Siófok FC - Nagykanizsai Olajbányász FC 2 : 0 14:30

2018.08.16, 09:17 (szerk.: 2018.09.13, 16:21)

gólszerző: Lomvutu (19.), Kovács B. (52. - 11-esből)
    kiállítva: Grósz (32.), illetve Horváth (90.)
    sárga lap: Juhász (23.), Kovács B. (43.), Pest R. (88.)

Siófok:
    Bíró - Juhász, Csoknay, Szabadi - Grósz, Kovács B., Pest K., Sallai, Hanák - Lomvutu (Soós, 90.), Pest R. (Bédi, 89.)

Nagykanizsa:
    Kovácsevics - Farkas, Kenéz, Kónya - Szőke (Pulai, 45.), Zahorecz, Agics (Kiss, 57.), Crnomarkovics - Kerekes, Horváth Gy., Marinkovics (Kovács, 58.)

19. perc: A védőkről lepattanó labdára Pest K. érkezett, hét méterről kapura lőtt, Kovácsevicsről a labda Lomvutu elé került, aki 4 m-ről a kapu közepébe passzolt (1-0).
    20. perc: Horváth Gy. lőtt 14 m-ről, Bíró csak másodszorra tudta megfogni a labdát.
    32. perc: Grósz az oldalvonal mellett felrúgta az egyik vendégjátékost, a játékvezető kiállította siófoki középpályást.
    50. perc: Kerekes tört be a 16-oson belülre, már csak Bíró kapussal állt szemben, amikor a védők beérték, és felszabadítottak előle.
    52. perc: Pest R. indította Sallait, aki két védő szorításában a 16-oson belül elesett, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Kovács B. magabiztosan értékesítette. (2-0).
    67. perc: Kónya a 16-oson belülről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé.
    72. perc: Sallai 18 m-es szabadrúgása egy kanizsai védő fején megcsúszott, onnan pedig a bal oldali kapufára vágódott.
    90. perc: Horváth szándékosan szabálytalankodott egy siófokival szemben, ezért ő is a kiállítás sorsára jutott.

A Siófok emberhátránya ellenére minden tekintetben felülmúlta a Nagykanizsát, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot.