Kispest-Honvéd FC - Balaton TV-Siófok 3 : 0 18:00

2018.12.30, 14:46
    Budapest, 1999. április 30., péntek (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 27. fordulójában:

Kispest-Honvéd FC - Balaton TV-Siófok 3-0 (2-0)

Bozsik-stadion, 1500 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Borgulya (10.), Gabala (37.), Kabát (76.)
    sárga lap: Borgulya (9.), Csábi (57.), illetve Csoknay (10.), Kovács (45.), Pest K. (57.)

Kispest:
    Vezér - Hungler, Medgyesi, Plókai, Csábi - Dubecz, Gabala (Lóczi, a szünetben), Zováth - Borgulya (Hercegfalvi, 89.) - Csertői (Bánföldi, 81.), Kabát

Siófok:
    Posza - Soós (Szabadi, 69.), Bimbó, Csoknay - László, Pest K., Kovács, Sallai, Kun (Perger, a szünetben) - Bozsér, Lukács

7. perc: Borgulya lábát Soós húzta el a 16-oson belül, Bukovics játékvezető a 11-es pontra mutatott. Borgulya középre tartó lövését Posza a kapu fölé ütötte.
    10. perc: Csábi szöglettel felérő bedobása a siófoki kapu elé szállt, Borgulya 10 m-ről a jobb alsó sarokba csúsztatott (1-0).
    12. perc: Borgulya szöglete után Plókai 6 m-ről fejelt kapura, Posza bravúros mozdulattal mentett.
    23. perc: Csertői labdájával Borgulya lépett ki a siófoki védők közül, Posza kivetődött elé, a támadó 14 m-ről a kapu mellé emelt.
    37. perc: Borgulya futott el a bal oldalon, középre lőtte a labdát, a siófoki védők röviden szabadítottak fel, a labda Gabala elé pattant és ő 13 m-ről a kapu közepébe bombázott (2-0).
    38. perc: Sallai vezette a labdát a kispesti kapu irányába, és mivel senki sem zavarta, 20 m-ről a kaputól lövésre szánta el magát, a labda alig kerülte el a kaput.

A szünetben a második kispesti gól szerzője, Gabala rosszul lett, helyette Lóczi lépett pályára.

47. perc: Kovács szöglete után a berobbanó Bozsér 10 m-ről alig fejelt fölé.
    76. perc: Borgulya ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, Kabát 11 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát (3-0).

A nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen a kispesti csapat első félidei jobb teljesítményének köszönhetően megérdemelten győzte le a bátortalanul és elképzelés nélkül játszó siófokiakat.