Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Videoton FC Fehérvár 4 : 2 18:00

2018.12.28, 17:32
    Zalaegerszeg, 1999. május 5. szerda (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 28. fordulójában:

Zalahús ZTE FC - Videoton FC Fehérvár 4-2 (1-1)

Zalaegerszeg, 6000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Ferenczi (26., 54., 78.), Arany (76.), illetve Zsivótczky (44., 70.)
    kiállítva: László (90.)
    sárga lap: Sebők (39.), Casoltan (75.), illetve Bobori (70.), Csordás (75.), Kuttor (83.)

Zalaegerszeg:
    Vlaszák - Csóka, Szabó I., Filó - Babati, Molnár B. (Strasser, 82.), Szabó II., Casoltan (Németh, 87.) - Sebők - Ferenczi, Kámán (Arany, 67.)

Videoton:
    Milinte - Petrics, László, Schindler - Szalai (Mester, 14., Csordás, 75.), Nagy (Kiss, 28.), Kuttor, Horváth Cs., Zsivóczky - Bobory, Róth

22. perc: Szabó II. szabadrúgását Filó az ötösről fejelte a léc fölé.
    26. perc: Casoltan indította Ferenczit, aki kilépett a vendégvédők közül, és 7 méterről a hosszúsarokba lőtt (1-0).
    44. perc: Zsivóczky 22 m-es szabadrúgása a sorfalon megpattanva az elmozduló Vlaszák mellett a kapuba hullott (1-1).
    54. perc: Szabó II. indította Ferenczit, aki kilépett a fehérvári védők közül, és 10 méterről a hosszúsarokba gurított (2-1).
    70. perc: Egy szórványos vendégakció végén Kiss tálalt Zsivóczky elé, aki 7 méterről lőtt a kapuba (2-2).
    76. perc: Szabó II. szögletét Arany fejelte kapura, a labda Milintéről ismét a ZTE játékosa elé került, aki közelről a léc alá bombázott (3-2).
    78. perc: Arany indította Sebőköt, aki kapura húzott, majd 17 méterről kapura lőtt, a Milintéről kipattanó labdát Ferenczi öt méterről lőtte a kapuba (4-2).
    90. perc: Sebők ugrott ki, László a 16-os vonalán buktatta, a játékvezető kiállította a Videoton játékosát. A megítélt szabadrúgást Sebők lőtte kapura, de Milinte nagy bravúrral hárított.

A ZTE végig többet kezdeményezett a találkozón, és a második félidőben játékban és eredményességben is a Videoton fölé nőtt.