Balaton TV-Siófok - Budapesti VSC-Zugló FC 0 : 1 17:00

2018.09.22, 11:53 (szerk.: 2019.01.23, 15:35)
    Az MTI nem jelzi Szilágyi lapját, a Nemzeti Sport viszont igen.

2018.09.22, 11:52
    Siófok, 1999. június 12., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 33. fordulójában:

Balaton TV-Siófok - BVSC-Zugló FC 0-1 (0-0)

Siófok, 1500 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerző: Usvat (77.)
    sárga lap: Juhász (15.), illetve Forrai (70.), Gelbman (72.), Pomper (83.)

Siófok:
    Posza - Juhász - Bimbó, Sallai, László - Soós (Kun 79.), Győri (Kovács B. 29.), Pest K., Perger - Ördög, Lukács (Csoknyay 65.)

BVSC:
    Rott - Pomper, Forrai, Balogh, Szilágyi (Bozsik 88.) - Aubel (Szegletes 86.), Csillag, Gelbman (Rósa 75.), Détári - Usvat, Vincze

17. perc: Usvat veszélyes és pattogató lövését nagy bravúrral hárította Posza.
    18. perc: Soós beadását Ördög lekezelte és a kapu torkából fölé bombázott.
    20. perc: Détári lapos lövését védte a siófoki kapus.
    23. perc: Soós teljesen tisztára játszotta magát, de az ötösről a kifutó Rottba lőtt.
    28. perc: Sallai 20 m-es hatalmas lövése adott munkát Rottnak, aki fölé ütötte a labdát.
    30. perc: Soós 100 százalékos helyzetben a kapu mellé gurított.
    50. perc: Ördög a kifutó kapus mellett az ötösről fölé emelt.
    60. perc: Usvat alig lőtt mellé egy kecsegtető helyzetben.
    62. perc: Détári gólba tartó labdáját László a léc alól fejelte szögletre.
    65. perc: Kovács B. 16 m-ről alig lőtt fölé.
    77. perc: A BVSC kontratámadása után a védők röviden szabadítottak fel, a labda Usvathoz került, aki 8 m-ről a jobb alsó sarokba gurított (0-1).

A mérkőzést végig irányító, helyzetek sokaságát megteremtő és kihagyó hazai csapat mélyen tudása alatt szerepelt. A fővárosi csapat megérdemelten győzött.