Vác FC-Zollner - Ferencvárosi TC 1 : 1 19:00

2018.12.28, 19:00
    Vác, 1999. május 5. szerda (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 28. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Ferencvárosi TC 1-1 (1-1)

Vác, 6000 néző, V: Kiss G.
    gólszerzők: Schwarcz (17.), illetve Kulcsár (38.)
    kiállítva: Sipeki (86.)
    sárga lap: Schwarcz (33.), Nyikos (51.), Sipeki (56., 86.), illetve Jagodics (11.), Mátyus (86.)
    cserék: Nyikos helyett Bábik (79.), Vén helyett Sipeki (a szünetben), Andrássy helyett Rob (59.), illetve Szűcs helyett Kovács B. (86.), Bükszegi helyett Eszenyi (73.)

Vác:
    Hámori - Lévai, Nagy T., Nyikos - Vojtekovszki, Schwarcz, Vén, Romanek - Andrássy, Füle, Horváth

Ferencváros:
    Vámos - Telek - Vámosi, Jagodics, Mátyus - Szűcs, Nyilas, Vincze, Füzi - Kulcsár, Bükszegi

3. perc: Vincze távoli lövése centiméterekkel kerülte el Hámori kapuját.
    17. perc: Vén a jobbösszekötő helyéről végzett el szabadrúgást. Beívelésére a szabadon hagyott Schwarcz indult, s 7 méterről a hosszú sarokba fejelt (1-0).
    34. perc: Vincze 30 méterről kapura nyesett egy szabadrúgást, Hámori csak kiütni tudta a labdát.
    38. perc: Füzi beadására Kulcsár érkezett, s a kapu bal oldalába fejelt (1-1).
    48. perc: Bükszegi bal oldalról, éles szögből leadott lövését Nyikos a gólvonalról vágta ki.
    50. perc: Nyikos szabálytalanságát követően büntetőhöz jutott azFTC. Nyilas az egykori váci játékos lőtte a 11-est, de a kapu jobb oldalába tartó labdát Hámori kiütötte.
    76. perc: Vojtekovszki jobb oldali szögletét Lévai csúsztatta kapura, a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret.
    85. perc: Horváth beadását Vojtekovszki a kapura továbbította, Vámos azonban nagy bravúrral védett.
    86. perc: Sipeki második sárga lapját kapta, amikor Mátyussal kakaskodott.

Nagy lendülettel kezdett a Ferencváros, de a zöld-fehérek egyik védelmi hibáját kihasználva mégis a Vác szerzett vezetést. Miután a vendégek középpályás sora jelentősen feljavult, Kulcsárnak sikerült megszereznie csapata egyenlítő gólját. Ezt
    követően a Ferencváros négy kapufát lőtt (ebből hármat a második félidő közepén gyors egymásutánban Vincze), és egy büntetőt is kihagyott, így döntetlenre végződött a mérkőzés.