Budapesti VSC-Zugló FC - Diósgyőri FC 1 : 3 17:00

2018.09.15, 12:23 (szerk.: 2018.09.15, 13:55)
    Az MTI nem jelzi Usvat lapját, a Nezeti Sport viszont igen.

2018.09.15, 12:23
    Budapest, 1999. június 16., szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Diósgyőri FC 1-3 (0-0)

Szőnyi út, 2000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Kovács T. (82. - öngól), illetve Téger (50., 68.), Ternován (52.)
    sárga lap: Forrai (42.), Vincze Z. (60.), illetve Lipták (14.)
    csere: Csillag helyett Rósa D. (62.), Szilágyi helyett Bajics (74.), illetve Domokos helyett Ternován (a szünetben), Buliga helyett Buzás (68.), Ternován helyett Varga (87.)

BVSC:
    Rott - Balogh Z., Gelbmann, Forrai, Vincze Z. - Csillag, Polonkai, Détári, Usvat - Szilágyi, Aubel

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Takács, Szmiljanics, Kovács T. - Domokos, Lipták, Téger, Kiser, Buliga - Szabó T., Egressy

6. perc: Usvat jó átadásával Aubel került helyzetbe, de a csatár lövését Nagy Z. szögletre hárította.
    16. perc: Vincze Z. remekül ugratta ki Détárit, de a tapasztalt játékos 8 m-ről, középről a kivetődő kapusba lőtt.
    21. perc: Korszerű diósgyőri támadás végén Egressy lőhetett középről, 12 m-ről, a labda a keresztező Forrai lábáról pattant az alapvonalon túlra.
    25. perc: A diósgyőri kaputól 14 m-re, középen az egyedülálló Aubel elé pattant a labda, a hazai csatár azonban fölé bombázott.
    31. perc: Egressy fejelt vissza Szmiljanics elé, ám a diósgyőri védő 7 m-ről, gyengén Rott kezébe emelte a labdát.
    46. perc: Détári egy szöglet után 6 m-ről, középről a léc fölé vágta az elébe pattanó labdát.
    50. perc: Egressy lépett ki egyedül a bal oldalon, pontosan adott középre, s Téger 7 m-ről a bal felső sarokba lőtt (0-1)
    52. perc: Sakk-matt helyzetet dolgoztak ki a diósgyőriek, melynek végén Ternován jobbról, 7 m-ről a hosszú alsó sarokba emelt (0-2).
    68. perc: Hasonlóan az első diósgyőri találathoz ismét Téger volt eredményes: ezúttal Buzás bal oldali beadása után három lépésről pofozta a labdát a hazaiak kapujába (0-3).
    79. perc: Rósa D. jobbról, éles szögből, 8 m-ről a bal kapufát találta el.
    82. perc: Vincze Z. bal oldai beadásából Kovács T. 4 m-ről a saját kapujába talpalta a labdát, öngól (1-3).

A második félidőben kockáztató, a támadásokat erőltető, és így kinyíló védelmű hazaiakat eredményesen kontrázták le a diósgyőriek, akik így biztos győzelmet arattak. Vereségével a BVSC elbúcsúzott a élvonaltól.