Vác FC-Zollner - Győri ETO FC 1 : 0 19:00

2019.01.01, 16:36
    Vác, 1999. április 18., vasárnap (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 25. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Győri ETO FC 1-0 (1-0)
    Vác, 1500 néző, V: Juhos

gólszerző: Sipeki (26.)
    sárga lap: Romanek (11.), Vitelki (39.), illetve Böjte (32.), Csiszár (42.)
    cserék: Rob helyett Andrássy (a szünetben), Sipeki helyett Bábik (73.), Füle helyett Kovács P. (57.), illetve Bognár helyett Szarvas (82.), Sütöri helyett Lazar (64.), Csiszár helyett Zahorán (90.)

Vác:
    Hámori - Nagy T. - Lévai, Kasza - Rob, Sipeki, Schwarcz, Romanek, Vitelki - Füle, Horváth P.

Győr:
    Molnár L. - Korsós, Böjte, Stark - Bognár, Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Sütöri, Vayer

26. perc: Egy szabadrúgást követően Molnár a mezőnybe ütötte a labdát, Sipeki 18 m-ről nagy erővel kapásból a kapu bal oldalába lőtt (1-0).
    32. perc: Rob Nagy T.-t indította, s a váci hátvéd jobb belsővel centiméterekkel a vendégek kapuja mellé emelt.
    41. perc: Salagean tört kapura, Lévai próbálta megállítani, ám becsúszó szerelését Juhos játékvezető szabálytalannak látta. A megítélt büntetőt Somogyi lőtte, Hámori azonban bravúros mozdulattal kiütötte a labdát.
    50. perc: Ezúttal a hazaiak hagytak ki egy 11-est. Böjte Andrássyt buktatta a büntetőterületen belül. Füle lövését Molnár védte.
    54. perc: Sipeki tört be a győri 16-oson belülre, 12 m-ről erős lövést eresztett meg, ám Molnár ezúttal is remekül védett.
    74. perc: Az ügyetlenkedő váci védők között a csereként beállt Lazarhoz került a labda, 10 m-es lövését lábbal védte Hámori.
    82. perc: Kasza levette a labdát a győri kapu előterében, de jobbra kicsit kisodródva lőtt, ám Böjtét találta telibe.

Az első perctől kezdve nagy erővel támadott a Vác, fél órán belül meg is szerezték a vezetést a hazaiak. Ezután nyílt volt a küzdelem, tíz percen belül mindkét csapat kihagyott egy-egy büntetőt. A mérkőzés hajrájában egyre többet rohamozott a vendégcsapat, ám a győri támadók gyámoltalanok voltak a kapu előtt, s nem sikerült változtatniuk az eredményen.