MTK Hungária - Haladás-Milos 2 : 4 19:00

1. avatar: fgymat
    2019.01.24, 08:46
    SÁRGA LAP: Molnár (Kovács feltartásáért) a 29., Szamosi (Bonchis buktatásáért) az 52., Nagy Cs. (Orosz buktatásáért) a 70., Preisinger és Balog Cs. (kakaskodásért) a 73., Takács (időhúzásért) a 76., Halmai (reklamálásért) a 80. percben

Nemzeti Sport
    1999.04.25.

2018.12.31, 16:49
    Az MTI nem jelzi Balog lapját.

3. avatar: magyarfutball.hu
    Budapest, 1999. április 24. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

MTK Hungária FC - Haladás-Milos 2-4 (0-1)

Hungária krt., 2000 néző, V: Kiss G.
    gólszerzők: Preisinger (64., 90.), illetve Horváth (14.), Kovács (48.), Tóth P. (80.), Bonchis (83.)
    kiállítva: Molnár (82.)
    sárga lap: Molnár (29., 82.), Szamosi (60.), Preisinger (73.), Halmai (80.), illetve Nagy (70.), Takács (76.)
    cserék: Babos Á. helyett Erős (a szünetben), Szamosi helyett Preisinger (60.), Orosz helyett Kovacsics (71.), illetve Kovács helyett Nagy (57.), Jakoba helyett Vidóczi (71.), Tóth M. helyett Kocsis (84.)

MTK:
    Babos G. - Szekér - Molnár, Lőrincz, Szamosi - Babos Á., Halmai, Illés, Madar - Kenesei, Orosz

Haladás:
    Takács - Balog, Zugor, Balassa, Horváth A. - Tóth P., Jakoba, Tóth M., Bonchis - Kovács S., Jovanovics

1. perc: Kenesei lépett ki a lesre játszó szombathelyi védők közül, Takács a 16-os vonaláig kifutva lábbal mentett előle, a labda Madarhoz pattant, aki 25 m-ről az üres kapu mellé ívelt.
    10. perc: Orosz kényszerítőzött Keneseivel, majd a visszakapott labdát 7 m-ről tiszta helyzetből mellé lőtte.
    14. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Haladás, 25 m-re az MTK kapujától. Balassa legurítása után Horváth lövése megpattant a sorfalon, és a kint álló Babos G. fölött a kapu közepébe hullott (0-1). Az MTK 531 perc után kapott megint gólt. Legutóbb március 6-án, hét héttel ezelőtt a 19. fordulóban a Vác talált be a listavezető kapujába.
    26. perc: Kenesei ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, Lőrincz 3 m-ről alig fejelt fölé.
    36. perc: Babos Á. jól húzott el a jobb oldalon, beadását Halmai 7 m-ről a kapu mellé csúsztatta.
    48. perc: Jovanovics jó csellel húzott el a jobb szélen, laposan középre lőtt, Kovács 5 m-re a kaputól belepiszkált a labdába, ami Babos G. lábai között a kapu közepébe gurult (0-2).
    64. perc: Madar ívelt át balról a hosszú oldalra, Kenesei visszafejelte a labdát és a 4 perccel korábban beállt Preisinger 10 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (1-2).
    71. perc: Szekér 24 m-ről váratlanul lőtt, a labda centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot.
    80. perc: Horváth Molnár mellett talpalta tovább a labdát, Kiss G. nem fújt, Tóth P. rávezette a labdát Babos G.-re és a kapus mellett higgadtan a kapu közepébe helyezett (1-3).
    82. perc: Molnár rátartott Tóth M. lábára, amiért megkapta második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott.
    83. perc: Madar rosszul adott haza, Bonchis lecsapott a labdára, elhúzott Babos mellett és 10 m-ről az üres kapuba gurított (1-4).
    85. perc: Jovanovics lépett ki az MTK-védők közül, de 15 m-ről a kapufát találta el.
    90. Ide-oda pattogott a labda a szombathelyi 16-oson belül, a leggyorsabban Preisinger eszmélt és 14 m-ről a kapuba bombázott (2-4).

A helyzetek alapján az MTK-nak gólokkal kellett volna megnyernie a mérkőzést, a szombathelyiek mindössze ötször lépték át a hazaiak térfelét, ebből négyszer gólt szereztek és ennek köszönhetik győzelmüket.