Kispest-Honvéd FC - Győri ETO FC 4 : 0 17:00

2018.11.24, 20:13
    Budapest, 1999. május 22. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 31. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - Győri ETO FC 4-0 (1-0)

Bozsik-stadion, 1000 néző, V: Piller

gólszerzők: Plókai (45.), Borgulya (53., 59.), Hercegfalvi (89.)
    kiállítva: Somogyi (44.)
    sárga lap: Plókai (15.), Borgulya (43.), Schultz (61.), Pintér (79.), Hercegfalvi (89.), illetve Csiszár (81.)

Kispest:
    Vezér - Schultz, Plókai, Hungler, Gabala - Dubecz, Némethy (Pintér, 62.), Bánföldi, Lóczi (Hercegfalvi, 82.) - Borgulya, Kabát

Győr:
    Molnár - Lakos - Bognár (Erős, 70.), Stark - Csiszár, Csató S., Somogyi, Salagean - Szarvas (Böjte, 63.), Balla M. (Oross, 63.), Vayer

A zuhogó eső miatt félórás késéssel kezdődött a találkozó.

5. perc: Somogyi passzolt Vayerhez, aki egy csel után 15 m-ről kapura lőtt. A Vezérről kipattanó labdát Balla a kapuba gurította, de Piller játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.
    13. perc: Lóczi futott el a bal oldalon, középre adott, az érkező Borgulya belepöckölt a labdába, ami a jobb kapufát érintve hagyta el a pályát.
    25. perc: Borgulya a győri 16-osnál szépen emelte át Lakost, majd kapásból lőtt. A labda Molnár kapus alatt még átcsúszott, de a vizes talajon a gólvonaltól fél méterre leragadt.
    31. perc: Dubecz jobboldali beadására jól érkezett Plókai, aki a győri kapust megelőzve fejjel kapufára csúsztatott.
    44. perc: Somogyi Lóczi durva buktatásáért piros lapot kapott.
    45. perc: Plókai 25 m-ről végzett el szabadrúgást, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. (1-0).
    53. perc: Dubecz jobb oldalról ívelt középre, az üresen álló Borgulya szépen fejelt a győri kapuba (2-0).
    59. perc: Ismét Borgulya volt eredményes. Ezúttal Dubecz a középpályáról indította a csatárt, aki egyedül húzott kapura, majd 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt (3-0).
    89. perc: Egy jobb oldali beadásra Hercegfalvi érkezett, fejese a felső lécről a gólvonal mögé pattant (4-0).

A győri csapat csak az első negyedórában volt veszélyes, azután kevés helyzetet alakított ki. A Kispestnek az egész találkozó során sok lehetősége akadt, Somogyi kiállítása után, a második félidőben pedig egyértelműen fölényben játszott.