Dunaferr SE - Újpest FC 4 : 0 17:00

2018.09.13, 13:21 (szerk.: 2018.09.13, 17:23)
    Az mti nem jelzi Kerényi lapját, a Nemzeti Sport viszont igen.

2018.09.13, 13:20
    Dunaújváros, 1999. augusztus 15., vasárnap (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

Dunaferr SE-Újpest FC 4-0 (2-0)

Dunaújváros, 7000 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerzők: Nicsenko (8.), Rósa H. (18.), Zavadszky (64., 77.)
    sárga lap: Nicsenko (50.), illetve Kopunovics (29.), Kovács B. (71.), Szlezák (77.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel (Tököli, 60.), Rósa H. (Komódi, a szünetben) - Orosz, Nicsenko

Újpest:
    Bíró - Tamási, Némedi, Szlezák - Kovács B., Csillag (Kerényi, 70.), Szélesi, Kiskapusi, Tóth N. (Szabó Z., 58.) - Kovács Z., Kopunovics (Terjék, a szünetben)

8. perc: Kiss Gy. ívelt a 16-os jobb oldali sarkáról keresztbe, pontosan Oroszhoz, aki az ötösről lefejelte a labdát a berobbanó Nicsenko elé, és a csatár 2 méterről a kapuba vágta (1-0).
    14. perc: Orosz baloldali beadását ezúttal Lengyel fejelte Nicsenkóhoz, aki estében 5 méterről a felső lécet találta el.
    18. perc: Oroszt buktatta Szlezák középen a 16-os előtt, a megítélt szabadrúgást Rósa nagy erővel vágta a kapu bal oldalába (2-0).
    30. perc: Kiss Gy. szögletéből Orosz fejelt kapura, de Bíró magához ölelte a labdát.
    55. perc: Zavadszky jobb oldalról ívelt középre, az üresen álló Lengyel kapásból, 10 méterről fölé bombázott.
    64. perc: Komódi az újpesti térfél közepéről remekül indította Oroszt a balösszekötő helyén, a 200. bajnoki mérkőzését játszó csatár ballal, 15 méterről lőtt, Bíró bravúrral védett, de a kipattanó labdát Zavadszky egyből, 17 méterről a jobb alsó sarokba vágta (3-0).
    77. perc: Kiss Gy. húzott el a bal oldalon, pontos beadását Zavadszky 7 méterről zavartalanul fejelhette a bal alsó sarokba (4-0).
    79. perc: Nicsenko keresztlabdájával Tököli egyedül törhetett kapura, de 16 méteres lövését Bíró bravúrral szögletre hárította.
    86. perc: Zavadszky 20 méterről, ballal szinte "szétforgácsolta" a felső kapufát.

A kupában, illetve a bajnokságban rosszul rajtoló két csapat párharcában egyértelmű volt a Dunaújváros fölénye, így akár még súlyosabb vereséget is mérhetett volna nagynevű ellenfelére.