Kispest-Honvéd FC - Vác FC-Zollner 5 : 1 18:30

2018.09.01, 13:28 (szerk.: 2018.09.13, 16:53)
    Az MTI szerint Borgulya helyett Lóczi kapott lapot, a Nemzeti Sport viszont Borgulyának adja.

2018.09.01, 13:27
    Budapest, 1999. szeptember 10., péntek (MTI) - A labdarúgó PNB 5. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - Vác FC-Zollner 5-1 (2-1)

Bozsik-stadion, 2500 néző, V: Sóthy
    gólszerzők: Szekér (4.), Wukovics (35., 52), Szabó T. (79.), Hercegfalvi (81.) illetve Rob (17.)
    sárga lap: Plókai (37.), Lóczi (60.), Szekér (63.), illetve Bábik (27.), Boda (60.), Sipeki (61)
    csere: Piroska helyett Lóczi (57.), Borgulya helyett Hercegfalvi (65.), Bánföldi helyett Fehér Cs. (81.), illetve Kovács P. helyett Sipeki (60.), Vitelki helyett Füle (78.), Vojtekovszki helyett Szoboszlai (78.)

Kispest:
    Vezér - Téger - Plókai, Medgyesi - Dubecz, Bánföldi, Szekér, Szabó T., Piroska - Borgulya, Wukovics

Vác:
    Szabó Cs. - Nagy T. - Kádár, Boda - Vojtekovszki, Vitelki, Kovács P., Bábik, Vén - Ivitz, Rob

4. perc: Piroska jobboldali szögletét az előrehúzódó Szekér 5 m-ről fejelte a váci kapuba (1-0).
    13. perc: Vén beadása után Kádár 5 m-ről fejelt a jobb felső sarok mellé.
    17. perc: Gyors vendégtámadás végén egy jobboldali beadást Rob fejelt 6 m-ről a jobb alsó sarokba (1-1).
    35. perc: Wukovics szerzett labdát a váciak 16-osa és az oldalvonal között, Borgulyához passzolt, aki az alapvonalig cselezett, majd laposan középre gurított, és Wukovics 5 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (2-1).
    37. perc: Plókai buktatta Ivitzet a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Nagy T. lőtte félmagasan a jobb oldala felé, Vezér azonban bravúrral hárított.

A gyors vezető gól után a kispestiek visszavettek az iramból, Vác ezt kihasználva egyenlített. Az ezután következő unalmas mezőnyjátékot Wukovics szép egyéni megmozdulása és gólja törte meg, amellyel a szünetben megérdemelten vezetett a Kispest.

52. perc: Dubecz jobboldali beadása után Wukovics 5 m-ről csúsztatta a labdát a kapuba (3-1).
    68. perc: Wukovics indult a leshatárról, egyedül vezette a labdát a váci kapura, majd lövés helyett önzetlenül Hercegfalvihoz passzolt, aki 2 m-re az üres kaputól rálépett a labdára, és elesett.
    79. perc: Herczegfalvi forgolódott a vendégek 16-osán belül, majd Szabó T. elé továbbított, aki 14 m-ről a kapu közepébe lőtt (4-1).
    81. perc: Jobboldali beadást követően Szabó Cs. röviden ütötte ki a labdát, Hercegfalvi pedig 15 m-ről kilőtte a bal felső sarkot (5-1).

A második félidőben a Kispest egy percnyi esélyt sem adott fokozatosan elfáradó ellenfelének és látványos akciókkal szórakoztatta közönségét.