Győri ETO FC - Diósgyőri FC 4 : 0 17:00

2018.09.13, 11:32 (szerk.: 2018.09.13, 17:13)
    Az MTI szerint Szakos is kapott lapot, a Nemzeti Sport viszont nem jelzi.

2018.09.13, 11:32
    Győr, 1999. augusztus 14., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

Győri ETO FC-Diósgyőri FC 4-0 (1-0)

Győr, 5000 néző, V: Kiss B.
    gólszerzők: Vayer (18.), Herczeg (55.), Szarvas (73.), Csiszár (89.)
    sárga lap: Vámosi (53.), Nagy L. (65.), Szarvas (72.), illetve Szakos (23.)

Győr:
    Posza - Bognár, Vámosi, Stark, Vasas - Baumgartner (Nagy L., 59.), Csiszár, Rósa, Vayer - Herczeg, Markovics (Szarvas, 59.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Szakos (Barva, 38.), Timkó, Hompoth, Kovács T. - Páling, Radu, Filipovics (Kunzo, 80.), Kákóczki (Dukon, 64.) - Frunza, Raican

3. perc: diósgyőri támadás után Radu 6 m-ről, kapásból nem sokkal lőtt fölé.
    12. perc: Baumgartner jobboldali beadásából Herczeg 6 m-ről a balkapufa mellé küldte a labdát.
    18. perc: Csiszár indításával Vayer lefutotta a védőket, s 10 m-ről a kimozduló Nagy Z. mellett a bal sarokba lőtt (1-0).
    35. perc: Vasas 22 m-es szabadrúgása zúgott el a kapu fölött.
    55. perc: Timkó röviden fejelte haza a labdát, amelyre Herczeg rácsapott, s 15 m-ről a kifutó kapus fölött a háló jobb oldalába emelt (2-0).
    70. perc: szép győri támadás végén Herczeg 12 m-es lövése keresztben elsuhant a kapu előtt.
    73. perc: a diósgyőri 16-osnál Szarvas lecsapott egy labdára, kicselezte a kifutó Nagy Z.-t, majd közelről a hálóba lőtt (3-0).
    89. Rósa baloldali szögletéből Csiszár 5 m-ről fejelt a hálóba (4-0).

Az első félidőben még egyenrangú ellenfél volt a Diósgyőr, a szünet utáni jó játékával azonban az ETO ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte a mérkőzést.