helyszín : Pozsony, Tehelné Pole Stadion
játékvezető : Colombo Claude (Franciaország)
  3. Nemzeti Sport: 19.462
  4. nso.hu: 20.000
  5. MTI: 22.000
  1. sárga lap 19' Sebők József
    57' Dzúrik Peter sárga lap
    82' Karhan Miroslav sárga lap
    sárga lap 82' Dombi Tibor
    sárga lap 90' Tóth Norbert

2019.01.23, 15:12
    Másnapi Nemzeti Sport címlap

2015.02.14, 08:38
    Kint voltam, meccs után kozapor hullott ránk a stadionon kívülről. A magyar szektor felé menet volt egy kis büfés asztal. Mindenki ott evett először pénzért majd miután a bufes agyon lett verve, ingyen...

3. avatar: magyarfutball.hu
    2014.03.03, 17:15 (szerk.: 2017.09.14, 19:18)
    Kedden délelőtt elutazott Tatáról a magyar labdarúgó-válogatott a szerdán Pozsonyban sorra kerülő, Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtező mérkőzésre.

Bicskei Bertalan szövetségi kapitány az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a keretéből két játékos - Madar Csaba és Szamosi Tamás - itthon maradt, így 21 labdarúgó utazott a szenci szálláshelyre.

via:

4. avatar: fgymat
    2013.05.19, 22:53 (szerk.: 2017.09.14, 19:26)
    Labdarúgás - Szlovákia-Magyarország, Eb-selejtező

Gyuricza Róbert és Spiller István az MTI kiküldött munkatársai jelentik:

ld: Pozsony, 1999. március 31., szerda (MTI) - Szerdán két órával a Szlovákia elleni labdarúgó Európa-bajnoki selejtező kezdete előtt, 16 órakor érkezett meg a magyar válogatott a pozsonyi Slovan-stadionba.

Bicskei Bertalan játékosai még egyszer megvizsgálták a pálya talaját, majd az öltözőbe vonultak.

A magyar szurkolókat szállító buszok 16.30 órakor érkeztek meg a stadion mellett kialakított védett parkolóba. A szlovák és a magyar drukkereket a rendezők jól elkülönítették egymástól, a stadion két végében helyezték el őket. Mielőtt a magyarok a szektorukba vonultak, szócsatát vívtak a helyi rendőrökkel, komolyabb incidensre azonban nem került sor.

A szlovák és a magyar labdarúgó-válogatott szerdán Európa-bajnoki selejtező-mérkőzést vívott a 7. csoportban. A pozsonyi Slovan-stadionban 22 ezer néző előtt, a francia Claude Colombo játékvezető dirigálása mellett a következő összeállításban léptek pályára a csapatok:

Szlovákia:
    Miroslav König - Roman Kratochvíl, Marián Zeman, Stanislav Varga, Miroslav Karhan - Igor Balis, Róbert Tomáschek, Peter Dubovsky, Tibor Zápek - Jozef Majoros, Attila Pinte

Magyarország:
    Király Gábor - Korsós György, Sebők Vilmos, Hrutka János, Mátyus János - Pisont István, Halmai Gábor, Illés Béla - Sebők József, Fehér Miklós, Tóth Norbert

A félidőben:
    Szlovákia - Magyarország 0-0

10. perc: Dubovski rázta le egy csellel Sebők V.-t, majd a szlovák középpályás 16 m-es lövését fogta ölre Király.
    11. perc: Pinte passzolt Majoros elé, aki 14 m-ről hajszállal lőtt a jobb kapufa mellé.
    20. perc: Karhan végzett el hatalmas partdobást a bal oldalon az alapvonal közeléből, Tomáschek fejesét Király hárította.
    37. perc: Majoros jobboldali szöglete után Zápek elé került a labda, aki a lövés előtt elcsúszott, így a labda a magyar kapu fölött hagyta el a játékteret.
    40. perc: Dubovsky remek ütemben passzolt Balis elé, aki már csak Királlyal állt szemben, de Mátyus hátulról szerelni tudta. Óriási helyzet volt.
    43. perc: Nagy lehetőséget szalasztott el a magyar válogatott. Tóth Norbert futott el a bal oldalon, Fehér M.-hez továbbított, ő azonban elesett. A labda így is az üresen felfutó Illés elé került, aki 17 m-ről a kapu fölé lőtt.

Az első 10 percet leszámítva a szlovák csapat lényegesen többet birtokolta ellenfelénél a labdát, kis szerencsével akár a vezetést is megszerezhette volna. A magyarok erejéből a szórványos ellentámadásokon kívül másra nem tellett.

53. perc: Pisont pontosan játszott Tóth N.-hez, a csatár bevezette a labdát a szlovák 16-oson belülre, de a kivetődő König lábbal az alapvonalon túlra hárított. A szöglet után Hrutka fejesét öklözte ki a hazai kapus.
    63. perc: Fehér M.-nek egy rossz mozdulat következtében eltört a kezének egyik ujja, ezért le kellett cserélni.
    64. perc: Tóth N. szöglete után Hrutka emelkedett a legmagasabbra, de fejesét a szlovák védők a gólvonalról vágták ki.
    67. perc: Tóth N. szöktette a jobb oldalon felfutó Dombit, akinek beadása egyedül találta a második hullámban érkező Hamart, de a csereként beállt játékos 10 m-ről, centiméterekkel mellé lőtt.
    74. perc: Dubinsky szöglete után a lecsorgó labdát Varga estében a kapu fölé rúgta.
    84. perc: Majoros passzolt Hrncár elé, aki 16 m-ről, középről Király ölébe lőtt.
    91. perc: Hrncár jobbról ívelt be a 16-os sarkáról, a tömörülésben az előrehúzódó Varga fejesét védte bravúrral Király.

A magyar válogatott jogosan szerzett pontot a pozsonyi katlanban. Bár a szlovákok többet birtokolták a labdát, a vendégeknek így is több veszélyesebb helyzete akadt.

A két szurkolótábor a mérkőzés alatt csak a játékkal foglalkozott, viszont a találkozó előtt és lefújása után egymást pocskondiázta.

A végeredmény:

Pozsony, Slovan-stadion, 22 000 néző, V: Claude Colombo (francia)
    sárga lap: Peter Dzúrik (57.), Miroslav Karhan (82.), illetve Sebők József (19.), Dombi Tibor (82.), Tóth Norbert (93.)
    cserék: Marián Zeman helyett Peter Dzúrik (14.), Tibor Zápek helyett Norbert Hrncár (79.), Attila Pinte helyett Peter Slicho (82.), illetve Sebők József helyett Dombi Tibor (55.), Fehér Miklós helyett Hamar István (63.)

Nyilatkozatok:

Király Gábor: - Jó teljesítménynek tartom, hogy idegenben nem kaptunk gólt. A helyzetek alapján nyernünk kellett volna sajnos a döntő lehetőségek előtt a koncentrálás nem volt tökéletes.

Tóth Norbert: - Sajnos több gólszerzési lehetőséget kihagytam, ha egy pici szerencsém van, akár egyedül is eldönhettem volna a három pont sorsát.

Hrutka János: - Csalódott vagyok a döntetlen miatt, jól játszottunk, és a helyzetek alapján mi álltunk közelebb a győzelemhez. Tipikus egygólos mérkőzés volt, de mindkét csapatban benne maradt "a találat". Hazai pályán meg kell vernünk Szlovákiát.

Jozef Adamec, a szlovák válogatott szövetségi kapitánya: - Tudtuk, hogy jó ellenfelünk lesz, féltettem is egy kicsit a játékosaimat, hiszen Romániában nehéz mérkőzésen szerepeltek és itt is ez várt rájuk. Ezért is örülök, hogy végül jó mérkőzést játszottak egy nagyon erős ellenféllel szemben. A játék dinamikus volt, sok ember-eember elleni küzdelemmel. A találkozó során hol az egyik, hol a másik együttes játszott fölényben. A magyar csapat szimpatikus futballt mutatott be, játékosai dinamikusan voltak, ami nálunk hiányzott. Mindkét csapat győzni akart, ezért is volt különösen jó ez a mérkőzés. A 0-0-ás döntetlen leginkább Romániának és Portugáliának kedvez.

Bicskei Bertalan, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: - Úgy alakult a mérkőzés, ahogy vártuk. Tudtuk, hogy a szlovák játékosok fizikailag jól felkészítettek, és hogy Romániában jó mérkőzést játszottak. Ezért nagy csatára készültünk, és reméltük, hogy csatárainknak lesznek helyzetei. Ez meg is valósult, de sajnos nem tudtuk kihasználni azokat. El kell azonban ismernünk, hogy a szlovák csapatnak is voltak nagy helyzetei. A döntetlen a továbbjutás szempontjából igazán egyik csapatnak sem jó. A hátralévő mérkőzéseken dől el, hogy valójában mennyit ér.

Peter Dubovsky: - Az első félidőben jobbak voltunk, de sajnos nem sikerült győznünk. Most már egymás után három mérkőzésen nem találtunk a hálóba, így támadójátékunkon mindenféleképpen javítani kell. A továbbjutás kérdésében a portugálok, illetve a románok pontvesztésére kell várni.

Igor Balis: - Sajnálom, hogy nem sikerült győznünk, pedig nagy szükségünk lett volna rá. A két pont elvesztése azért is fájó, mert a mérkőzés egyik legnagyobb helyzetét én hagytam ki.

Fehér Miklós: - Sérülésem - a bal kezem mutatóujja tört el - már nem annyira fáj. A végeredményt a kórházban hallottam, először nem tudtam, hogy örüljek, vagy szomorkodjak. Pozsonyban a pontszerzés értékesnek számít, de a továbbjutás szempontjából csak akkor ér valamit, ha Portugália, illetve Románia a hátralévő mérkőzéseken megbotlik.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 21:25
    A MÉRKŐZÉS

3. perc: Illés szöktette Tóth Norbertet a bal oldalon, a csatár „áthámozta" magát Kratochvilon, majd élesen középre lőtte a labdát, amelyet a kivetődő König elcsípett Fehér Miklós elől.

10. perc: Dubovsky tört előre csaknem a középkörtől, majd a tizenhatosunk előterébe érve ballal megcélozta a kaput, a középre tartó labdát Király könnyedén ölelte magához.

11. perc: Pinte bal oldali beadása után a kecsegtető helyzetbe kerülő Majoros 13 méterről a jobb kapufa mellé helyezett.

25. perc: Dubovsky végezte el jobbról a szögletet. A beívelt labdára Király az ötösön kívülre jött ki, ám kapusunk kiejtette a labdát, s ahogy „négykézláb" mászott utána, csak továbbütni tudta - éppen Dzúrik elé. A szlovák cserejátékos 21 méterről jobbal jócskán a bal kapufa mellé lőtt.

27. perc: Ügyes háromszögelés után Halmai játszott a balösszekötő helyén felbukkanó Fehér Miklós elé, a csatár 17 méterről jobbal a jobb felső sarok fölé lőtt.

36. perc: Ezúttal Majoros ívelte be a labdát a jobb oldali szögletzászló tövéből, Pinte továbbcsúsztatott, Kratochvil pedig a becsúszó Hrutkától szorongatva estében a bal sarok mellé lőtt.

40. perc: Majoros nagyszeru ütemben ugratta ki a jobbösszekötő helyén Balist, aki kapura tört, ám amikor hét méterről jobbal lőtt, Mátyus elécsúszott, s az alapvonalon túlra tisztázott.

43. perc: Mátyus vágta előre a labdát Tóth Norbertnek, aki középen Fehér Miklóst szöktette. Az átadás nem volt pontos, ám Karhan is elvétette a labdát, így a harcos Fehér még oda tudta passzolni a jobbösszekötő helyén teljesen őrizetlenül érkező Illéshez. Az MTK Hungária középpályása megnézte magának a kaput, majd 15 méterről jobbal fölé lőtt.

53. perc: Pisont középről nagyszeruen ugratta ki a balösszekötő helyén futó Tóth Norbertet, aki a labdaátvétellel ütemet vesztett, védője beérte, így némileg szorongatott helyzetből, nyolc méterről ballal lőtt kapura, és a labda a szöget jól záró König lábáról a jobb sarok mellé vágódott. A bal oldali Pisont-szöglet után Hrutka fejelt hat méterről a jobb felső sarok felé, König védett.

63. perc: Hrutka jobb oldali bedobása után Fehér Miklós forgolódott a tizenhatoson belül, majd a lövés pillanatában Varga meglökte, és portói légiósunk rosszul esett, megsérült, hordágyon vitték le a pályáról. A válogatottunk így is szöglethez jutott: Tóth Norbert jobbról ívelt középre, Hrutka öt méterről kapura fejelt, König csak beleütni tudott a labdába, amely a bal sarok felé tartott, ám Pinte a becsúszó Mátyust megelőzve a kapu torkából kivágta a labdát.

67. perc: Tóth Norbert dobta támadásba a jobb szélen Dombit, aki jól adott középre, Tóth Norbert előtt elsuhant a labda, a balösszekötő helyén érkező Hamar viszont megszelídíthette, majd óriási helyzetben nyolc méterről, ballal a bal kapufa mellé lőtt.

74. perc: Dubovsky jobb oldali szöglete után a labda a magyar védők gyurujében megtalálta Vargát, aki estében az ötösről fölélőtt, úgy, hogy a labda a bevetődő Hrutkáról pattant szögletre.

75. perc: Újabb jobb oldali Dubovsky-szögletrúgás után Kratochvíl fejelt hét méterről a jobb sarok mellé.

91. perc: Hrncár jobb oldali szabadrúgása után Varga öt méterről fejelhetett tisztán kapura, Király bravúrral ütötte ki a labdát a jobb kapufa mellől.

A MÉRKŐZÉS KRÓNIKÁJA

Az első félidő...

...első pillanataiban feltunt, hogy a szlovákok nem három, hanem két ékkel támadnak. Pedig Jozef Adamec szövetségi kapitány kedden totális támadófutballt ígért, ám szerdára változott az edző álláspontja: a magyarok ellen azért túl nagyot mégsem kockáztatott. Ezzel a húzással azonban jóval nagyobb támadóterülethez jutottak játékosaink, s Illésék éltek is ezzel a lehetőséggel, ugyanis az első percekben még formás akciókat tudtak vezetni. Feltunt - ahogyan azt már korábban is jelezték a megfigyelők - , hogy a szlovák válogatott védelme könnyedén átjátszható: Sebők József már a meccs elején többször ,,hintába ültette" Karhant, míg Tóth Norbert az első percekben lefutotta Kratochvilt. Ez az ,,idilli állapot" azonban szuk tíz percig tartott, aztán belelendültek, s jobban koncentráltak a szlovákok.

Bicskei Bertalan némi kockázatot vállalt azzal, hogy néhány méterrel ,,feljebb tolta" a középpályás sor védekezését, ám az első félidőben bebizonyosodott: a nem túl technikás futballt produkáló vendéglátókkal szemben ez hatásos taktikai fegyver. Aztán a 10. percben már a szlovákok is jelezték: ők viszont a kontratámadások mesterei, előbb Dubovsky, majd a nagyszeruen futballozó Majoros adott leckét a jó ütemu szerelésből indított támadásvezetésből.

Egy kényszeru csere (a sérült Zeman helyett Dzúrik játszott tovább) láthatóan megzavarta a szlovákokat, akik a 15. perctől a keménykedéssel, a durva játékkal tuntek ki. A félidő felétől aztán kiegyenlítődött a játék, s bár csekélyke magyar fölényben telt el a 45 perc, a látványosnak induló akciók a pontatlanságok miatt a semmibe vesztek. Ráadásul Miroslav Könignek szinte védeni valója sem akadt.

Még akkor sem tornáztatták meg a magyarok a szlovák kapust, amikor ziccerbe kerültek, mint például Illés, aki elronthatatlannak hitt helyzetben lőtte jócskán a kapu fölé a labdát.

Az első félidő tanulsága: még többet kellett volna dolgoztatni a magyar szélsőket, mert ezen a területen lehetett keresnivalója Bicskei Bertalan csapatának.

A második félidő...

...a magyar csapat számára nem indult biztatóan, ugyanis a védelem rövidzárlata miatt többször helyzetbe kerültek a szlovákok. A vendéglátók a legnagyobb lehetőségüket akkor hibázták el, amikor Sebők Vilmos és Halmai előrébb húzódott, míg Hrutka ,,beragadt", így az amúgy is gyors akciókra építő szlovákok megindultak a kapunk felé. Végül nem lett nagy baj, ám az eset nyilvánvalóan jelezte: jóval nagyobb összhangban, s ami a lényeg, pontosabban kell a válogatottnak játszania ilyen tétmeccsen. Ugyancsak jellemző, hogy a védelem zavarodottságától hosszú percekre szétesett a csapat támadójátéka, a szlovákok pedig - erre ráérezve - még nagyobb tempóban kezdtek futballozni. A magyar válogatottnak szerencséjére Jozef Adamec csapatának játékában kevés volt az ötlet, a finesz.

S miközben rohantak a szlovákok - a magyarok (Tóth Norbert révén) kihagytak egy újabb ziccert. Az ellenfél és a meccs egyre fokozódó tempója miatt Bicskei Bertalan cserélt, a második félidő legmeghatározóbb periódusára a gyors Dombi Tibor állhatott be, s ez nem volt rossz húzás, ugyanis a debreceni játékos többször zavart okozott a szlovák védők soraiban. Aztán a magyar kapitány ismét cserélt, igaz akkor már kényszerből: miután Fehér ujja eltörött, Hamar lépett pályára. Ez a csere egyszersmind átrendezte a sorokat, a félidő végére már csak Tóth Norbertet játszatta elöl a kapitány.

Igencsak tempós volt a második félidő, az alkotó futball ugyanakkor hiányzott. A döntetlen igazságos, ám ha a helyzeteket nézzük, akkor a magyar válogatottnak illett volna megnyernie a pozsonyi Európa-bajnoki selejtezőt. Ennek a mérkőzésnek az volt a tétje, hogy melyik csapat tarthat lépést a csoport két favoritjával, Portugáliával és Romániával, ezért a 0-0 valójában egyik csapatnak sem jó.

Colombo játékvezető indiszponáltan vezette a mérkőzést: a magyar válogatott tagjai áldhatják a nevét, hogy Varga második félidei lerántásánál nem ítélt büntetőt a szlovákok javára.

ÍGY JÁTSZOTTAK A MIEINK

KIRÁLY GÁBOR aktívan részt vett a csapatjátékban, a magyar kapus rendkívül gyors kidobásokkal, illetve kirúgásokkal küldte támadásba a társakat, s nem hagyott nekik szinte egyetlen perc pihenőt sem. Ettől függetlenül, a Hertha kapusa két, kimondottan kényes szituációban bizonytalankodott, azonban bizonyította klasszisát, mégpedig a mérkőzés végén, amikor egy közeli fejest fantasztikus bravúrral védett. 7

SEBŐK VILMOS a mérkőzés első félidejének meghatározó részében csatárt játszott, ugyanis rendre felzárkózott válogatottunk támadásaihoz. Igaz, amikor élesebbé vált a küzdelem, a középhátvéd fegyelmezetten visszazárt a posztjára, s a maga acélos stílusában ,,takarított" a magyar tizenhatos előtt. Ekkor már kevesebbszer merészkedett előre, de az alapfeladatát jól látta el. 6

KORSÓS GYÖRGY annyi terhet cipelt, amennyit Bicskei Bertalan a mérkőzés előtt rátestált, és ez nem volt kevés, hiszen - főleg az első félidőben - a szlovákok alaposan megdolgoztatták a bal oldalukat. A győri labdarúgó sallangmentesen látta el a jobb oldali védő feladatát, s több alkalommal középre is besegített, sőt, kétszer remek ütemben ő mentett a vendéglátók gólhelyezeteinél. 6

HRUTKA JÁNOS legnagyobb erénye ezúttal furcsamód az észrevétlenség volt... Nem, ez nem tévedés, ugyanis a német Kaiserslauternben futballozó hátvéd a meccs nagy részében levegőhöz sem engedte jutni Dubovskyt, igaz, hogy e feladat mellett képtelen volt részt venni az alkotóbb jellegu játékban. Egy alkalommal azonban fejelni tudott az ellenfél kapuja előtt, és abból majdnem gól lett... 6

MÁTYUS JÁNOS dolgát megnehezítette Majoros, aki a legtöbbször hihetetlen fürgén lépett el a magyar védők mellett. A ferencvárosi védő hihetetlenül remek ütemben mentett Balis ordító gólhelyzeténél. Mátyusnak a második félidőben is több alkalommal kellett bevetnie kedvenc fegyverét, a becsúszó szerelést, és az esetek többségében sikerrel kezelte ezt a fegyvert. 6

PISONT ISTVÁN a mérkőzés elején kapott egy fájdalmas rúgást az őrzőjétől, Zátektől, de ez nem okozott sérülést, és nem vette el a kedvét a játéktól. Az Eintracht Frankfurt középpályása a mérkőzés második félidejében már valamivel szürkébben futballozott, bár volt két olyan indítása Tóth Norbert felé (az egyik elronthatatlannak tunt), amely elárulta Pisont kivételes tehetségét. 6

HALMAI GÁBOR feladata ezen a mérkőzésen igencsak speciális volt, mert amellett, hogy ő szurte meg a szlovák támadásokat a középpályán, olykor vissza kellett lépnie a söprögető posztjára, erre akkor volt szükség, amikor Sebők Vilmos a szlovák kapu előtt portyázott. Az MTK játékosa - főleg az első félidei teljesítménye alapján - majdnem hetesre játszott, a védekezésből és a támadásból is kivette a részét. 6

ILLÉS BÉLÁT az első percekben hagyták villogni a szlovákok, aztán - Pisonthoz hasonlóan - az ő lábát is ,,megfaragták", de az irányító is megúszta sérülés nélkül. Az igencsak kemény meccsen a magyar válogatott csapatkapitányának is ügyelnie kellett arra, hogy ne csak a támadásokat, hanem a védekezést is maximálisan segítse. Az MTK és a válogatott karmestere ennek a feladatának is eleget tudott tenni 6

SEBŐK JÓZSEF 5 aktívan, de nagy hibaszázalékkal játszott, ráadásul - miután a mérkőzés elején sárga lapot kapott - félő volt, hogy a nagy akarásnak nyögés lesz a vége, s a játékvezető kiállítja az agilis magyar támadót. Nos, a zalaegerszegi csatár végül el is hagyta a pályát. Helyére Dombi Tibor (6) állt be, aki jól és veszélyesen futballozott.

FEHÉR MIKLÓS 5 észrevehetően harcosabb szellemben futballozott mint szombaton Liechtenstein ellen, de ő is sokat hibázott. A csatár balszerencséje, hogy éppen az egyik legígéretesebb helyzetét követően súlyosan megsérült. Cseréje Hamar István (-) a pályára lépését követően ziccert hibázott, ha gólt szerez, akkor egy szemvillanás alatt a meccs legjobbja lehetett volna.

TÓTH NORBERT rengeteget dolgozott, de ő sem tartozott azok közé, akik a legpontosabban futballoztak. Hamarhoz hasonlóan ő is a meccs hőse lehetett volna akkor, ha a helyzetét berúgja, így viszont meg kell elégednie a szerényebb minősítéssel: nagy becsvággyal küzdött. Fehér lecserélése után a centerposzton is megállta a helyét, és igyekezett kamatoztatni a gyorsaságát. 6.

KAPITÁNYI NYILATKOZATOK:

JOZEF ADAMEC: - Végigtámadtuk a mérkőzést, éppen ezért győznünk kellett volna. A helyzeteink alapján több góllal is nyerhettünk volna, ez azonban, sajnos, nem sikerült. Az eredmény egyik csapatnak sem felel meg igazán.

BICSKEI BERTALAN: - Minden úgy történt, ahogy elterveztük, csupán egyetlen hiba volt, hogy nem értékesítettük a helyzeteinket. Tipikus egygólos mérkőzés volt, de a csatáraink, sajnos, több esetben is hibáztak.

6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.03.11, 21:02 (szerk.: 2017.09.14, 19:22)
    A magyar kezdőcsapat a szlovákok elleni mérkőzésen:
    Magyarország-Anglia 1999.04.28 programfüzet

7. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.11, 12:27 (szerk.: 2017.09.14, 19:19)
    Zsinórban már a harmadik olyan nemzeti válogatottal kerültünk össze, amelyikkel még soha nem találkoztunk.

Amelyik csapat itt győz az még reménykedhetett, hogy beleszólhat a csoport első két helyének megszerzésébe, amin egyébként Portugália és Románia osztozhat.

A mérkőzés kezdete után látszott, hogy a hazaiak védelme viszonylag könnyen zavarba hozható. Ezt a hiányosságukat esetenként túlzott keménységgel, máskor gyors ellentámadásokkal próbálták kiegyenlíteni. Annyi átütőerő nem volt a magyar válogatottban, hogy gólt szerezzen, így a félidő felétől kiegyenlítetté vált a küzdelem. Az "egymásnak feszülés" mellett azonban egyik csapat sem jelentett veszélyt a másik kapujára és mindkét gárda meglehetősen pontatlanul játszott.

A második játékrész lényegét tekintve az elsőhöz hasonlóan zajlott, csak a kimaradt helyzetek és talán a tempó voltak nagyobbak. Gólt azonban sem a kicsi, sem a nagy helyzet nem ér.

Hatalmas erőbedobással és nagy iramban pergett le a mérkőzés. Embert próbáló küzdelemben harcolt egymással a két csapat, de döntés nem született. Az egész találkozón inkább az erő-, mint az észfutball kapott szerepet. Voltak helyzeteink és ha csak egyet is kihasználunk... De a "ha" semmit sem ér és különben is, a szlovákok bizonyára ugyan ezt mondták a találkozó után. Joggal.

Az eredmény egyik csapat számára sem volt jó. A döntetlen mindazonáltal igazságosnak tekinthető és valljuk be önkritikusan a továbbjutás várható elmaradása is.