minden idegszálunkkal sem a védekezésre, sem a támadásra koncentrálnunk. Mindennek ellenére a vendégek harcoltak ki enyhe, bár meddő fölényt. Ritkábbak, de veszélyesebbek voltak a magyar akciók. Már közeledett a találkozó vége és még növeltük is az előnyűnket.
    Eltelt a kilencvenedik perc is és a ráadás következett. A játékvezető három percet hosszabbított. Ezen idő alatt elaludtak a mieink, teljesen leeresztett, szétesett a csapat. Így történhetett meg, hogy két perc alatt egyenlítettek, a már megvertnek hitt vendégek.

Szomorú, kínos, bosszantó döntetlen. Mit mondhatnánk? A mérkőzés addig tart, amíg... De ezt már többször is mondtuk.