Vasas Danubius Hotels - Újpest FC 3 : 0 17:30

Vasas Danubius Hotels-Újpest FC 3-0 (1-0)
    Fáy utca, 2000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Szilveszter (35.), Szili (49.), Kabát (51.)
    sárga lap: Aranyos (44.), Galaschek (62.), Zováth (80.), illetve Kozma (75.)

csere: Mónos helyett Galaschek (21.), Simek helyett Farkasházy (77.), Sowunmi helyett Pál (83.), illetve Tóth N. helyett Csillag (55.), Kopunovics helyett Waltner (55.)

17. perc: Tóth N. 20 m-es, jobb sarokra tartó szabadrúgását Kövesfalvi szép vetődéssel hárította.
    19. perc: Tóth N. jobboldali szögletét Kiskapusi fejelte kapura, Kövesfalvi már verve volt, de Bekő a gólvonalról fejjel mentett.
    35. perc: Szili jó ütemben indította Galascheket a balszélen, aki átívelt az ötös túlsó sarkára, Sowunmi mellel levette a labdát, amit az érkező Szilveszter 7 m-ről a jobb sarokba lőtt (1-0).
    49. perc: a hosszasan cselezgető, bukdácsoló Simeket a 16-os vonala előtt Szlezák felvágta. A megítélt szabadrúgást Szili a jobb sarokra csavarta, a labda a kapufáról vágódott a hálóba (2-0).
    51. perc: Juhár szerelt a saját 16-osán, majd nagyszerű labdával indította Sowunmit, a csatár rávezette a labdát Kozmára, majd Kabát elé tálalt, aki 10 m-ről a kapu közepébe bombázott (3-0).
    81. perc: Szili cselezgetett a 16-os vonalán keresztbe, majd kapura lőtt, Bíró bravúrral ütötte a mezőnybe a jobb sarokra tartó labdát.
    90. perc: Szili húzott el a jobboldalon, keresztbe ívelt, Pál 8 m-ről kapásból lőtt, Bíró a jobb felső sarokból tornászta ki a labdát.

Enervált játékot hozó, alacsony színvonalú első félidőt követően a Vasas két gyors góllal hamar eldöntötte a három pont sorsát és ezzel megszerezte a PNB-ben a bronzérmet.

2017.02.06, 15:32 (szerk.: 2017.02.06, 15:33)