Dunaferr SE - Győri ETO FC 0 : 0 17:00

1. avatar: Longinus
    2018.12.19, 10:19
    képNicsenko a labdával és Lengyel támadja a győriek kapuját, balra Csató jobbra Lakos védekezik. Kép: Dunaújvárosi Hírlap archívuma

2018.12.18, 13:17
    Dunaújváros, 1999. május 8. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

Dunaferr SE - Győri ETO FC 0-0

Dunaújváros, 3000 néző, V: Sóthy
    kiállítva: Salagean (80.)
    sárga lap: Ja:kl (28.), illetve Csató (14.), Somogyi (28.), Bognár (61.), Salagean (70., 80.)

Dunaferr:
    Bita - Éger, Salamon, Milovanovics (Jeremejev 83.) - Zavadszky, Ja:kl, Lengyel, Tököli, Rósa - Nagy T., Nicsenko

Győr:
    Molnár L. - Bognár, Lakos, Stark - Csiszár, Csató, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Oross (Balla 79.), Vayer (Szarvas 67. - Böjte 81.)

1. perc: Zavadszky jobboldali beadását Lengyel tette Tököli elé, ő 10 m-ről a hálóba emelt, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt.
    20. perc: Csiszár 20 m-es lövését védte Bita.
    26. perc: Salagean éles szögből ballal kapura küldte a labdát, de Bita hárított.
    34. perc: Rósa 18 m-ről a bal alsó sarok mellé lőtt
    40. perc: Kapu előtti kavarodásnál Nagy T. elé pattant a labda, aki a kapuba gurított, de Sóthy ezt is érvénytelenítette les címén.
    43. perc: Nagy T. - Tököli kényszerítőzés után Nagy 10 m-ről lőtt, Molnár vetődve bravúrral hárított.
    53. perc: Oross játszott vissza Salagean elé, a győri középpályás 12 m-ről óriási helyzetben fölé bombázott.
    59. perc: Nagy T. indította a középen kiugró Nicsenkót, aki bár sokat kivárt, mégis el tudta gurítani a labdát a vetődő Molnár L. mellett, ám a visszafutó Lakosról kipattant a labda. Lengyel ismételhetett, de újra a győri középhátvéd állta útját a lövésnek.
    67. perc: Baumgartner baloldali beadását Bita Oross feje elől ütötte ki, 6 m-re a dunaújvárosi kaputól.
    68. perc: Lengyel jobbról ívelt keresztbe, Nicsenko 5 m-ről fejjel nem találta el a kaput.
    80. perc: Salagean rosszütemű becsúszó szerelése után megkapta második sárga lapját, így tíz főre fogyatkozott a győri gárda. A megítélt szabadrúgást Lengyel ívelte középre, Nicsenko 8 m-ről fölé fejelte.

Mindkét csapat mélyen tudása alatt szerepelt, mert a most mutatott teljesítényükkel aligha tartoznának az "elitbe".