Győri ETO FC - Nyírség-Spartacus FC 0 : 1 19:00

2018.12.28, 18:42 (szerk.: 2019.01.23, 15:43)
    Az MTI nem jelzi Somogyi lapját, a Nemzeti Sport viszont igen.

2018.12.28, 18:42
    Győr, 1999. május 5. szerda (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 28. fordulójában:

Győri ETO FC - Nyírség-Spartacus FC 0-1 (0-0)

Győr, 7000 néző, V: Arany
    gólszerző: Ács (69.)
    sárga lap: Salagean (55.), Balla (63.), illetve Azoitei (73.), Celecki (92.)
    cserék: Lazar helyett Vayer (46.), Oros helyett Szarvas (58.), Korsós helyett Csató (70.), illetve Kirchmayer helyett Azoitei (56.), Karkusz helyett László (75.), Baranyi helyett Szabó (91.)

Győr:
    Molnár - Korsós, Lakos, Stark - Baumgartner, Csiszár, Somogyi, Salagean - Oross, Balla, Lazar

Nyíregyháza:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy, Kiss - Novák, Kondora, Karkusz, Gönc - Baranyi, Kirchmayer

4. perc: Kirchmayer a győri térfél közepéről ívelt be szabadrúgást Molnár kapuja elé az üresen álló Szatkének, aki 6 méterről, senkitől sem zavarva a bal kapufa mellé fejelt.
    16. perc: Az előre törő Stark 30 méterről lövésre szánta el magát, de Celeszki menteni tudott.
    22. perc: Kondora 25 méterről végzett el szabadrúgást, hatalmas lövése a jobb kapufáról pattant vissza a lesen álló Baranyi elé, aki már hiába lőtt a győri kapuba.
    28. perc: Somogyi a 16-osa sarkáról szabadrúgásból célozhatta meg a vendégek kapuját, de Celeszki magabiztosan védett.
    37. perc: Csiszár tört előre a nyíregyházi 16-osig, jobblábas lövése azonban elkerülte Celeszki kapuját.
    40. perc: Kirchmayer végzett el szögletet a jobb oldalról, beadását az érkező Nagy 6 méterről az oldalhálóba lőtte.
    47. perc: Somogyi jobboldali szögletét a frissen beállt Vayer alig fejelte a kapu fölé.
    53. perc: Újabb Somogyi-szöglet a jobb oldalról, amit a nyíregyházi védők a befutó Csiszár elé fejeltek, de a győri középpályás 14 m-ről nem találta el a kaput.
    69. perc: Kondora kiugratta a jobb oldalon az előretörő Ácsot, aki 12 m-ről nehéz szögből a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).
    77. perc: 20 m-ről végezhetett el szabadrúgást Szarvas, csavart labdája azonban elkerülte a felső lécet.
    83. perc: Kondora lábában volt a Nyíregyháza második gólja, de Azoitei átadását 10 m-ről mellé lőtte a vendégcsapat játékosa.

Meglepetés Győrött: az elképzelés nélkül és formán kívül játszó hazaiak egygólos vereséget szenvedtek a lelkesen játszó nyíregyháziaktól.