MTK Hungária - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 3 : 1 19:00

2017.12.07, 13:17
    Budapest, 2000. április 22., szombat (MTI) - Labdarúgó PNB, 28. forduló:

MTK Hungária FC-Zalahús ZTE FC 3-1 (1-1)
    Hungária krt., 1500 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Buzsáky (20.), Kenesei (65. - 11-esből), Gusatu (85.), illetve Szabó II. (36. - 11-esből)
    sárga lap: Schindler (36.), illetve Nagy L. (5.)
    csere: Vörös helyett Komlósi (a szünetben), Madar helyett Kenesei (a szünetben), Schindler helyett Kozma (68.), illetve Szabó II. helyett Bunc (78.), Bonchis helyett Szabó Cs. (86.), Gaál helyett Győri (86.)

20. perc: Elek ívelt középre, Vörös fejjel Buzsáky elé tette a labdát, aki fordulásból 14 m-ről Vlaszák hóna alatt a bal sarokba lőtt (1-0).
    36. perc: Kocsárdi indításánál Szamosi alászaladt a labdának, amivel Sebők a jobb oldalon elviharzott, majd középre gurított az érkező Gaál elé, akit Schindler a tizenhatoson belül fellökött. A megítélt büntetőt Szabó II. a jobbra mozduló Babos mellett a kapu közepébe lőtte (1-1).
    65. perc: Komlósi indította Schindlert, aki az alapvonalnál elhúzta a labdát Strasser mellett, majd feldobta magát. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, amit Kenesei laposan a kapu bal sarkába gurított (2-1).
    85. perc: Illés húzott el a bal szélen, középreívelését Gusatu 6 m-ről látványos mozdulattal, a kapunak háttal állva a jobb sarokba lőtte (3-1).

Az MTK félgőzzel játszott, a lelkesen küzdő zalaegerszegiek ellen.